Shrap-Drakers Fishing Forum
Łowisko Okoń?
#1
Panowie, chcę się wybrać z kilkoma kolegami na Okonia. Po kilku rokliwych, ale jałowych wędkarsko wyprawach nad Wisłę, chcemy się pocieszyć braniami i holami ryb Usmiech.
Nigdy tam nie byłem i w związku z tym mam kilka pytań:

- czy tylko na karpie jest tam sens się zasadzać? Zaden z nas nie jest karpiarzem i nie mamy sprzętu specjalistycznego. Chcemy połowić po prostu fajnego białorybu na feedery bądź spławik, niekoniecznie okazów (leszcz, lin, karaś, karp <5kg)
- nastawiając się na takie ryby jak wyżej, które stanowiska radzicie zarezerwować
- jak wygląda oblężenie w weekendy wakacjowe? Jeśli jest tak, że wszystkie pomosty są oblężone to chyba zrezygnuję...wybieram dzicz Usmiech

Z góry dziękuję za pomoc Usmiech
#2
My wyniki mieliśmy na samym końcu. Jest tam przeplycenie. Bo ogolnie okoń jest bardO głębokim lowiskoem porównując z innymi komercjalnymi. Ma 3-7m średnio.

Z tym ze ze trzy lub cztery lata tam nie byłem. Lubię być jednak dzikusem nawet jak nie bierze Usmiech
#3
Z tego co znalazłem w sieci /szukając info o pstrągach spod lodu/ to najwięcej dowiesz się tutaj:
http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=8109&start=1035
#4
(08-07-2014, 15:33)Pablo_tr napisał(a): Panowie, chcę się wybrać z kilkoma kolegami na Okonia. Po kilku rokliwych, ale jałowych wędkarsko wyprawach nad Wisłę, chcemy się pocieszyć braniami i holami ryb Usmiech.
Nigdy tam nie byłem i w związku z tym mam kilka pytań:

- czy tylko na karpie jest tam sens się zasadzać? Zaden z nas nie jest karpiarzem i nie mamy sprzętu specjalistycznego. Chcemy połowić po prostu fajnego białorybu na feedery bądź spławik, niekoniecznie okazów (leszcz, lin, karaś, karp <5kg)
- nastawiając się na takie ryby jak wyżej, które stanowiska radzicie zarezerwować
- jak wygląda oblężenie w weekendy wakacjowe? Jeśli jest tak, że wszystkie pomosty są oblężone to chyba zrezygnuję...wybieram dzicz Usmiech

Z góry dziękuję za pomoc Usmiech

Siema, nie tylko karpie jest tam masa białej ryby i całkiem sporo drapieżnika, ja jadę w tą sobotę na nockę,
jak chcesz jechać w weekend to proponuje zadzwonić z półtora tygodnia wcześniej i zarezerwować pomost, najlepiej łapię się z ostatnich od 37 do 40, ale na prostej ze stanowiskami od 20 do 27 też nie jest źle tylko cały czas ktoś kręci Ci się za plecami.
Jak masz jakieś pytania do pisz Usmiech
#5
Ostatnio kolega tam jeździ za białą i bardzo kiepsko. Ja byłem tam ostatnio w listopadzie 2013 i we dwóch złapaliśmy tam 14kg pstrągów w 3 godziny. Średnia waga to 1 kg i ładnie walczą, największy jakiego tam złapałem to 1,5kg.

[Obrazek: kb6ty0.jpg]

[Obrazek: atmjb.jpg]

występuje też tam boleń. Najlepsza przynęta na pstrągi tam to perłowe kopytko w wielkości 2-3cm.
Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.