Shrap-Drakers Fishing Forum
Rzeczny pogromca D.S
#21
Podaj cenę jaką chcesz przeznaczyć na sprzęt. I jeszcze jedno- podaj łowisko i jakie rybki w nim pływają. Mogę Ci tylko powiedzieć tyle, że zacząć jest najgorzej. Później już z górki.
Odpowiedz
#22
Bardzo mało danych, głównie jaka woda, stojąca, płynąca, jeżeli rzeka to duża…? Ale dobrze. Załóżmy, że woda płynie (ze stojącą mam mniej doświadczenia). Kij, kołowrotek – wybór sprzętu do drgającej szczytówki na rynku jest ogromny, w każdym sklepie Ci podpowiedzą zależnie od kwoty jaką dysponujesz. Masa wyrzutu kija od, powiedzmy 40 gram, do 100-150 gram. Dobrze, żeby miał ze trzy wymienne szczytówki. Kołowrotek średniej wielkości. Żyłka do feddera, grubość od 0,18 do 0,25. Przyponowa od 0,12 do 0,20. Musisz się zaopatrzyć w kilka koszyczków (najlepiej kwadratowych – mniej spływają) od 30 do 100 gram. Ale to wszystko tak naprawdę uzależnione jest od wody na jakiej poławiasz.
Natomiast napiszę Ci trochę o montażu zestawu na wodę płynącą (Wisła, Narew, Bug). Istotą jest obciążenie i sposób podania przynęty. Przy D.S. najczęściej stosuje się obciążenie wbudowane w pojemnik do nęcenia (tzw. koszyczek), obciążenie dobierasz tak, aby po zarzuceniu nie spływał, albo spłynął tylko trochę i zakotwiczył na jakiejś nierówności dna. Do zamocowania koszyczka często stosuje się nanizaną na żyłkę główną rurkę antysplątaniową i to na początek pewnie jest dobry wybór. Ja akurat tego nie polecam, bo moim zdaniem stawia ona w wodzie zbyt duży opór przez co trzeba kilka gram dołożyć do obciążenia. Stosuję coś w rodzaju pseudo „troka bocznego”. Na żyłkę główną naciągam w kolejności: krętlik z agrafką, następnie kawałek wentyla i na końcu wiążę spory krętlik, na którym się to wszystko opiera. Do krętlika z agrafką doczepiam koszyczek, a do końcowego krętlika dowiązuję przypon. Wszystko to masz na zdjęciu poniżej. Ważną rzeczą jest oczywiście przypon z haczykiem, szczególnie istotna jest długość przyponu. Ja z reguły wiąże przypony od 40 cm do, nawet 2 metrów. Wszystko zależy od aktywności ryb. Moje ulubione haczyki to od wielu już lat model Gamakatsu ze zdjęcia w wielkościach od 12 do 4. Najczęściej będziesz łowił na wszelkiego rodzaju robactwo. I to tyle w wielkim skrócie, bo tak naprawdę o drgającej szczytówce można by pisać bez końca. Ale gwarantuję, po pierwszych drganiach szczytóweczki – zakochasz się w metodzie. A jak już trafisz na dobre żerowanie ryb – nie bierz wszystkich.
Powodzenia!!!
Odpowiedz
#23
witam a był ktos ostatnio na grunt na narwi?
Odpowiedz
#24
(08-03-2009, 16:07)smoki__94 napisał(a): jestem początkującym wędkarzem łowie dopiero 2 rok i chcę zacząć łowić metodą gruntową ktoś może mi pomorze przy zmontowaniu zestawu

W montowaniu od zera pomóc możemy ale pytanie musisz zadać konkretniej Mysli
Ja bym zaczął od pickera i feedera będzie coś na przybrzeżne rybki i do posłania w środek nurtuOkok
Odpowiedz
#25
siemanko koledzy jak tam połowy z gruntu może ktoś był na narwi?
Odpowiedz
#26
Ja byłem tydzień temu koło Pomiechówka i brały leszcze na białego. Na czerwonego nawet brania. Zanęta leszczowa trapera + melasa. Ale brały tylko do czasu gdy wyszło słońce później cisza. Pogoda była jak dzisiaj tylko kilka st. więcej .
(L)
Odpowiedz
#27
Z moich wieści niestety leszcze cienko... ale trzeba by było samemu rano sprawdzić, spławów jest dużo a i często mam obcierki przy spinningu i sporo śluzu... Może nie żerują, pogoda zaskakuje bardzo...
http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
Odpowiedz
#28
maselinho a co większego brało ? ja byłem ostatnio na dębe to tez sporadycznie brały złapalismy chyba 5 szt...
Odpowiedz
#29
największy miał 1,5kg. więc na kolana nie powalały, ale regularnie co pół godziny brały więc była zabawaUsmiech.
(L)
Odpowiedz
#30
no to fajnie dobra i taka zabawaUsmiech
Odpowiedz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.