Shrap-Drakers Fishing Forum
Okoniówka - niestandardowe wymagania co do samego kija.
#1
Byłem niemal przekonany co do mojej nowej wędki z przeznaczeniem na okonia czasami klenia.
Już jakiś czas temu upatrzyłem sobie kijek Dragon Guide Select Dancer 2.05m 3-18g. Macałem ją już w sklepie kilka razy ale dziś pochlapałem tym kijkiem nad wodą. Spotkałem wędkarza łowiącego tym zestawem i "przywłaszczyłem" sobie ten kijek na kilkadziesiąt rzutów. Powiem Wam że kij jest bardzo mocny. To że jest to sztywny kij mogłem się spodziewać bo sam mam kijek z tej serii z tym że Executora. Niby jest on do 28g ale macham nim i 30g główkami ze słusznej wielkości gumą i kij wcale się mocno nie gnie. Nie czuję przy łowieniu żadnych obaw co do wytrzymałości kija - są sztywne.
Teraz mam klina bo wydaje mi się że ten Dancer jest jednak zbyt sztywny. Jest jeszcze w tej serii Tiny z ciężarem od 2-10g jednak jego długość 270cm jest dla mnie nie do przyjęcia.
Założyłem do tego Dancera swoją gumkę na 4g główce i mimo że właściciel kija walił na grubą żyłkę 0,18 to przynęta leciała jak z procy. Wyrzut dla mnie wystarczający, wszystko było by luksusowo gdyby nie ta sztywność.

Dobra, pewnie się dziwicie dlaczego napisałem taki tytuł tematu. Już wyjaśniam żeby nie było polecania kijaszków które są według moich (dziwnych) preferencji są dla mnie już na starcie "spalone".
Szukam kija okoniowego z ciężarem wyrzutu od 1 może 2g do 10, 12g. Kij nie może być dłuższy niż 240cm. Krótsze są dla mnie OK, nawet te poniżej 200cm. Nie może to być wklejanka, jak również korkowa rękojeść nie wchodzi w grę. Tyle wymagań a teraz być może uprzedzając pytania że np. dlaczego ma być krótka lub bez korka.
Nienawidzę długich wędek, kij o długości większej niż 270cm to dla mnie stacja nadawcza. Poza tym mam już kij okoniowy o długości 275cm i jest to dość znany Konger ze starej wersji Champion Tango - no i jest to wklejanka - oddałem starszemu który jest z niej zadowolony jak murzyn z baterii. Mam też drugi kij na okonki, lecz jest to też wklejanka i jest to Konger Maxim Twist - ten kij odebrała mi Marta i łowię na niego tylko wtedy gdy jej nie ma w pobliżu.
Następna sprawa to korkowa rękojeść, a raczej jej brak. W lato gdy jestem na Zambskach czy innych miejscach gdzie są wypłycenia/wyspy to muszę do nich jakoś się dostać. Pół biedy jeśli można się do nich dostać przechodząc, ale jeśli trzeba płynąć to biorę kij w zęby jak pies kość i rzucam się w wodę. Poza tym jak jestem na plaży to (prawie) zawsze łowię a będąc na plaży to i ja i Marta jesteśmy wysmarowani olejkami i korek po takich kilkunastu łowieniach wygląda jak wyciągnięty psu z d***.
To chyba tyle w tej sprawie. Do czasu zakupu kija mam całą zimę bo chcę go mieć na wiosnę przyszłego roku, więc jeśli rzuci się komuś taki kij w oczy jakiego poszukuję to będę bardzo wdzięczny za jakiś link czy delikatny opis.

Zapomniałem o cenie kija - dobrze by było żeby nie był droższy niż 350-400zl. Choć jeśli będzie taki w cenie 420 to też będzie dobrze. Kije z dolnej półki cenowej, jeśli według czyjejś opinii są warte zainteresowania to też mogą być.
Odpowiedz
#2
"oddałem starszemu który jest z niej zadowolony jak murzyn z baterii" Usmiech Hehehehe. Marcin-zaraz podrzucę link na priv Pfftt
Odpowiedz
#3
(02-09-2011, 21:46)wojtek_b napisał(a): " jest z niej zadowolony jak murzyn z baterii" Usmiech
Nie z baterii, tylko "bateryjki" lub blaszki
Cieszyć się jak murzyn blaszką, lub "cieszyć się jak murzyn bateryjką"HahaHahaHaha tak więc prosze o używanie poprawnych zwrotówHura
Odpowiedz
#4
(03-09-2011, 06:25)maniek72 napisał(a):
(02-09-2011, 21:46)wojtek_b napisał(a): " jest z niej zadowolony jak murzyn z baterii" Usmiech
Nie z baterii, tylko "bateryjki" lub blaszki
Cieszyć się jak murzyn blaszką, lub "cieszyć się jak murzyn bateryjką"HahaHahaHaha tak więc prosze o używanie poprawnych zwrotówHura

