Shrap-Drakers Fishing Forum
WODERY & SPODNIOBUTY wasze uwagi przy zakupie
#1
Nie wiem czy był taki wątek Smutny

Na co zwracać uwagę przy zakupie?
Co polecacie?
O ile większy numer brać od rzeczywistego rozmiaru nogi?
Jakoś bardziej jestem za woderami niż spodniobutami(jajka się nie moczą podczas fali)

jestem laikiem jakby co Glupek
Odpowiedz
#2
(23-04-2011, 17:58)turkućpodjadek napisał(a): Jakoś bardziej jestem za woderami niż spodniobutami(jajka się nie moczą podczas fali)
Chyba raczej nie moczą się w spodniobutach HahaHaha
Odpowiedz
#3
mówiłem, że jestem laikiem Usmiech

chodziło mi o to(zdjęcia przykładowe)

[Obrazek: dan_bailey_wodery_breathable_waders.jpg]

[Obrazek: 0001053.jpg]
Odpowiedz
#4
Turkuć. Numer większe napewno a i dwa będą w porządku. Zdecydowanie łatwiej się je wciąga na nogi, a i jesienią grubsza skarpetka robi swoje.
Ja osobiście mam obecnie dwa numery większe niż normalne obuwie sportowe i bezproblemowo ( bez zbytniego zmęczenia tym faktem) w nich śmigam zostawiając daleko w tyle konkurencję Cwaniak ( kilku Drakersów wie o czym mówię i swoim świadectwem potwierdzą moje słowa HahaHahaHaha Prawda Krzyko ? HahaHahaHaha )
"...mam swoją pasję, która pozwala mi na świat patrzeć jaśniej..."

http://biebrzanskieikampinoskie.blogspot.com/ - czyli moje spotkania z Przyrodą
Odpowiedz
#5
Ja kupiłem taki rozmiar jak mam numer buta. Ani większe ani mniejsze Usmiech

Dziś 20'C i myślę że 2h dłużej i bym wykręcał koszulę, już była wilgotna, a o spodniach już nie wspomnę Usmiech (mowa o spodniobutach po pierś).

Ale jeden plus taki że wejdziesz tam gdzie inni nie wejdą. Dziś przechodziłem ciurek i o mało brakowało żeby woda mi się wlała. Kij w górę, aparat i kamizelka. Ale jaki przyjemny chłodek Jezyk_oko

Wodery też są dobre, ja używałem ich przy lekkim przyborze wody. Gdzie nie dało się wejść w zwykłych kaloszach
+ taki że są wygodniejsze

pozdrwaiam
C & R <center>Stworzony do wędkowania, zmuszony do pracy. <br><br>

www.miedzianaryba.pl

www.miedzianaryba.pl/forum

Odpowiedz
#6
Blazej mam zwykle wodery Jaxona na gumie rozmiar taki jak normalnie. Uzywam piaty sezon. Sprzet nie do zdarcia na nadbuzanski sajgon i na mniejsze rzeki na wiosne. Minus taki ze oczywiscie guma nie przepuszcza powietrza wiec na lato raczej nie polecam. . Wodery z gora z tkaniny tak jak te na zdjeciu nie nadaja sie na silnie zarosniete krzewami i drzewami brzegi jak nadgraniczny Bug. Wczesniej czy pozniej zaciagniesz albo przedziurawisz gore. Dwoch moich kumpli przerabialo juz klejenie.

Spodniobuty mam oddychajace Aquazy z neopreonowa skarpeta. Wzialem rozmiar wieksze ale teraz troche zaluje. Sa zbyt obszerne a w zimnych miesiacach i tak nie brodze. Poza tym sprzet super na letnie miesiace. Najwazniejsza sprawa to dokladne plukanie skarpet i butow po kazdym uzyciu. Jesli tego nie zrobisz to zwir wczesniej czy pozniej przetrze neoprenowa skarpete. Przy zakupie butow przez internet nie daj sie nabrac na podwojna rozmiarowke. Taka ma na przyklad Solvkronen. Buty sa za duze a to jest uciazliwe i meczy podczas łowienia. Jakosciowo Solvkronen robie dobre obuwie jak Ci beda pasowaly to bierz. Poprzednie moje buty do brodzenia Rapali rozpadly sie po dwoch sezonach.
Odpowiedz
#7
Haha
(23-04-2011, 18:10)Wozik77 napisał(a): Ja osobiście mam obecnie dwa numery większe niż normalne obuwie sportowe i bezproblemowo ( bez zbytniego zmęczenia tym faktem) w nich śmigam zostawiając daleko w tyle konkurencję Cwaniak ( kilku Drakersów wie o czym mówię i swoim świadectwem potwierdzą moje słowa HahaHahaHaha Prawda Krzyko ? HahaHahaHaha )

Oj prawdę mówi, śmiga na skróty przez ugory że dogonić go nie sposób.Utrzymywaliśmy tylko kontakt wzrokowy HahaHahaHaha
Odpowiedz
#8
Ehh dzisiaj na ujściu Jeziorki gościu mnie powalił: myślałem, że kłusuje bokli a on ze spławikiem za płotkami hasał po pas w Wiśle Oklasky

trochę widzę minus w postaci braku możliwości rzutu w za głębokiej wodzie

nad tym się poważnie zastanawiam, ale się na tym nie znam:

Spodniobuty neoprenowe roz.42 Shakespeare

[Obrazek: spodnieneop.jpg]
Odpowiedz
#9
turkućpodjadek weź śpiochy i wodery.
Jedne i drugie są dobre bo uzupełniają się wzajemnie.
Ja najczęsciej stosowałem śpiochy gumowe i neoprenowe a teraz dodatkowo nabyłem wodery gumowe by przyjemnie i wygodnie desantować ponton w Bużańskiej mandżurii bo jakoś nie wyobrażam sobie pływania w śpiochach a kalosze uniemożliwiają bezpieczny desant w nie przyjaznych miejscach których na Bugu bez liku.
Neopreny są dobre na wiosnę jesień i zimę latem nawet nie próbuj ich zakładać bo ugotujesz się w nich Krzyk
Shrap-Draker's
Odpowiedz
#10
Neopreny na lato Nie Nie Nie
C & R <center>Stworzony do wędkowania, zmuszony do pracy. <br><br>

www.miedzianaryba.pl

www.miedzianaryba.pl/forum

Odpowiedz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.