Shrap-Drakers Fishing Forum
Spining do walizki
#11
Od 47 do 79 cm- Expedition ma krótką długość ttansportową bo ma 6 + 1 sekcji. Był ze dwa lata temu dosyć fajny travel Cormorana black bull hyper- też możesz luknąć czy jest jeszcze gdzieś dostępny, daiwa ma też w ofercie kilka traveli a oni lubią sobie kija pokroić także też możesz luknąć Haha
Odpowiedz
#12
Może trochę inna półka: Robinson Diaflex Spin Set - trzy składy, dwa elementy szczytowe w zestawie (rurka i wklejka) - co jest jego zdecydowaną przewagą, cw. do ok. 30g. Może nie jest tak krótki w transporcie jak inne (ok. 90cm.), ale kij jest świetny. Ten model od roku testuję. Mam dwa kije z serii Diaflex i jestem bardzo zadowolony.
Pozdrawiam,
Walkor
Odpowiedz
#13
Hej,
a miał ktoś doczynienia z wędką
Shimano Exage BX Tele-Spin / BX Mini Tele-Spin?
Teleskopowa, dość droga - miał ktoś to w reku? Łowi ktoś tym wynalazkiem?
Dzięki z góry za pomoc.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#14
jak tele to nie kombinuj i nie wchodź w koszta. kup catanę do 40g. kolega z nią jeździ po Europie i daje radę. podejrzewam że max 2 tyg będziesz nią łowił, dasz radę Usmiech
Odpowiedz
#15
(13-05-2014, 12:32)yuzeg napisał(a): Hej,
a miał ktoś doczynienia z wędką
Shimano Exage BX Tele-Spin / BX Mini Tele-Spin?
Teleskopowa, dość droga - miał ktoś to w reku? Łowi ktoś tym wynalazkiem?
Dzięki z góry za pomoc.
Pozdrawiam

Ja używam mini 2.4 m 10-30 g tyle, że już nie są produkowane jeśli szukasz. Miałem model 3-14 g i tego nie polecam poszedł w diabły na drugim wypadzie ale ten 10-30 jest ok, masa wyrzutowa zawyżona w dolnej i górnej granicy realnie 5-20 około. Wczoraj wypatrzyłem na allegro telespina DAM w składzie 37 cm długości i też mnie trochę kusi Oczko
Aha i za prawie 4 stówy Exage się nie opłaca chyba, że naprawdę potrzebujesz takiego maluszka do plecaka. Podobne modele ma Mistrall i Larus za ok połowę tej ceny.
Odpowiedz
#16
(11-05-2014, 22:30)yuzeg napisał(a):
(11-05-2014, 22:15)prazmol napisał(a): Szekspirki Trion i Expedition całkiem ciekawie się prezentują. Są do pomacania w jednym sklepie w Wawie. Ja używam Beastmastera AX L, Exage ML, i przerobionej Magny Silver 5-25 ()złamał się była bidula to kazałem pokroić Wnerw)

A jaka maja długość transportową? To jest chyba najważniejsza dla mnie kwestia czy wcisnę je bezboleśnie do walizki...

Wszystkie ok 50 cm, w tym exage razem z tubą. Balzer sporo więcej bo ponad 70 cm- powtarzam się, sorry. przynajmniej będziesz znał długość szimańców Oczko
Odpowiedz
#17
(10-05-2014, 21:49)yuzeg napisał(a):
(10-05-2014, 21:12)lukasz napisał(a): Ja osobiście używałem kilku seryjnych kijków w takiej konstrukcji i bez wątpienia najlepszy jest używany przez mnie obecnie team dragon voyager trout. Długość 2, 45 c.w. 4-21g. Genialnie mi się nim łowi pstrągi, ale raz z konieczności używałem go pod bolka i bez problemu podaje np. Thrilla od Salmo.

Napisz konkretnie pod jaką wodę i jakie rybki ma być ten travel to postaram się coś podpowiedzieć bo przerobiłem trochę tego.

PZDR
Generalnie to pod wakacyjne wyprawy w ciepłych morzach, spining z klify, w portach etc. Na razie szykuje sie na Teneryfe mam nadzieje na makrele z brzegu Usmiech wiec ćw ponad 10g musi być.