Czepiacie się kolego Maniek duperelek Jezyk_oko. U nas się tak mówi, u Was inaczej. Co kraj/region to inny obyczaj Haha, ważne że chodziło prawie o to samo Dokuczacz.
Odpowiedz
#5
Mam pytanie do Rapy Kwadr, interesuje mnie wędzisko Okumy a tą firmę chyba prowadzisz. Co prawda wędki (chyba) jeszcze nie ma w sprzedaży bo jest zapowiedziana na luty-marzec 2012, ale że czasami masz coś czego jeszcze nie ma (plecak Haha) dlatego też i pytam. Wędka to Okuma Black Rock Spinning CW.1-10g i długości 2.18cm.
A może wiesz jakie będą choć zbliżone ceny Kwadr.
Odpowiedz
#6
Łowiąc okonie od lat "X" przemachałem chyba kilkadziesiąt kijaszków wybierając tylko i wyłącznie pod okonie, którymi aczkolwiek można łowić inne ryby. Od jakiegoś czasu stałem się posiadaczem dwóch kijów które moim zdaniem będą kilerami okoniowymi i pomimo tego że producent przewidział je również pod pstrągi a może nawet najpierw pod pstrągi a później pod okonie, na które nie omieszkałem się z nimi wybrać, to jednak nie mogę doczekać się sezonu okoniowego, kiedy w pełni będę mógł delektować się łowieniem garbatych dziadków. Opierając się również na dotychczasowym doświadczeniu przypuszczam a wręcz jestem pewien że będzie to ekstaza połowów. Bo tak naprawdę łowić można wszystkim, lecz odczucia łowiącego w zależności od użytego sprzętu są zupełnie różne i myślę, że o to nam chodzi dokonując kolejnych, to nowych zakupów sprzętowych - przynajmniej w moim przypadku tak właśnie jest.
Wspomniane kije to dwa bliźniaki z serii ELITE TECH, FENWICKA, zatytułowanej RIVER RUNNER czyli "rzeczny biegacz".
Nie różniące się wyglądem a jedynie gramaturą wyrzutu opisaną 0,8 do 5 g i 0,8 - 9 g jak również mocą, w jednym jako Ultra Light a w drugim jako Light, no i kosmicznie niską wagą, bo jeden waży 85 a drugi 90 gram - zatem praktycznie tyle co nic.
Poza tym kije są praktycznie takie same, mając na uwadze amerykańską tradycje, to sądzę, że mają ogromny zapas mocy, który z pewnością wyjdzie podczas testów którym zamierzam poddać te dwa patyki. Jednak wstępnie na pstrągach pokazały już co nie co swoich możliwości.
Wspomniałem o tym, ponieważ czytając Twojego posta odnośnie wymagań tak sobie pomyślałem że być może zainteresuję Cię ta propozycja.
Pozdrawiam
GARBUS
garbus@shrap.pl
GARBUS-FISHING
Odpowiedz
#7
@Garbus jak drogie są te 3 modele okonio-pstrągowe?
Odpowiedz
#8
@Smerfik koszt takiego kija to około 700 zł, być może to drogo ale moim zdaniem wart jest tej kasy, tym bardziej że kije w tej klasie i z takim uzbrojeniem innych firm kosztują od 1000 zł - sprawdziłem.
Pozdrawiam
GARBUS
garbus@shrap.pl
GARBUS-FISHING
Odpowiedz
#9
A Ty Smerfik czym rzucałeś woblerkami nad Wisłą. Twój kijek z daleka sprawiał wrażenie bardzo fajnej uniwersalnej wędki na klenie wiślane.
Odpowiedz
#10
(19-01-2012, 18:49)garbus napisał(a): @Smerfik koszt takiego kija to około 700 zł, być może to drogo ale moim zdaniem wart jest tej kasy, tym bardziej że kije w tej klasie i z takim uzbrojeniem innych firm kosztują od 1000 zł - sprawdziłem.

Bez owijania piszę że drogo, za drogo jak dla mnie. Wiem i rozumiem że wędka już klasa i gdybym szukał coś pod mocniejszego zwierza to rozważył bym zakup, a tak na same okonie przyznaję że szkoda mi kasy.
W planach mam Guide Selecta Tiny jako wędka dla Marty na szczupaki i jeśli sprawdzi się w moich rękach do połowu okoni (choć bardziej kleni i jazi) to możecie krzyczeć na mnie że jestem niesłowny bo pisałem w pierwszym poście o tym że nie chcę wędki dłuższej niż 240cm a Tiny ma 2,75cm Mysli.
Czekam też na cennik nowej wędki Okumy ( LINK ) i jeśli cena będzie poniżej 400zl kupię ją bo na okonkowy zestaw nie chcę wydać więcej jak 500zl, bo to i tak sporo a muszę kupić jeszcze co najmniej trzy kije w różnym CW.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przeróbka kija typu MATCH na spinning pafcio 11 18.273 17-02-2011, 19:24
Ostatni post: waldi-54


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.