Shrap-Drakers Fishing Forum
Spławikówka
#1
Skoro zaczęliśmy temat gruntowy, to zachęcam do rozpoczęcia również tego. Chyba każdy z nas miał styczność z wędkowaniem na spławik. Kiedyś to były tylko teleskopy, a dziś mamy do wyboru cały krój spławikówek. Kijek na który ja poluje to Mikado Evergreen Travel Match. Ciężar wyrzutu to do 28gr przy długości 3,90-4,20 i do 30 gr przy 4,50m. Ze wszystkich matchówek jakie oglądałem tylko ta przykuła moją uwagę. Jest sprężysta, bardzo leciutka i czuć w mniej moc.
A jakie wy posiadacie, bądź macie zamiar posiadać?Mysli
Odpowiedz
#2
Jeśli chodzi o spławik to niewiele mam do powiedzenia w kwestii sprzętu.Łowię rzadko - raz do roku na mazurach liny i wzdręgi przez kilka dni. Z tego powodu posiadam jedynie teleskop Jaxona, który na takie łowienie jak do tej pory wystarcza.
Doceniam jednak zalety trzy-składowego lekkiego kija. Może kiedyś coś takiego sobie sprawię
Odpowiedz
#3
Czteroskładowy jest ten Mikado i dużo lżejszy od 3 składa.
Odpowiedz
#4
Mój zestaw spławikowy to : bambus ( moja pierwsza wędka) i teleskop czeski Sona. Na tę drugą czasami łowię, bambus stoi za szafą. I pomyśleć, że kiedyś łowiem tylko i wyłącznie na spławik (lata 80-te). Na matchówkę nie łowiem nigdy.Bezradny
Odpowiedz
#5
Ja natomiast posiadam starą 8 metrową Germinę, waży niekiepsko! Usmiech I mam jeszcze 5 metrowy bacik na łódkę, Mikado. Tylko w tym roku chcę do niego dorobić gumę, mimo że spinning to 95% czasu nad wodą, czasami lubię połowić na skrócony zestaw Usmiech
http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
Odpowiedz
#6
Shimano Beastmajster 3,6 do 20g w teleskopie Haha Wylatkowo udany kijek który kupiłem 2-3 lata temu za przysłowiową flaszkę Cwaniak
Odpowiedz
#7
Ja posiadam Cormorana BOLO-ASR 6.0m 5-40g kijek może trochę za ciężki, ale na posiadówkę ze spławikiem jest całkiem spoko no i fajnie pracuje z rybką na haczyku Usmiech
Odpowiedz
#8
Ja mam dam-a tele ultra spin czy coś takiego 2,40 do 30 gr, do tego silstara 3,90 do 30 gr, bacik 5m za 15 zł...w tym roku chcę sobie ze 2 razy zasadzić się na lina w ramach odpoczynku od spinninguUsmiech

od bysiora: Bartuś to może jakiś wątek o linach założymy, ja też chciałbym zasiadkę zrobić jedną czy dwie - np. u Puzia na Husynnem Usmiech
Odpowiedz
#9
Dla mnie spławikówka – to przede wszystkim wędka, którą mogę sobie „poprzepływankować”. Obecnie, od kilku lat zresztą, jest to 6-cio metrowy bat Jaxon Genesis cw 5-20, całkiem przyjemny, dość sztywny. Bolonka, której bardzo rzadko ostatnio używam ze względu na jej ogromną wagę to również 6 metrów, bardzo stary SNAP bodajże (napisy już wytarte). Na spławik łowię właściwie tylko na wiosnę (płoteczki, jaziki….) oraz w sierpniu, kiedy staram się kilka razy wejść po pas na jakiś szybki, dość płytki blacik wiślany i poszukać świnki (której od kilku lat w Wiśle mazowieckiej jest sporo) oraz certy.
I to tyle mojego spławikowania, choć jakby dobrze policzyć to i tak z dziesięć wypraw z bacikiem w sezonie co rok się zbierze. Kiedyś było to dużo, dużo częściej, ale jak już wpadłem w sieci spinningowania.........
Natomiast rok w rok sobie obiecuję, że i w temacie spławikówki trzeba by pójść z duchem czasu i postępu i zakupić sobie coś porządniejszego.
Tylko dylemat: czy bacika 7-8 m czy leciutką boloneczkę 6 m?
Może ktoś ma przemyślenia lub doświadczenia na temat fajnego kijka?

Ale i tak wiem, że jak już sobie coś ciekawego upatrzę, zabezpieczę pieniążki, pójdę do sklepu i... znowu kupię sobie kolejny, nie wiadomo który już kijek spinningowy....
Bo wędkarstwo to jadnak nieustanne wyrzeczenia.......
Odpowiedz
#10
Spławik to świetne łowienie! Czasem lubię usiąść i się pogapić na antenki, na taflę wody. W zeszłym sezonie jednak zdominował mnie spinning. Mam jakiś teleskop Jaxona za 35 zł, 4 metrowy bacik za 15 zł i 6 metrowy bat Colmic Baviera. Lekki, spręzysty. Mogę śmiało polecić. Myślę też nad jakąś odległościówką........
Odpowiedz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.