Shrap-Drakers Fishing Forum
Łowienie Podlodowe
A do mnie dzisiaj dojechaly blaszki podlodowe. Wygladaja kozacko, jak ocieplenie nie rozstopi lodu to niedlugo testy.
Odpowiedz
W ramach przestrogi, że może warto jeszcze chwile poczekać z wycieczkami na lód:
http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,o-krok-od-tragedii,16636.html
---
Pozdrawiam,
Grzesiek
Odpowiedz
(06-12-2010, 11:38)kaczy napisał(a): W ramach przestrogi, że może warto jeszcze chwile poczekać z wycieczkami na lód:
Faktycznie niemiłoNie tak się zastanawiałem nad sobotą ale przy swojej wadze zaczynam mieć wątpliwości.
Odpowiedz
Tia chodzenie po Wilanowskim to loteryjka. Tam przeciez doplywa caly czas woda z potoku. W ubieglym roku nawet przy 20 stopniowych mrozach nie bylo zamarzniete od strony palacu. Tutaj chyba od strony Zawad sie kolezka zalamal. Czterech gosci i zaden nie mial linki Paluszkiem
Odpowiedz
W moich okolicach to znajomi łowią już ładne garbusy!!
Lód ma 8-13cm, martwię się tym że temperatura rośnie,
a spora warstwa śniegu na nim;(
Odpowiedz
My już od soboty po lodzie chodzimy , i ładne okonie łowimy , faktycznie nie jest jeszcze za gruby ale łowić się jakoś daje
Aneta-Bondarenki
Odpowiedz
Mam prosbe wpisujcie info dotyczace grubosci lodu w tym watku http://shrap-drakers.pl/forum/showthread.php?tid=769
Oszczedzi to byc moze niespodzianek. Slyszlem na przyklad ze niektore glebsze jeziora we wschodniej Polsce nie zamarzly wogole pomimo 20 stopniowych mrozow bo woda nie zdazyla sie schlodzic.
Odpowiedz
I że to łowienie pod lodem to takie fajne jest, niby?
Od trzydziestu ponad lat, jak przychodzi grudzień, mam te same dylematy.
Łapać pod lodem czy nie łapać?
I co roku efekt jest taki sam - nigdy jeszcze na lodzie nie wędkowałem!
Czy jest ktoś, kto jest w stanie w racjonalny sposób wytłumaczyć co jest takiego fajnego w tym?
I czy ktoś spróbuje mnie przekonaćBezradny?
Bo niekiedy to myslę, że może chyba nawet bym chciał.......Haha
Odpowiedz
Co jest fajnego?? Łowisz a nie siedzisz w domu!! Szkoda, że w większość z lodu łowi się małe ryby.

Pozdrawiam

Salmo
Odpowiedz
No fajne jest i tyle Haha
Ja lubię ten dreszczyk emocji samego chodzenia po lodzie, mam możliwość dokładnego sprawdzenia głębokości łowiska na którym łowię, a po którym nie było mi dane nigdy pływać a co za tym idzie dostęp do pewnych miejscówek niedostępnych z brzegu o normalnej porze roku.
A już kwintesencją łowienia na lodzie jest hol jakże walecznych wtedy rybek, na dość delikatnym zestawie. Nic nie widać, czy coś gania czy nie, nie widać gdzie stoją a gdy przy którymś opuszczeniu czujesz zassanie czy to blaszki czy mormyszki jesteś w pełni szczęśliwy. Do tego dochodzą jakże piękne klimaty otaczające zbiornik , śnieg skrzypiący pod nogami , ślady dzikiej zwierzyny zarówno na śniegu na lodzie jak występuje jak i na brzegu. Mrozek, który gryzie w policzki Usmiech No co tu Pawełku pisać. Jak pójdziesz pierwszy raz, to wszystko co napisałem wyżej będziesz w stanie sam doświadczyć, a wtedy będziesz wiedział, czy to jest dla Ciebie, czy nie.
Życie zaczyna się nad Wisłą Oczko
Odpowiedz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.