Shrap-Drakers Fishing Forum
Jeziorko Czerniakowskie
#1
Korzystając z pogody a właściwie jej braku o 7 rano zameldowałem się nad wodą. Było duszo i miałem wrażenie że za chwilę zacznie się burza. Jednak do 10 nie padało a nawet zaczęło się przejaśniać by koło 12 grzało jak na solarium. W ciągu 3h wyholowałem 7 szczupaków i 4 okonie. Szczupaki w rozmiarze okoni. Okonie w rozmiarze woblera... Po wyjściu słońca brania ustały jak ręką odjął. Nie było czemu zdjęć robić ale co się ubawiłem to moje. Praktycznie w każdym stanowisku w kilku rzutach siedział pistolet. Chyba się tam jeszcze wybiorę ROTFL

   

Zdjęć rybek nie będzie... na razie Zly
#2
Dzisiaj kilka godzin popływaliśmy na Jeziorze Czerniakowskim. Z racji okrojonego czasu na ryby wybraliśmy na to dosyć bliskie łowisko. Byliśmy tam po raz pierwszy a wypad wyszedł typowo rekonesansowy. Opłyneliśmy na elektryku całe jeziorko. Wyniki: niestety mizerne. Setki rzutów, tony wyjętego zielska i nic.Bezradny Dopiero pod sam koniec łowienia, koło mostu, na Predatora Manns'a 7cm na 6 g główce miałem lekki strzał w opadzie. Zacięcie, 5 sek. holu i luz na plecionce. Rybka się wypięła. Beczy Ciekaw jestem co to było bo Diaflex Jigger na prawdę ładnie pracował. Po za tym niezłe wrażenia z tego łowiska. Mimo bliskości centrum miasta cicho (nie licząc tłumów na kompielisku w południowej części jeziora), dobry dojazd, czyste, ładnie utrzymane łódki. Na pewno tam jeszcze wrócę. Muszę tylko rozgryźć gdzie szukać tam drapieżników Oczko
#3
Szanowni,
nie mogę się dodzwonić do koła 54. Czy w 2014 można wędkować na całym zbiorniku?, czy z wyłączeniem północnej części?

Będę wdzięczny za info.
Dzięki i pozdrawiam,
Maniek, km73
#4
Informacje są, lekko mówiąc sprzeczne i sam do końca nie jestem przekonany jak jest. Był temat na forum o jeziorku, z zeszłego sezonu, w którym też ta kwestia była poruszana.
A jak jest: z moich obserwacji wynika, że wypożyczają ze stanicy łodzie i wędkują na całym akwenie:

fotka z maja, widok z mostu, w kierunku trasy siekierkowskiej:

[Obrazek: P5040033.jpg]
#5
Generalnie wolno łowić tylko w części południowej, ograniczonej mostem. Wynika to z dwóch kwestii: 1) plan ochrony dla Rezerwatu Jezioro Czerniakowskie dopuszcza połów tylko w części południowej 2) most nad jeziorem jest w remoncie i są znaki zakazujące przepływania pod mostem. W praktyce nikt tego nie przestrzega i wszyscy wędkują z łódek na całym jeziorku. Nikt właściwie nie egzekwuje tych przepisów.

Jeżeli się wybierzesz tam na ryby to napisz kilka słów o wynikach. Ostatnio zaciekawiło mnie to łowisko i z chęcią poczytam conieco o wynikach. Kwadr
#6
To wspomniany temat z zeszłego sezonu: http://shrap-drakers.pl/forum/thread-2753.html
Od strony trasy siekierkowskiej jest znak, że rezerwat, i co ciekawe obejmuj cały akwen:

[Obrazek: tablica.JPG]

Poza tym, na zdjęciu z poprzedniego postu widać, że wschodni brzeg jest ostro porośnięty trzcinowiskiem i są tam dosłownie dwa miejsca, gdzie można by było porzucać (przy każdym hałda śmieci w workach i luzem).
Ot taki rezerwat.
#7
Jesienią można na jeziorku połowić i to grubo (szczupak, okoń) W takie ciepłe dni jak dzisiaj jest kompletna bryndza. Woda gorąca i kwitnąca. W weekendy, to już istny koszmar. Nad Czerniakowskim bywam bardzo często, ale to co się dzieje w tym sezonie, to przechodzi ludzkie pojęcie. W przeciągu tygodnia widziałem robotnika szarpiącego z mostu, łódkę na której było 2 "spinningistów" i 2 szarpakowców. W ubiegłym tygodniu wyłowiłem na spinning 1 szarpaka i 1 pupę. A to tak na dobitkę. Foto z grudnia 2013. Widać jak sk***n dokładnie wycinał mięcho... [Obrazek: 20131229_130426.jpg]
#8
Chłopaki,
dzięki za info.
W takim razie chyba poczekam do jesieni.

Pozdro,
Maniek
#9
Ostrzeżenie dla ludzi wybierających się na Czerniakowskie, na północ od mostu. Dzisiaj Straż Rybacka urządziła sobie polowanie. Każdy, kto łowi za mostem dostaje mandat 200zł. Wygląda na to, że weszło w życie rozporządzenie, o którym było wiadomo od dawna. Czyli zakaz pływania łódkami i wędkowania za mostem (północna część jeziorka) Może ktoś z forumowiczów wie coś więcej na ten temat?
#10
hmmm ja nic nie wiem, ale byłem dzisiaj po drugiej stronie od plaży - sporo osób kręciło się ze spiningami po stronie stadniny. Widać było poruszenie i rozmowy w grupach - także już wiem co było tematemDokuczacz

Jeśli chodzi o wyniki to słabiutko, 3 przezroczyste okonki, sporo skubnięć i odprowadzek równie wielkich perczy.....do tego strrrrasznie zimno....

Pozdrawiam,
malcz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.