Jak chcesz na teneryfie polowić na spina to musisz miec raczej kij 3-3.3m i cw tak do 40-60 gramow. na spina z klifow to mozesz zlapac nie tylko makrele ale baracude, tunczyka i pare innych rybek ktore walcza jak losos x2.
Jak smigasz po angielsku to Ci moge podrzucic angielskie forum tam jest masa info na temat wedkarstwa na teneryfie. Przeczytalem wszystkie bo tez bede lowil w tym roku tylko ze na fuerteventura.
Odpowiedz
#18
(22-05-2014, 22:28)byq44 napisał(a):
(10-05-2014, 21:49)yuzeg napisał(a):
(10-05-2014, 21:12)lukasz napisał(a): Ja osobiście używałem kilku seryjnych kijków w takiej konstrukcji i bez wątpienia najlepszy jest używany przez mnie obecnie team dragon voyager trout. Długość 2, 45 c.w. 4-21g. Genialnie mi się nim łowi pstrągi, ale raz z konieczności używałem go pod bolka i bez problemu podaje np. Thrilla od Salmo.

Napisz konkretnie pod jaką wodę i jakie rybki ma być ten travel to postaram się coś podpowiedzieć bo przerobiłem trochę tego.

PZDR
Generalnie to pod wakacyjne wyprawy w ciepłych morzach, spining z klify, w portach etc. Na razie szykuje sie na Teneryfe mam nadzieje na makrele z brzegu Usmiech wiec ćw ponad 10g musi być.

Jak chcesz na teneryfie polowić na spina to musisz miec raczej kij 3-3.3m i cw tak do 40-60 gramow. na spina z klifow to mozesz zlapac nie tylko makrele ale baracude, tunczyka i pare innych rybek ktore walcza jak losos x2.
Jak smigasz po angielsku to Ci moge podrzucic angielskie forum tam jest masa info na temat wedkarstwa na teneryfie. Przeczytalem wszystkie bo tez bede lowil w tym roku tylko ze na fuerteventura.

Z mila chęcią zabrał bym taka wędkę - ale jak wspominałem, długość transportowa jest priorytetem, niestety. Jak na razie kupiłem teleskop DAM - shadow tele spin, mam nadzieje ze da rade z wieksza rybaUsmiech Podrzuć jak możesz link – poczytam, może czegos ciekawego się dowiem.
Pozdr

Odpowiedz
#19
(23-05-2014, 15:10)yuzeg napisał(a):
(22-05-2014, 22:28)byq44 napisał(a):
(10-05-2014, 21:49)yuzeg napisał(a):
(10-05-2014, 21:12)lukasz napisał(a): Ja osobiście używałem kilku seryjnych kijków w takiej konstrukcji i bez wątpienia najlepszy jest używany przez mnie obecnie team dragon voyager trout. Długość 2, 45 c.w. 4-21g. Genialnie mi się nim łowi pstrągi, ale raz z konieczności używałem go pod bolka i bez problemu podaje np. Thrilla od Salmo.

Napisz konkretnie pod jaką wodę i jakie rybki ma być ten travel to postaram się coś podpowiedzieć bo przerobiłem trochę tego.

PZDR
Generalnie to pod wakacyjne wyprawy w ciepłych morzach, spining z klify, w portach etc. Na razie szykuje sie na Teneryfe mam nadzieje na makrele z brzegu Usmiech wiec ćw ponad 10g musi być.

Jak chcesz na teneryfie polowić na spina to musisz miec raczej kij 3-3.3m i cw tak do 40-60 gramow. na spina z klifow to mozesz zlapac nie tylko makrele ale baracude, tunczyka i pare innych rybek ktore walcza jak losos x2.
Jak smigasz po angielsku to Ci moge podrzucic angielskie forum tam jest masa info na temat wedkarstwa na teneryfie. Przeczytalem wszystkie bo tez bede lowil w tym roku tylko ze na fuerteventura.

Z mila chęcią zabrał bym taka wędkę - ale jak wspominałem, długość transportowa jest priorytetem, niestety. Jak na razie kupiłem teleskop DAM - shadow tele spin, mam nadzieje ze da rade z wieksza rybaUsmiech Podrzuć jak możesz link – poczytam, może czegos ciekawego się dowiem.
Pozdr

http://www.worldseafishing.com/forums/forum.php

Pamietaj tez o licencji bo jest potrzebna - kosztuje 15 euro
Odpowiedz
#20
cześć Usmiech
Gdyby ktoś był zainteresowany travelkiem, to posiadam takową informację, a dotyczy ona całkiem niezłego Team Dragon Z-series dł. 2,45 m c.w. 7-28 g dł. transportowa 1,27 m, kijek 4-częściowy.

Pozdrawiam Usmiech
Fotograf, marketing spinning, feeder, bolonka, match. 20 lat zawodowo w wędkarstwie.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Spining gusto 12 15.781 21-11-2014, 23:44
Ostatni post: Marcin


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.