Shrap-Drakers Fishing Forum
Echo Sonda
#1
Witam, po raz kolejny chciał bym prosić was o radę przy zakupie tym razem sondy Haha. Poproszę o jakieś propozycje. Cena nie wchodzi w grę ale wolał bym żeby nie była to jakaś przesada. Pozdrawiam.
Odpowiedz
#2
Lowrence X125. Bodaj najbardziej popularne echo na rynku, wszystkie niezbedne funkcje z wyjatkiem wskaznika/alarmu zuzycia aku. Model juz nie produkowany, uzywke powinnienes kupic w dobrej cenie. Polecil mi ja facet ktory kilkanascie lat plywa po Wisle i Nawri i nie narzekam.
Odpowiedz
#3
@cyrax jak będziesz zdecydowany co chcesz kupić to popatrz na ceny w stanach, różnice bywają drastyczne, tak dla przykładu:
W PL 1,1k PLN
http://www.echosonda.pl/product_info.php?products_id=1482
Za wielką wodą $160:
http://www.ebay.com/itm/LOWRANCE-MARK-5X-FISHFINDER-MONO-200KHZ-/180696336363?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2a125747eb
---
Pozdrawiam,
Grzesiek
Odpowiedz
#4
(22-08-2011, 12:56)kaczy napisał(a): @cyrax jak będziesz zdecydowany co chcesz kupić to popatrz na ceny w stanach, różnice bywają drastyczne, tak dla przykładu:
W PL 1,1k PLN
http://www.echosonda.pl/product_info.php?products_id=1482
Za wielką wodą $160:
http://www.ebay.com/itm/LOWRANCE-MARK-5X-FISHFINDER-MONO-200KHZ-/180696336363?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2a125747eb

Dobra. Znasz procedury żeby to sprowadzić, czy masz inne sposoby na sprowadzenie czegoś z USA żeby nie płacić cła.
Powiem jasno. Chciałem kupić wzmacniacz samochodowy. Znalazłem go też na E-Bay i tu zaczęły się schody. Z różnych stron dochodziło mnie info o wysokim cle, opłatach wysyłkowych i że paczka może zginąć ale i tak cena była kusząca (30% ceny w PL). W końcu sprzęt przyjechał w bagażniku sprowadzonego samochodu. Po prostu znalazłem gościa który sprowadza samochody ze stanów i do niego zadzwoniłem wszystko ustalając. W USA gdy zamawiałem podałem adres podany przez gościa z PL sprowadzającego auta. Wzmacniacz dotarł na miejsce, został wyjęty z pudełka i przykręcony 4 śrubkami w sprowadzanym aucie. Po miesiącu wzmak był u mnie w domu - motania było sporo ale opłacalne to było bardzo.
Odpowiedz
#5
@Marcin najlepiej dogadać się z kimś kto mieszka w USA i tu opcje są dwie:
-przepakowuje nam sprzęt, tudzież otwiera oryginalne opakowanie, sprawiając wrażenie, że towar był używany(cło i podatek nalicza się tylko od towarów nowych), wysyła nam go standardowo do PL oczywiście zaznaczając, że to prezent(w środku nie może być żadnej faktury i tym podobnych rzeczy)
-lecąc do kraju przy okazji przywozi nam echo- opcja tańsza, ale nie zawsze możliwa do realizacji(rzadko kto lata co tydzień przez Atlantyk)
Ja kilka lat temu ściągałem sobie z USA felgi i opony do auta(duży gabaryt i waga) i udało się to ogarnąć bez dodatkowych kosztów, mimo że celnicy otwierali przesyłkę.
Dla chcącego nic trudnegoOczko
---
Pozdrawiam,
Grzesiek
Odpowiedz
#6
(22-08-2011, 14:07)kaczy napisał(a): @Marcin najlepiej dogadać się z kimś kto mieszka w USA i tu opcje są dwie:
-przepakowuje nam sprzęt, tudzież otwiera oryginalne opakowanie, sprawiając wrażenie, że towar był używany(cło i podatek nalicza się tylko od towarów nowych), wysyła nam go standardowo do PL oczywiście zaznaczając, że to prezent(w środku nie może być żadnej faktury i tym podobnych rzeczy)
-lecąc do kraju przy okazji przywozi nam echo- opcja tańsza, ale nie zawsze możliwa do realizacji(rzadko kto lata co tydzień przez Atlantyk)
Ja kilka lat temu ściągałem sobie z USA felgi i opony do auta(duży gabaryt i waga) i udało się to ogarnąć bez dodatkowych kosztów, mimo że celnicy otwierali przesyłkę.
Dla chcącego nic trudnegoOczko

Uszczypliwie dodam yhy Figielek.
Nie jest tak pięknie, znaczy się nie we wszystkich przypadkach. Mam znajomych co biorą towary (telefony) z Chin i też im przechodzi co nie znaczy że przechodzi zawsze.
Na forach aż się roi od sposobów przechytrzenia celników. Właśnie wielu ludzi uważa że jak się coś nowego rozpakuje i wyśle jako używkę to przejdzie, fora o sprowadzaniu towarów z zagranicy aż kipią od tematów że: przyszło wezwanie z urzędu celnego mimo że zrobiłem wszystko jak pisaliście - czyli że miało przejść jako używka.

Przyznam że jak zobaczyłem już sam temat Echosonda to pierwsza myśl jaka mi śmignęła przez łepetynę to właśnie zaproponowanie Cyrax-owi import sprzętu z USA.
Jak by nie patrzyć to echosonda im droższa w PL tym bardziej opłaca się ryzykować import. Słyszałem, choć zaznaczę bo nie wiem o co dokładnie z tym chodzi że jest jakaś luka i przesyłkę z USA można wysłać na wyspy (UK), i z wysp już łatwo do PL. O co w tym dokładnie chodzi nie mam pojęcia ale oglądałem też o tym w TV jak tak robili. Podobno są inne procedury przy sprowadzaniu towarów z USA do UK. Postaram się jeszcze poszperać w necie i zorientować się co i jak.

Nie ukrywam że jak znajdzie się jakiś rozsądny sposób to sam w przyszłym roku zainteresował bym się bardziej tym żeby kupić echosondę w USA.
Odpowiedz
#7
Mam właśnie taką X 125 mogę smiało polecic , jedynym mankamentem jest menu po angielsku , ale idzie opanowac
Odpowiedz
#8
Coś znalazłem - jeśli wartość towaru nie przekracza 175$ nie jest to objęte cłem, vat-em czy innym gromem ale chyba tylko jeśli się z tym jest na granicy, czyli wwozi. Ciekawe jak to z wysyłką - jeśli tak samo to kupuję echosondę jeszcze na jesieni.
A i jeszcze wyczytałem że koniecznie trzeba płacić Pay-Pal i kupić od sprzedającego który zgadza się na wysyłkę do Polandii.
Odpowiedz
#9
Lepiej sobie na rzekę pióro zrobić. Taką czwórkę obitą ostrogą. Jak piasek - to czuć, jak muł - to czuć, jak kamienie - to czuć, jak dołek - to dna nie łapie. Można poznać rzekę jak kieszeń. Tylko czasu potrzeba więcej.... ale za to baterii mniej zużywa Usmiech A i przez cło prędzej puszczą Oczko
http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
Odpowiedz
#10
A na dołki pod mostem na Zegrzu to dłuuuugie pióro dodatkowo, teleskopoweHaha
A zamiast baterii parę Red BuliUsmiech
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Echo na rzekę bandzior 29 22.897 05-01-2011, 16:55
Ostatni post: krzyko


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.