Shrap-Drakers Fishing Forum
WODERY & SPODNIOBUTY wasze uwagi przy zakupie
#31
Witam.
Planuje zakup śpiochów oddychających. I teraz zastanawiam się jakie kupić, jaki rozmiar kupić (czy o numer większe) dodam ze w Irlandii zimą jest temperatura na plusie a jak nawet na minusie to nie zamierzam się wybierać na ryby. Mam kilka co mi się podobają i mieszczą się w moim zaplanowanym budżecie:
Taimen River Zip II Waders
Scierra CC3 Stocking Foot Breathable Waist Waders nad tymi się zastanawiam czy nie będą zakrutkie

I do tego buty i stąd moje pytanie czy muszę kupić rozmiar taki co posiadam czy numer większe.
Simms Guide Boot Vibram
Simms Rivershed Boot Felt

Które byście polecili z wymienionych, albo jakie byście polecili. Dodam ma jeszcze wodery neoprenowe.
A w roku dużo nie brodzę, chodzi mi podczas wodowania ludki czy pontonu. Bo w woderach neoprenowych w lato przy pełnym słońcu to totalna porażka. Po 8h wędkowania człowiek cały mokry Kwadr.
Pozdrawiam Leszek

Odpowiedz
#32
http://bass-sklep.pl/wodery-oddychajace-dam-exquisite-breathable-waders.html ktoś może ma korzysta ?? bo cena w miarę przystępna
Odpowiedz
#33
Ja bym taimeny odpuścił Oczko
Osobiście cały ten sezon intensywnie uzytkowałem spodniobuty z Decathlona Caperlan C4, naprawdę super!
Po całym sezonie nie widać sladów zużycia, bardzo wygodne, w zestawie miałem torbę do ich przewożenia razem z butami Usmiech
Nie wiem czy są jeszcze dostępne, ale spodniobuty z decstlona są naprawdę pożądane Usmiech
Rozglądnij się jeszcze w Visionie, np model Havu Usmiech
Co do butów to dobry wybór, sam posiadam Simms Headwaters wibram Usmiech
Odpowiedz
#34
(10-11-2014, 19:34)kubas-1 napisał(a): Ja bym taimeny odpuścił Oczko
Osobiście cały ten sezon intensywnie uzytkowałem spodniobuty z Decathlona Caperlan C4, naprawdę super!
Po całym sezonie nie widać sladów zużycia, bardzo wygodne, w zestawie miałem torbę do ich przewożenia razem z butami Usmiech
Nie wiem czy są jeszcze dostępne, ale spodniobuty z decstlona są naprawdę pożądane Usmiech
Rozglądnij się jeszcze w Visionie, np model Havu Usmiech
Co do butów to dobry wybór, sam posiadam Simms Headwaters wibram Usmiech

Kubas-1 o taimeny to było pytanie w styczniu 2013.... a teraz @wisnia pytał o DAMy Pfftt
wisnia, co do DAMów to nie wiem, nie używałem, ale caperlany C4 mogę polecić z czystym sumieniem Usmiech
Odpowiedz
#35
Jeżeli chodzi o przedział cenowy jak te Dama to celowałbym w Jaxona Usmiech
Odpowiedz
#36
Moje Jaxony wytrzymały około 100 wypadów.W mojej ocenie to dużo,bo lekko nie miały.Niestety powoli się kończąSmutny
Odpowiedz
#37
Poszukaj Caperlanów C3 lub C4. Naprawdę mogę je polecić. Decathlon jako jedyny chyba sklep sportowy nie robi problemów z gwarancją.
Odpowiedz
#38
Wprowadzili nową kolekcję C3 i C4.
Tylko C5 zostały w starym wykonie.
Może Wojtek coś podpowieOczko
Odpowiedz
#39
Fajne komentarze! Są one zbieżne z tym co wyczytałem. Mnie też czaka zakup spodniobutów więc staram się znaleźć jakieś ciekawe oferty. Caprelan'y mają bardzo dobrą opinię + korzystna dla kupującego gwarancja Detahlonu.
Ja mam inną rozkminę: neopreny czy materiał oddychający + buty.
Opcja na pewno 2 droższa, ale:
1. czy lepiej izoluje od zimna?
2. czy jest trwalsza?
3. czy jest duża różnica w komforcie użytkowania?
4. czy lepiej oddycha?
5. jaka jest różnica w trwałości?
Dodam, że miałem wcześniej powlekane materiałem gumowe spodniobuty Lorpio. Druga taka sztuka którą używałem. Niestety jakość wykonania tych produktów firmy Lorpio spada z roku na rok. Pierwsze wytrzymały 3 sezony, drogie 1,5. W obu najpierw oddzielała się w kroku część materiałowa od gumy, a później przeciekały szwy.
Kolega, który prowadzi sklep wędkarski ma za to co jakiś czas (ale regularnie) zamówienia na podobny sprzęt Jaxon'a. Tylko teraz nasuwa się pytanie: czy jest to związane z atrakcyjną ceną, czy może ogólnym stosunkiem jakości do ceny?
Pozdrawiam,
Walkor
Odpowiedz
#40
Powiem tak posłusznym argumencie od jednego z kolegów, że na Darku wytrzymały 2 sezony a wszyscy wiedzą po jakich on krzakach lata Usmiech to mnie to przekonało i już czekam na dostawę Jaxonów . Jak myślisz Darku chyba dobrze robię idąc w twoje ślady w tym temacie Usmiech
Odpowiedz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.