Shrap-Drakers Fishing Forum
Echosonda - co wybrać w rozsądnej cenie
#1
Czy ktoś z Was jest użytkownikiem echosondy? Na jakie funkcje należy przede wszystkim zwrócić uwagę przy doborze danego sprzętu, a jakie należy sobie odpuścić? Będzie użytkowana na rzekę - max do 15 metrów, przeważnie głębokość do 4 metrów.
Rafał masz tam coś fajnego w zanadrzu? Niestety priorytetem będzie cena ;/
Odpowiedz
#2
Ja używam najtańszej Cuda 168 pokazuje co trzeba i działa drugi rok bez problemu. Pamiętaj że sama sonda to początek potrzebny jest jeszcze pokrowiec z mocowaniem, akumulator, ładowarka i uchwyt do przetwornika.
Proponuje ci kupić w usa bo tam ceny są o połowę niższe niż u nas.......... w hurtowniach. Sam kupuje motocyklowe akcesoria także nie jest to zupełnie skomplikowane. Tyle że czeka się koło 10 dni na paczkę :oczko:
Odpowiedz
#3
Użytkuję Eagle Fishmarka 480 ( na wodach stojących ) ale to półka cenowa Lowrance X-125. Nie testowałem jeszcze echa na rzece z prostej przyczyny: nie posiadam pływadła. Cuda o której pisze Rafał jest faktycznie chyba najtańszą firmową echosondą na naszym rynku ( mówię o cenach w polskich sklepach).
Odpowiedz
#4
jakieś 50$ na ebayGlupek u nas chcą 400zł nawet przy wysokim kursie dolara się opłaca ściągnąć.
Odpowiedz
#5
Jeśli mógłbym coś dodać, to radziłbym Ci brać coś z większą rozdzielczością niż Cuda 160. Np. Eagle FishMark 320 albo 480. Ja kupowałem w USA model 320 za około 160$, więc nie są to jakieś strasznie duże pieniądze. W Polsce trzeba za nią dać coś koło 1000zł.
Odpowiedz
#6
Szewer, za golasa czy z akcesoriami? Ja za samo echo (480) dałem 800 z groszami. Cały zestaw ( czyli echo+ cover, ładowarka, aku,) kosztował mnie niecałe 1200 zeta. Uchwyt (100 zł) kupiłem taniej u kumpla ( 60 zł.)Hura
Odpowiedz
#7
Mówię o samym echu. Covver+aku+ładowarka+przyssawka to około 250zł
Odpowiedz
#8
Ja za całość jak napisał wcześniej nasz kolego szewer Eagle FishMarka 320, którego sprowadziłem ze Stanów zapłaciłem 160$ do tego dokupiłem na Allegro resztę komponentów razem zmieściłem w sumie 850zł. Jestem bardzo zadowolony z tego echa pokazuje naprawdę swietnie dno i rybki. Tak że polecam to echo.Usmiech
Odpowiedz
#9
Panowie, nie wiem czy w ogóle zwróciliście uwagę na http://shrap-drakers.pl/index.php?go=download . A być może się przyda... Usmiech
http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Echosonda - interpretacje zapisów bysior 12 10.436 25-06-2018, 15:59
Ostatni post: bysior
  Echosonda - Nowinki technologiczne sajdol 7 9.669 23-05-2018, 13:53
Ostatni post: Bucek
  echosonda jaco 4 9.597 03-07-2013, 21:46
Ostatni post: seb603
  echosonda condor piotreus-1988 7 11.124 03-11-2012, 16:37
Ostatni post: piotreus-1988
  Echosonda - sonar boczny bysior 1 6.835 02-12-2009, 11:21
Ostatni post: tom76


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.