Shrap-Drakers Fishing Forum
WODERY & SPODNIOBUTY wasze uwagi przy zakupie
#21
Od czterech lat używam LEMIGO-LEXPO nylonowe czy PCV różnie piszą i są naprawdę super względem ceny. Firmy PROS nie znam, ale o ile pamiętam to kolega posiada takie zielone i one są gumowane, więc ciepłe w letnie dni. Bardziej te Premium, bo materiał już inny nie krępuje tak ruchów jak guma, i kolor nieprzyciągający promieni słonecznych. A jeżeli chodzi ci o płoszenie ryb to ja tego nie zauważyłem. Pierwsze moje lemigo były jasne a dopiero od roku mam zielone i nie zauważyłem większej liczby brań, ale ja łowię w BUGU, więc może w jeziorze będzie inaczej.
Powodzenia w wyborze mam nadzieje, że choć troszkę pomogłem.
Odpowiedz
#22
Ja mam wodery Pros Standard i nie są złe, ale domyślam się, że Premium będą jednak lepsze... Podobnie ze spodniobutami. Kolor moim zdaniem nie będzie przeszkadzał - przecież nie będziesz łowił pod samymi nogami.
Odpowiedz
#23
kolor nie ma tu nic do rzeczy
zobacz na kombinezony ratunkowe Dokuczacz
Shrap-Draker's
Odpowiedz
#24
@ marcist, hapnik, przemek: Dziękuję za Wasze odpowiedzi Usmiech

Zdecydowałem się na "gumowce", gdyż będę brodził głównie w okresie wiosna-wczesna jesień, a z tego, co czytałem, neopreny byłyby jeszcze cieplejsze, a przy tym mniej wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Nie bez znaczenia pozostaje też cena. Dlatego nie brałem pod uwagę oddychających patentów Oczko

Co do koloru - zapewne macie rację. Doczytałem też na stronie producenta, że model Premium oferowany jest również w kolorze zielonym. Problem z głowy, przy założeniu, że rynek zapewni oba warianty kolorystyczne.

Może znajdzie się ktoś, kto macał obydwa modele? Oczko
Odpowiedz
#25
Właśnie odebrałem od kuriera spodniobuty PROS, model Premium. Pierwsze wrażenie? Bardzo fajny, miękki i stosunkowo miły w dotyku (jak na gumę) materiał. Całość jest zdecydowanie obszerna i choć nie wygląda to najzgrabniej, z pewnością pomieści grubszą odzież w chłodniejszych okresach roku. Jakość wykonania oceniłbym na 8/10, za sprawą nieco niesymetrycznie wszytych szelek. Gdyby nie to, dałbym pełną dychę Jezyk_oko

Kilka fotek, robionych na szybko i niedoświetlonych, spodniobuty bez regulacji, prosto z pieca, tj. pudła Usmiech :

   

   

   

Dla zainteresowanych, tzw. rozmiarówka, którą udało mi się wydębić dopiero od producenta - poszczególni sprzedawcy na allegro nie do końca wykazują się profesjonalizmem i albo milczą, jak grób, albo obiecują, że pomierzą i nie robią nic... Ot, polskie podejście do klienta Boisie

"Rozmiary według skali francuskiej :
44- ok29cm
45- ok29,5cm
46- ok30cm
47- ok30,5cm"

W przyszły weekend, pierwsze warmińskie testy. Nie omieszkam podzielić się wrażeniami.

Ps. Myślę, że z uwagi na upływ czasu, nikt nie będzie miał za złe podwójnego posta Oczko
Odpowiedz
#26
Chłopaku ale będziesz miał branie nad wodą Cwaniak WSZYSTKIE Twoje HahaHahaHaha
Shrap-Draker's
Odpowiedz
#27
Na branie nie liczę, bardziej na brania Oczko
Odpowiedz
#28
I jak się sprawują te spodniobuty po kilku miesiącach ? Cena bardzo przystępna, wyglądają na solidne, dlatego zainteresowałem się nimi i pewnie kupie, tylko jeszcze zastanawiam się cy premium czy standard.
Odpowiedz
#29
Na optykę to masz jakieś 35 do 40kg zapasu.
Odpowiedz
#30
OMG. Balbym sie chodzić na ryby w tych spodniobutach, zwłaszcza bez paska sciagajacego.
Odpowiedz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.