Shrap-Drakers Fishing Forum
Aparat Foto
#31
fajny obiektyw tylko ze króciutki
raczej trudno będzie nim robić jakieś zbliżenia
uzupełnienie do niego to coś 70-300
Odpowiedz
#32
Pioo. Ten co piszesz jeśli chodzi o jasnośc to jest bardzo fajny, jesli chodzi o zbliżenie to w zasadzie jest bardzo "krótki", ale .... jesli miałby być do fotek ciebie z rybką to ok - ale jakbyś chciał juz coś focić krajobrazowo ( nie mówiąc o ściągnięciu zwierzaczka z daleka ) to niestety w zasadzie brak mozliwości tym sprzętem.
Poprostu musisz jasno określić sobie co chcesz fotografować. Przy okazji lustrzanek jest to ścisle związane własnie z ogniskową obiektywu. Oczywiście są szkła typu 18-200 ( czyli o ciekawym zakresie) ale sa one już znacząco droższe .
"...mam swoją pasję, która pozwala mi na świat patrzeć jaśniej..."

http://biebrzanskieikampinoskie.blogspot.com/ - czyli moje spotkania z Przyrodą
Odpowiedz
#33
(07-02-2012, 19:31)Wozik77 napisał(a): Pioo. Ten co piszesz jeśli chodzi o jasnośc to jest bardzo fajny, jesli chodzi o zbliżenie to w zasadzie jest bardzo "krótki", ale .... jesli miałby być do fotek ciebie z rybką to ok - ale jakbyś chciał juz coś focić krajobrazowo ( nie mówiąc o ściągnięciu zwierzaczka z daleka ) to niestety w zasadzie brak mozliwości tym sprzętem.
Poprostu musisz jasno określić sobie co chcesz fotografować. Przy okazji lustrzanek jest to ścisle związane własnie z ogniskową obiektywu. Oczywiście są szkła typu 18-200 ( czyli o ciekawym zakresie) ale sa one już znacząco droższe .

Właśnie potrzebuję obiektywu do robienia zdjęć z bliska czyt. z rybkami Haha. Jaśniejszego niż 3.8. No i oczywiście w rozsądnym przedziale cenowym. Zakup dłuższego szkiełka do krajobrazów pozostawię sobie na kolejny rok.
Odpowiedz
#34
to moze poszukaj obiektywu o stalej ogniskowej np 20 ze swiatlem 1,8 i bedzi epan zadowolony a taki mozna kupic uzywany za okolo 800 do 1000 zł a reszte przeznaczyc na jakies tele np 70 - 300
Odpowiedz
#35
Panowie a jak się sprawują obiektywy sigmy na korpusach d90? Gdzieś wyczytałem, że gdy obiektyw jest innej firmy niż korpus to mogą być problemy z AF.
Odpowiedz
#36
(08-02-2012, 12:28)pioo napisał(a): Panowie a jak się sprawują obiektywy sigmy na korpusach d90? Gdzieś wyczytałem, że gdy obiektyw jest innej firmy niż korpus to mogą być problemy z AF.
hm nie spotkaniem się z czymś takim ani w d50 ani w d70 czy potem w d80 ale owszem w starszych obiektywach czasem nie dzialal AF
Odpowiedz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.