Shrap-Drakers Fishing Forum
Wiesci z Pomorza
#1
Sezon trociowy rozpocząlem nietypowo, zdradziłem Łupawę dla Slupi . Sylwestrowy rekonensans, po oplaceniu skladek tradycyjnie u przemilej pani w sklepie w Ustce, z aparatem w Wodnicy, Zimowskiach, Charnowie, Włynkowie i Machowinie przekonał mnie ze ten ostatni odcinek wprost smiedzi trocia.                    

Nad Łupawe tez zajrzalem ale splawow ani troci nie widzialem a rzeka choc tez na swoj sposob piekna wydawala sie jednak pusta.    

Na inauguracje w tym sezonie zlowilem dwie trocie. Kelta 1 stycznia wlasnie na pieknym lesnym wczesniej wypatrzonym odcinku w Machowinie na wahadlo Wolka.            
Srebro 3 stycznia na omedze przed Ustka na pomaranczowy wobler Kenart.     W ten spsob tradycji stalo sie zadosc Kwadr a Słupia wynagrodzila mi wczesniejsze wypady bez ryb. To urokliwa rzeka, otwarcie nie wypadlo jednak zbyt okazale, ryby łowiono rzadko i malych rozmariow ale mimo tego warta odwiedzenia.
#2
Brawo Andrzej! Dwie rybki na otwarcie sezonu to moim zdaniem sukces nie lada. Marzy mi się taka trotka. Na muchę Usmiech
#3
No bo już myślałem że coś mi umknęło, lub ktoś o czymś nie napisał.
Fajnie że wypad się udał i rybki nawet jakieś były Okok, ja wspominałem że może wyjadę nad Drwęcę ale nastraszony że sprzęt mogę mieć za cienki i że pogoda spłata figla zostałem w domu - teraz żałuję.
#4
Podciagne watek pomorski. Szczupaki na Zarnowcu w tym sezonie maja sie bdb pomimo stawianych siatek i sporej presji. Dobrze bierze tez okon. Bardzo walczena i dosyc gruba ryba z poczatku miesiaca. 40cm guma nie byla widoczna Szok
           
#5
Z Galienim zawsze trafiacie fajne mamuśki Haha Haha Haha Graty Andrzej! Oklasky Oklasky Oklasky A co to za guma jeśli to nie tajemnica? Jakiś Savagear?
#6
Si senior. Alien 2.0
#7
(18-08-2014, 17:27)andrew napisał(a): Si senior. Alien 2.0

Czujkę mam dobrą jak widać Pfftt Świetne zdjęcia btw Usmiech

#8
Gdy mieszkałem w Gdańsku w poszukiwaniu miejscówek na grzybale wybrałem się koleją i niesiony instynktem wysiadłem na stacji Luzino. Jakieś tam grzybki znalazłem i wyjazd powieliłem. Poszerzając rewir usłyszałem w oddali Muza szum miły dla ucha. Zatem trzeba było sprawdzić. Jako obcy (mazowszanin) a internet dopiero raczkował nie miałem pojęcia, że płynie tu rzeka. Piękna myślę, żwirowe dno i głazy w nurcie. Zapytanie napotkanego człowieka i słyszę - "Łeba panie". Podówczas wiedziałem tylko tyle, że to miejscowość wypoczynkowa Usmiech i raczej dość daleko od miejsca, gdzie się znajdowałem Usmiech. Pytam zatem dalej - czy wędkują? No i szczena mi opada bo słyszę, że i owszem - za lipieniem czasami latem.
Z perspektywy czasu i przy dostępności do wiedzy dzisiaj może się to wydawać naiwne ale wówczas to absolutnie wierzyłem, że pstrąg to i owszem ale lipienia to tylko w potokach i rzekach górskich się spotka na południu.
Tak przypomniawszy sobie pogmerałem w sieci i powiem, że miejscowy kardynałów z palca nie wyssał Usmiech

http://www.dolinaleby.eu/galeria/displayimage.php?album=71&pos=25




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wieści znad Narwi Marcin 1.148 774.869 31-12-2014, 15:19
Ostatni post: Marcin
  Wieści znad Kanału Żerańskiego anguiler 27 27.842 22-12-2014, 10:14
Ostatni post: spawciu
  Wieści znad Wkry wisnia 260 187.702 16-12-2014, 14:21
Ostatni post: Stachu
  Wieści znad Warty Rasta 80 58.956 12-12-2014, 11:26
Ostatni post: bartolek
  Wieści znad Zegrza anguiler 184 154.071 05-12-2014, 17:56
Ostatni post: damian_
  Wieści znad Wisły tymon 1.080 689.458 04-12-2014, 23:42
Ostatni post: przem
  Wieści z lodu mick 29 26.792 03-12-2014, 12:44
Ostatni post: sajdol
  Wieści znad Orzyca bysior 26 24.462 11-11-2014, 19:20
Ostatni post: ciechan
  Wieści z mazowieckich rzeczek pawcio 13 15.100 02-11-2014, 13:52
Ostatni post: witaszek10
  Wieści znad Bugu gonzaless 117 99.650 06-10-2014, 10:56
Ostatni post: Marcin


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.