Shrap-Drakers Fishing Forum
Rzeczny pogromca D.S
#41
Przyznam, że carbomaxx zawiódł mnie, jeżeli chodzi o kije spławikowe. Miałem dwie sztuki i niestety połamały się w dość lajtowych okolicznościach. Nie chcę dużo wydawać, więc wezmę pod uwagę tego carbomaxxa. Zastanawia mnie jakie ma ugięcie pod załóżmy koszykiem 120g + zanęta i obciążeniem 150g + zanęta. Zależy mi właśnie na tym, aby bez obaw machać na znaczne odległości i nie martwić się do końca o to, czy sprzęt podoła. Oczywiście nie szukam pały, przy której ciężko będzie zauważyć delikatniejsze brania.
Słyszałem też dobre opinie o Mikado Fishfinder. (Lekki, szybki, z małym ugięciem) cienki jak spining i waży raptem 325g. Podobno ładnie wskazuje brania.

Tylko co z kołowrotkiem do tego? Bezradny
Znaczne przeciążenia sugerują kupić coś solidnego. Tylko co ? Mysli
Widoki przyrody są różne w różnych miejscach, prawa przyrody są wszędzie te same.
Odpowiedz
#42
(13-09-2014, 15:32)gtsphinx napisał(a): Przyznam, że carbomaxx zawiódł mnie, jeżeli chodzi o kije spławikowe. Miałem dwie sztuki i niestety połamały się w dość lajtowych okolicznościach. Nie chcę dużo wydawać, więc wezmę pod uwagę tego carbomaxxa. Zastanawia mnie jakie ma ugięcie pod załóżmy koszykiem 120g + zanęta i obciążeniem 150g + zanęta. Zależy mi właśnie na tym, aby bez obaw machać na znaczne odległości i nie martwić się do końca o to, czy sprzęt podoła. Oczywiście nie szukam pały, przy której ciężko będzie zauważyć delikatniejsze brania.
Słyszałem też dobre opinie o Mikado Fishfinder. (Lekki, szybki, z małym ugięciem) cienki jak spining i waży raptem 325g. Podobno ładnie wskazuje brania.

Tylko co z kołowrotkiem do tego? Bezradny
Znaczne przeciążenia sugerują kupić coś solidnego. Tylko co ? Mysli

Nie znam tej wędki, mnóstwo jest tego w sklepach, a ja swoje kompletowałem ze trzy lata temu. Te Moje Robinsony Carbomix po 150-180 gram o faktycznie cięższy sprzęt i najdelikatniejszych brań nie pokażą tak jak wędki o cw, do 80 czy 100 gram. Zwłaszcza typowe feedery węglowe. Za to ja je stawiam na noc, albo tym 150 wyciągam ryby na siłę z zielska na Wkrze na zasadzie pęknie żyłka czy nie pęknie Usmiech

Ja bym na Twoim miejscy poszedł do jakiegoś zaprzyjaźnionego sklepu, założył do wędki kołowrotek, przełożył żyłkę przez przelotki i przywiązał koszyk 150 gram, by zobaczyć jak pracuje.

A może Mikado Ultraviolet? Poniżej 200 widziałem w necie, wędka na rynku jest z dziesięć lat, a do mnie taki argument przemawia, dużo ludzi to ma, choć sam nie używam, to pamiętam, że kiedyś mi się podobała i słyszałem, że wędkarze chwalą. I chyba ma 3 szczytówki.

Do gruntu / drgającej mam kilkunastoletnie kołowrotki, które może nie układają idealnie żyłki czy nie mają super płynnej pracy, ale nie chcą mi się zepsuć i stwierdziłem, że mają u mnie dożywocie w tych metodach ROTFL Może coś w kołowrotkach karpiowych z wolnym biegiem? Nawet jak bieg nie potrzebny, to kołowrotek może byłby solidnie zrobiony, a znajomy kupił ostatnio przyzwoicie wyglądającego karpiowego Mistralla za 90 zł Mysli

Odpowiedz
#43
Myślałem, że masz carbomaxxa kongera. Na oczy mi padło Pfftt Tak zrobię jeżeli chodzi o kij. Organoleptycznie zbadam. Co do kijka Mikado, to on czasem nie jest tylko do 120g ? Jeśli tak, to odpada. Zakres wyrzutu jakim się interesuje to 150-180g. W sumie im więcej tym lepiej. Rzucać będę na dalsze odległości i w spory nurt.

No nic... w tym roku już na ciężko raczej nie połapię. Pozostaje mi po sklepach wymacać to czego szukam. No i zaczekać do początku roku na jakieś promocje Oczko

Dzięki za rady Okok
Widoki przyrody są różne w różnych miejscach, prawa przyrody są wszędzie te same.
Odpowiedz
#44
No i zrobiłem sobie komplet w sumie pod choinkę. Bull-fighter podobał mi się w sumie od początku. Kołowrót choć nie taki jaki chciałem, to będzie okazja żeby się przekonać czy DAM ma jeszcze jakiś potencjał, jak kiedyś. Oczko
   
   
Widoki przyrody są różne w różnych miejscach, prawa przyrody są wszędzie te same.
Odpowiedz
#45
Czyżbyś się Marcin na Wisłę szykował w przyszłym sezonie za brzaną czy jak?Usmiech
Widok odpływającej ryby - bezcenny
Odpowiedz
#46
I nie tylko Oczko
Widoki przyrody są różne w różnych miejscach, prawa przyrody są wszędzie te same.
Odpowiedz
#47
Nie ma to jak promocyjne zakupy z fartem. Okazało się, że w ramach mikołajkowego losowania wygrałem drugi kręcioł ROTFL Oj będzie czym kręcić Cwaniak
   
Widoki przyrody są różne w różnych miejscach, prawa przyrody są wszędzie te same.
Odpowiedz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.