Shrap-Drakers Fishing Forum
Rzeka Pasłęka
#1
Wink 
Krajna tysiąca jezior oferuje nam przepiękne"zbiorniki"ze stojącą wodą.Mazury to nie tylko jeziora.Pokonując dziś trasę z Olsztyna do Elbląga napotkałem po drodze"perełkę"wartko płynącej wody.
Rzeka Pasłęk.
Nietknięta od lat 70tych ludzką ręką.To była"miłość" od pierwszego wejrzenia!
   
   
Kajakarze nie mają tu czego szukać!
   
   
   
Tu muszą być Pstrągi!
   
   
Wokoło las.
   
Trzeba tam wrócić ze spinningiem!
"Szacunek dla natury to pierwotne jest sedno"
Odpowiedz
#2
Piękna rzeka i fajowskie miejscówki.
(L)
Odpowiedz
#3
Adam , kijka nie zabrałeś i pudełka z przynętami?

Śliczna woda, aż chcę się tam jechać.

Pozdrawiam
C & R <center>Stworzony do wędkowania, zmuszony do pracy. <br><br>

www.miedzianaryba.pl

www.miedzianaryba.pl/forum

Odpowiedz
#4
Ostoja bobrów to musi być górna część Pasłęki, dobrze kombinuje?? Widziałem kawałek tego rezerwatu przed piętrzeniem obiektu hodowlanego Wymój. Bajka, szkoda, że nie mam fotki...

Od j. Isąg znajduje sie najdzikszy chyba odcinek Pasłęki we władaniu klubu pstrągowego Passaria. Zdjęcia, które można znaleźć w internecie są przepiękne, kiedyś widziałem starą fotkę ciągu tarłowego potokowca. Widok znany jedynie dzisiaj z ciągów tarłowych w Kanadzie - ryba obok ryby.

Pozdrawiam

Salmo
Odpowiedz
#5
patrzącc na fotki to rzeka cudo Usmiech
az pachnie ładnymi rybami Usmiech
odcinek rzeki pod władaniem klubu PASSARIA jest nie dostepny (tak słyszałem) dla osób które do niego nie należą Bezradny
Odpowiedz
#6
Praca,praca,praca niema czasu na przyjemności!Zresztą z moim"szczęściem" zamiast Pstrąga były Szczupak!Ha.Ha.
Salmo.
Most na trasie do Kretowin.
Widok musiał być przedni na tym zdjęciu!
"Szacunek dla natury to pierwotne jest sedno"
Odpowiedz
#7
A ja pamietam ta rzeke z czasow sluzby wojskowej. Sluzylem w Moragu i w okolicach Pierzchal mielismy strzelnice czolgowa. Pamietam ze byla cudowna, meandrujaca, porosnieta roslinnoscia podwodna, nadbrzezna... Pamietam ze byly w niej raki, ryb niestety nie lowilismy, nie bylo czasu i czym lowic, ale potencjal wyczuwalo sie ogromny. Ciekaw jestem jak jest tam teraz...
Odpowiedz
#8
Radek, masz rację, odcinek jest tylko dla klubu Passaria. Ważne, że dużo dobrego robią.

Pasłęka jest ładną rzeką, ale chyba najpiękniejsze są rzeki pomorskie...

Pozdrawiam

Salmo
Odpowiedz
#9
Tak tak, Pałęka to piękna rzeka. Kiedyś poligon doświadczalny twórców marki "Salmo" więc jak można mniemać ryby były tam piękne. Jak jest dziś? Nie wierzę, żeby była to taka wspaniała ..... pustynia. Pstrągi napewno kryją się w jej zakamarkach, choć może ich mniej niż kiedyś. Sprawdzić nie zawadzi.
Ładne zdjęcia
"...mam swoją pasję, która pozwala mi na świat patrzeć jaśniej..."

http://biebrzanskieikampinoskie.blogspot.com/ - czyli moje spotkania z Przyrodą
Odpowiedz
#10
Nikt nie napisał, że ryb tam nie ma Oczko Zawsze warto coś sprawdzić, nawet "sąsiednia" Łyna jest ciekawym łowiskiem wielu gatunków.

Pozdrawiam

Salmo
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Rzeka Jeziorka andrew 56 83.726 20-12-2016, 13:42
Ostatni post: pawcio
  Rzeka Wel gusto 10 18.502 06-08-2014, 19:36
Ostatni post: prezes
  Rzeka Bug okolica Dubienki. Puzio 14 16.479 16-10-2012, 15:09
Ostatni post: przem
  rzeka bystrzyca- kraina pstrąga i lipienia trociu 1 5.422 29-09-2011, 07:28
Ostatni post: morouk
  rzeka Bug Adike 2 5.384 17-11-2010, 16:56
Ostatni post: Adike
  Poszukuje jeziora obok którego płynie rzeka :) Krystek 11 14.145 08-08-2010, 17:46
Ostatni post: sacha


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.