Shrap-Drakers Fishing Forum
Jez. Świętajno (Narty) - Warchały.
#1
Słuchajcie bo zgłupiałem Bezradny. We wtorek pojechaliśmy z Martusią nad jezioro Świętajno, czyli przez wszystkich zwane Warchałami. Przyznaję że jestem "palant" bo nie zabrałem tam kija a ryb widziałem od groma. Rozmawiałem z Panią wydającą rowerki wodne o tym czy potrzebne mi jakieś dodatkowe zezwolenie do łowienia bo prawdopodobnie jeszcze w niedzielę tu wrócę i chcę połowić. Pani zawołała męża i ten powiedział że trzeba dodatkowe opłaty zrobić i łowić można. Mówiłem mu że mam kartę wędkarską opłaconą. Że jestem z Mazowieckiego, ale ten twierdził że i tak muszę wykupić coś jeszcze. Siedzę teraz i przeglądam wykaz wód okręgu mazowieckiego i jest tam to jezioro - na logikę łowić mogę. Zgłupiałem bo facet, który jako właściciel działki, domków, wypożyczalni sprzętu pływającego powinien chyba wiedzieć bo to jego tereny.
Wie ktoś z Was czy w końcu można, czy nie.

We wtorek zrobiłem sobie rekonesans "lowelkiem" wodnym. W miejsca które sobie upatrzyłem bez problemu dojdę w pław (woda po pas). Okonia mnóstwo z przewagą okonia drobnego do 20cm choć widziałem i ładnego szczupaka przy tatarakach jak i pojedyncze okonie tak na oko i przez wodę, która podobno pomniejsza 30+.
Co ciekawe okonie były wręcz zahipnotyzowane nogami Martusi - nie wiemy czy tym że paznokcie miała pomalowane na czerwono, czy może bardziej zapach (choć ja bym to inaczej nazwał Uoeee ). Tak czy inaczej, brodząc okonie całymi grupami zaczepiały Martę, mną się w ogóle nie interesując.

   
   
   
   
   
   
   
   


A woda - bajka, czyściutka i przejrzysta. Zawsze co tam byłem to albo kwitła woda, albo ludzi było mnóstwo i woda zbełtana. We wtorek jak było z 30 osób to góra.

   
Odpowiedz
#2
Nikt nic nie wie Mysli.
Dobra i tak zabieram kije i tak. Najwyżej zapłacę mandat bo w niedziele podobno wykupić zezwolenia nie można.
Jeśli wyjazd dojdzie do skutku, znaczy się pogoda będzie łaskawa to zdam relację z rybaczenia.
Odpowiedz
#3
Myślę, że można spokojnie łowić skoro jest w wykazie wód Usmiech Znam to jezioro tylko od strony rekreacyjnej Oczko ale też mnie kusi żeby połowić...
Odpowiedz
#4
Niestety sa dwa jeziora Świetajno i co smieszniejsze leżą niedaleko siebie.
Nad tym ktore jest w wykazie jest stanica PZW i tak na dobra sprawe nic wiecej dość długie rynnowe jeziorko
A to o ktorym piszesz jest niestety dla nas z mazowieckiego za dodatkowa oplata
Odpowiedz
#5
Dokładnie - to o którym piszesz Marcin nie nalezy do PZW, a poza tym to jezioro to Świętajne vel Narty, a Warchalskie to zupełnie inny akwen tuż po drugiej stronie drogi w tej samej wsi.
Co do Nart - tak - okonie tam sa przepiękne Kwadr
"...mam swoją pasję, która pozwala mi na świat patrzeć jaśniej..."

http://biebrzanskieikampinoskie.blogspot.com/ - czyli moje spotkania z Przyrodą
Odpowiedz
#6
Piotrze raczej byly mam kolege ktory tam nurkuje rok rocznie i juz od kilku lat nie widac okoni powyzej 35 cm
Odpowiedz
#7
Nad jezioro w końcu nie pojechaliśmy Nerwus, bo były inne sprawy do załatwienia i na rybaczenie wybraliśmy się dopiero po 15. Dzięki za info odnośnie jeziorka i że jednak muszę tą opłatę uiścić by móc spokojnie powędkować.
Drogą pantoflową, od ucha do ucha dowiedziałem się że znajomy znajomego ma tam łódkę zarejestrowaną i że bez problemu po wcześniejszym ustaleniu terminu łódkę tą mogę wykorzystać.

