Shrap-Drakers Fishing Forum
Klenio-jazie
#31
(27-01-2009, 21:24)PikeHunteR napisał(a): Black Star Usmiech Ale Rafał, czy to ta jakość jak tych z lat 90tych??

W latach 90 to ja miałem szklaka okumy z rękojeścią z wysokiej jakości gabki ala zebra Jezyk

A tak poważnie to chyba lepsza ze względu na nowe materiały użyte do produkcji.
Odpowiedz
#32
No właśnie mam pewne obawy...... Teraz zazwyczaj co nowe nie jest lepsze.........Ale czas pokaże Usmiech Co to filozofować Usmiech
Odpowiedz
#33
(27-01-2009, 22:35)PikeHunteR napisał(a): No właśnie mam pewne obawy...... Teraz zazwyczaj co nowe nie jest lepsze.........Ale czas pokaże Usmiech Co to filozofować Usmiech

Mam już 2 w lutym będzie 3 jakby były złe to bym nie kupował Cwaniak
Odpowiedz
#34
Nie pytam i nie twierdze czy/że złe Usmiech Jetem po prostu ciekaw czy ta stara legendarna seria nie wypadnie jednak lepiej Usmiech
Odpowiedz
#35
Zgadzam się że z drugiej ręki można trafić CD z drugiej reki za 500 zł., ale za takiego prosto z pracowni trzeba już zapłacić przynajmniej 2 razy tyle. Za Batsona RX7 (IST) przy ekonomicznym zbrojeniu w zeszłym roku Irek Matuszewski brał ok. 750 zł. Porównywanie tańszych blanków niż ten Batsona RX7 z blankami TD jest śmieszne, więc gdzie te 500 zł za odpowiadający kij z pracowni...

Każda wędka może strzelić i TD i Batson czy CD, wszystko zależy od tego jak się z wędką obchodzimy, najczęściej strzelają bo uderzyliśmy blankiem o coś twardego, nawet nieraz nieświadomnie. Nie ma wędek które się nie łamią. Mój znajomy połamał 2 Beasmastery Shimano...
Odpowiedz
#36
Dzisiaj na targach rozmawiałem z Irkiem Matuszewskim: spinning na blanku xls(CD) 1500 zł., jednouncjowy Batson RX7 290cm przy ekonomicznym uzbrojeniu wychodzi ok. 800 zł.

Targi - porażka, mało wystawców, nie ma Dragona, Daiwy, Shimano itp., najciekawsze stoisko Irka Matuszewskiego, gdzie wreszcie udało mi się zobaczyć kilka gotowych spinningów, sprawdzić moc blanków XLS, niezwykle sprężyste, chyba boleniowy ideał (oglądałem kij 270 opisany do 25 gram) tylko ta cena, była Yamaha ze swoimi silnikami, m.in. niezwykle lekki 9,9 KM tylko cena już powyżej 10000 zł..

Duże zainteresowanie było na stoisku producenta woblerów - kiedyś nazywały się "rapy", spodobały mi się też ręcznie robione cykady. Brak Dragona to z przynęt brak Salmo, brak Normarku to nieobecność Rapali, w sumie to byłem mocno rozczarowany...
Odpowiedz
#37
Ja też chciałbym nauczyć się łowić te rybki Usmiech Myślę, że mi pomożecie.
Odpowiedz
#38
Pomożemy ale najpierw zachęcamy do przywitania się w dziale "Witam się!". Usmiech
http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
Odpowiedz
#39
Więc... chciałbym się dowiedzieć jakie woblery zakładać, jak się zachować podczas ich łowienia i na co najlepiej biorą. Z góry dziękuje Usmiech
Odpowiedz
#40
no właśnie może by ktoś z łowców kleni objaśnił trochę jak je łowić ,co to są smużaki jak to stosować i gdzie ,co to takiego ,,bromba"?w tym roku mam zamiar nauczyć się łowić klenie na spinning marzec blisko mam już kilkanaście wobków 4-5cm czy to starczy???????? na szczupaki mam kilka rodzajów przynęt .....i czasem nie mam na co łowić ...........na okonie kilka pudełek i często brak tej skutecznej...........co jest potrzebne na klenie bo przyznam się że nigdy na spin ich nie łowiłem ,a złowiłem ich sporo.
Co powiecie o czarnych twisterach? pytam bo najwięcej złowiłem na pijawki i były to grube klenie e brania następowały nawet podczas podrywania przynęty z dna co przypomina spinigowanie.....
pytam o smużaki ponieważ niejednokrotnie klenie pobijały podczas ściągania przynęty nawet biły w duży czerwony spławik podczas ściągania zestawu,na jakimś filmie widziałem jak koleś spinniguje gałązką wierzby?????i łowi klenie.....
Zwracam się z prośbą niech ktoś opisze swoje metody na klenie spinningowe oczywiście
Odpowiedz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.