Shrap-Drakers Fishing Forum
Naprawa blanku
#1
Podejmuję próbę pomocy w rozwinięciu tak ciekawego wątku...
Dla podpowiedzi: Spinstar i Krystek przekomarzali się na gadalnicy kto ma go założyć...

Moje wędki wielokrotnie podejmowały próby samobójcze poprzez "wkręcenie" się w szprychy jednośladu. Chciałbym posiąść wiedzę jak mogę domowo naprawić sobie połamaną wędkę, a nie każdorazowo oddawać kij na Waliców.
Dla przykładu fotka mojego wysłużonego i ulubionego, ponad dwudziestoletniego kija Balzer Magna Silver Jig i sposób ratowania go w rzeczonym punkcie...
   
Może nie wygląda to eksluzywnie, ale zadziałało wzorcowo, co prawdopodobnie było o tyle łatwe, że blank był złamany na samym poczatku drugiego składu...

Liczę, że nie tylko ja łamię kije i wątek się rozwinie ku uciesze "psujów" takich jak ja ...Haha
Odpowiedz
#2
" Gdzie dwóch się bije , tam Paweł korzysta " HahaHaha Mam tylko nadzieję że dzięki mnie wątek się nie rozwinie. Haha
Odpowiedz
#3
Fajowy wątek Oklasky
może jak się rozwinie to ktoś napiszę coś o skróceniu dolnika Figielek
Odpowiedz
#4
Gadalnica:
Dzisiaj o 18:42: 41 spinstar : Krystek . Ja
reanimuje wędki i przerabiam tylko dla siebie ,
wiem mniej więcej o ile moge przeciążyć blank
żeby nie pękł .


Jestem bardzo ciekawy skąd wiesz ile można przeciążyć blank? Jakieś działania matematyczne stosujesz, zdradz tą tajemnice.
C & R <center>Stworzony do wędkowania, zmuszony do pracy. <br><br>

www.miedzianaryba.pl

www.miedzianaryba.pl/forum

Odpowiedz
#5
2 razy przeciążyłem wędkę przy wyrzucie w efekcie złamałem blank. Po naprawie i modernizacji służą do dziś. Miałem wędkę i dla eksperymentu z przeciążaniem blanku skazałem ją na części zamienne i do naprawy innych wędek. Teraz wiem , jak nie należy posługiwać się wędką .
Odpowiedz
#6
Jak znajdę trochę czasu to zaprezentuje wam jak ja naprawiam wędki złamane , lub przerabiam wędki .
Odpowiedz
#7
(11-10-2011, 18:40)Paweł napisał(a): Podejmuję próbę pomocy w rozwinięciu tak ciekawego wątku...
Dla podpowiedzi: Spinstar i Krystek przekomarzali się na gadalnicy kto ma go założyć...

Moje wędki wielokrotnie podejmowały próby samobójcze poprzez "wkręcenie" się w szprychy jednośladu. Chciałbym posiąść wiedzę jak mogę domowo naprawić sobie połamaną wędkę, a nie każdorazowo oddawać kij na Waliców.
Dla przykładu fotka mojego wysłużonego i ulubionego, ponad dwudziestoletniego kija Balzer Magna Silver Jig i sposób ratowania go w rzeczonym punkcie...

Może nie wygląda to eksluzywnie, ale zadziałało wzorcowo, co prawdopodobnie było o tyle łatwe, że blank był złamany na samym poczatku drugiego składu...

Liczę, że nie tylko ja łamię kije i wątek się rozwinie ku uciesze "psujów" takich jak ja ...Haha
Jeśli tyle czasu wytrzymała to naprawa była skuteczna.Ja osobiście robię inaczej.Wklejam w środek blanku kawałek łącznika ze starej połamanej wędki a z wierzchu robię omotkę ukrywającą miejsce łączenia części.W dzisiejszych czasach żywice do klejenia są ogólno dostępne wszędzie i taka naprawa nie sprawia najmniejszego kłopotu.

Odpowiedz
#8
(12-10-2011, 07:38)spinstar napisał(a): Jak znajdę trochę czasu to zaprezentuje wam jak ja naprawiam wędki złamane , lub przerabiam wędki .

No to czekam Cwaniak

C & R <center>Stworzony do wędkowania, zmuszony do pracy. <br><br>

www.miedzianaryba.pl

www.miedzianaryba.pl/forum

Odpowiedz
#9
Odświeżę temat bo jak dla mnie jest to bardzo ciekawa sprawa Oczko Czekam z niecierpliwością na opis naprawy usterek. Do tej pory dla mnie złamany kij= blank do wyrzucenia, a tymczasem niektórzy sobie z tym radzą.
spinstar, znajdź ten czas Prosi
Odpowiedz
#10
Na początku tego roku kupiłem kijek od {gostka Dokuczacz }, ja go znam i wy go znacie Jezyk_oko ,jak mniemam próbował we własnym zakresie przerobić ten kijek i tylko zepsuł tek kijaszek.
Sprzedał :
TEAM DAIWA POWER MESH Lure:1/4-3/4 oz. Line:8-17 lb.
Obciął szczytówkę na 2 przelotce od góry i wkleił,część obciętą od podlodówki.HahaHahaHahaHahaHaha

Pozbyłem się szczytówki , delikatnie rozwierciłem blank -pozbywając się w ten sposób reszty szczytówki od podlodówki.Dokupiłem 5 szczytówek węglowych,lecz żadna nie tworzy z blankiem modelowego ugięcia.
Znajomy ma załatwić szczytówki jakie są montowane w markowych wyklejankach,wtedy przystąpię do dalszej obróbki tego kijka.

Z chęcią odkupię wędki połamane nawet w kilku miejscach,oczywiście w rozsądnej cenie i tylko kije węglowe.

Pozdrawiam.

Ciąg dalszy nastąpi.......nie długo.

Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Naprawa łączenia typu Spigot walkor 0 5.986 03-05-2015, 15:41
Ostatni post: walkor
  Naprawa wędki obywatel 20 28.452 02-10-2013, 14:21
Ostatni post: sajdol


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.