Shrap-Drakers Fishing Forum
Slammer 360
#1
Witam
Kupiłem kilka dni temu Penn Slamera 360. Przed dzisiejszym wyjazdem nad wodę nawinąłem na niego plecionkę i trochę się rozczarowałem.Beczy
Nawój ma kształt stożka zwężającego się ku górze i jest dosyć luźny. Spotkaliście się może z czymś takim czy trafiłem poprostu na jakiś felerny model?
Odpowiedz
#2
musisz ustawic wysokosc szpuli w zestawie zazwyczaj sa podkladki ktore sie zaklada na os kolowrotka
Odpowiedz
#3
Ja nie slyszałem w slamerze o czymś takim.

Natomiast jak kupiłem spro black arc'a to tam były takie podkładeczki cieniutkie z tworzywka. Własnie na wypadek jakby nawijalo więcej na dole a mniej na górze to taka podkładeczka daje pewną regulację. Wkłada się ją na trzpień pod szpulę nad tą zębatkę.
W starym kołowrotku Shina musiałem zdjąć taka podkładeczke bo zaczelo mi nawijać za wysoko i czesto nawijalo na pokrętlo od przedniego hamulca Usmiech

Co do tego,ze zwoje są luźne to nie wiem niestety.
C&R&Rock&Roll
Odpowiedz
#4
Bizonik szybka wspólna reakcja z naszej strony OczkoPffttUsmiech
C&R&Rock&Roll
Odpowiedz
#5
Niestety nie miałem w zestawie podkładek
Odpowiedz
#6
spróbuj po prostu coś cieniutkiego dobrać.
C&R&Rock&Roll
Odpowiedz
#7
Ja proponuję ciaśniej nawinąć(np przez książkę) to zlikwiduje luźne nawoje, a może i ten stożek.
---
Pozdrawiam,
Grzesiek
Odpowiedz
#8
Jeśli stożek ma kształt / \ to należy obniżyć pozycję szpuli, a nie szukać dodatkowych podkładek Oczko
Plecionka MUSI być nawinięta dość ciasno. Gdy będziesz miał nawinięte luźne 100 metrów na szpuli a kolejne 35 metrów nawinie się ciasno to może dojść do splątania plecionki. Piszę o tych 35 gdyż zakładam, że z takiej odległości końcowego odcinka będziesz korzystał podczas łowienia. Przynęty powodują naciągnięcie linki, ta może się wcinać w te luźne zwoje i może być nieciekawie...
Tak jak napisał kolega kaczy. Nawiń ją przez coś, choć odradzałbym książkę, gdyż nowa plecionka może brudzić. Ja polecam wilgotną szmatkę, którą oczywiście będziesz trzymał w jednej dłoni.
Odpowiedz
#9
a tak Pfftt trzeba odjąć Usmiech sorki Pfftt
C&R&Rock&Roll
Odpowiedz
#10
Tylko co zdjąć jak tu nie ma podkładek?
Odpowiedz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.