Bizonik - z tego co się dziś dowiedziałem dzwoniąc do właściciela wyżej wymienionej łódki, to z okoniem nie jest źle. Trafiają się taki 40+ z lodu. On tam łowi tylko zimą bo w pozostałą część roku jest za granicą. Trafia się też i ładny szczupak.
Myślę że poświęcę trochę czasu bo spodobało mi się to jeziorko.
Odpowiedz
#8
Siedzę i siedzę, myślę i myślę jak to śpiewała Beata Koźidrak Dokuczacz.

Jeszcze raz. Patrzę, czytam i wyciągam wnioski. Czy się mylę sam już nie wiem, głupieję.
Pisałem w pierwszym poście o jez. Świętajno zwane Narckim koło wsi Narty i Warchały w powiecie szczycieńskim, w gminie Jedwabno.. I jeśli dobrze rozumuję to właśnie jezioro jest wymienione w wodach okręgu mazowieckiego cyt:

Obwód rybacki obejmuje wody:

jeziora Świętajno (Narty)**,
jeziora Brajnickie**
,

wraz z wodami dopływów i odpływu rzeką Witówka do

jeziora Sasek Mały,
jeziora Warchałdzkie,
jeziora Łaźnica,

wraz z wodami rowu łączącego z jeziorem Sasek Mały,

rzeka Sawica do ujścia do jeziora Sasek Mały,
jeziora Natać,
jeziora Sedańskie,

rzeki Saska na odcinku od jazu piętrzącego w miejscowości Janowo do jej ujścia do jeziora Sudańskie,

i) jeziora Sasek Mały,

wraz z wodami odpływu do przepustu pod drogą Sasek Wielki - Sasek Mały.


Jest drugie jezioro Świętajno ale to już jest powiat szczycieński, w gminia Świętajno.

Czytając wykaz wód jest mowa o jez. Świętajno (Narty) i jez. Brajnickie, które jest zaraz przy Świętajnie (Narty). Na mój chłopski rozum chodzi o te właśnie jezioro na którym chcę łowić i wychodzi na to że jednak dodatkowej opłaty wnosić nie muszę.

Na mój rozum mogę łowić, zbija mnie tylko z tropu to że właściciel ośrodka wczasowego no i Wozik77 i Bizonik piszą że łowić bez dodatkowych opłat tam nie mogę Mysli.
Może się znajdzie ktoś kto tam jeździ z Mazowieckiego łowić tam na to jezioro i udzieli jednoznacznej odpowiedzi.
Odpowiedz
#9
Tak to chodzi o te jezioro i możesz tam śmiało łowić bez żadnych dodatkowych opłat.
W jeziorze można trafić ładne wzdręgi. Okonia multum ale mały. Z lodu trafiają się płocie kilogramowe. Jest i sieja.
Właściciel ośrodka poprostu się myli. Może chce Cię naciągnąć na pare zł ?
Odpowiedz
#10
Jedno jezioro jest w gminie jedwabno. Na nim możesz łowić. Drugie jest w gminie świętajno na nie pozwolenia nie mamy. Nie są tak blisko od siebie jakieś przynajmniej 25km.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jez. Ołów Bucek 11 15.319 03-07-2012, 14:57
Ostatni post: Bucek
  Jez. Mielno (Warmia) Bucek 3 5.648 12-09-2011, 10:43
Ostatni post: lutek
  jez. Łacha Camry 12 17.703 29-08-2011, 15:51
Ostatni post: Bucek
  jez. Wysoczyńskie maselinho 0 3.731 12-08-2011, 13:13
Ostatni post: maselinho
  Jeź. Czerniakowskie maselinho 28 27.534 29-05-2011, 22:06
Ostatni post: harp
  Jeź. Szczęśliwickie maselinho 11 14.174 04-09-2009, 18:43
Ostatni post: hlehle
  jez. Rajgrodzkie bysior 18 21.389 04-08-2009, 11:23
Ostatni post: wolf
  Jez. Bytyńkie Bondarenki 9 9.520 05-06-2009, 20:14
Ostatni post: Bondarenki


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.