Shrap-Drakers Fishing Forum
Fenwick ESMS69M-XF z brzegu ??
#1
Witam, w tym roku zawiesiłem wędkarstwo karpiowe i od września zabrałem się na nowo za spinning. Kiedyś łowiłem ale tylko klenie na mikro wobki. Mam do was pytania. Jest w okolicy piękna woda, a w niej sporo ładnych sandaczy. Przeciętnie do 6 m ale i z dołkami do 14 m ale tam raczej nie bedę łowił. Chcę kupić kij pod średnie gumy na główkach max 20 gram. Naczytałem się i głowa mi puchnie od tego wszystkiegoSzok. Czy taki kijem będzie się dobrze łowiło z brzegu? No przecież nie muszę odrazu kupować łodzi wiosłowej, czy raczej sobie odpuścić łowienie sandaczy z brzegu? Za pomoc z góry wielkie dzięki. Pozdrawiam.
Odpowiedz
#2
Dlaczego masz sobie odpuścić łowienie z brzegu ? Haha Nie znam specyfiki twojej wody ale z brzegu też się piękne ryby łowi przecież. Co do samej wędki to stara szkoła i wiślani wyjadacze zawsze doradzają wędki dłuższe. Ten fenwick ma chyba długość 2,05 m więc przez wielu już jest stracony na starcie do wędkowania z brzegu. Ja jednak też wędkuje na wiśle z brzegu swoim fenwickiem hmg 1,98 m długości i nie narzekam ;]. Krótki kijek ma swoje zalety takie jak: łatwiejsze przedzieranie się przez zarośla lub jak są jakieś krzaki za plecami to nie trzeba się gimnastykować . Minusy wiadomo przynęta podchodzi blisko brzegu i nie trudno o jakiś zaczep pod nogami ale nad tym da się zapanować . Inni też sądzą że krótkim kijem ciężej się zacina i po części mają rację, ale to kwestia techniki. Moje zacięcie nie wygląda jak typowym długim kijem tylko tu naprawdę idzie taki cios że czasami prawie na plecach ląduje. Mnie to bawi i odpowiada . Mój wniosek jest taki że twoja wybrana węda jak najbardziej nadaje się na łowienie z brzegu ;], co do ciężaru wyrzutowego to ma 21 g ale fenwicki można przeciążać spokojnie o 15 g. Mój hmg ma ciężar do 20 g a nawalam gumami z główkami 30 g plus oczywiście waga samej gumy . No i ta dożywotnia gwarancja cokolwiek to znaczy, bo paragony już dawno wyblakły ale ratuje mnie skan na kompie ;].
C&R
Odpowiedz
#3
(16-11-2013, 12:54)cyrax napisał(a): Minusy wiadomo przynęta podchodzi blisko brzegu i nie trudno o jakiś zaczep pod nogami ale nad tym da się zapanować .

No to dzięki za szybką odpowiedź. Na szczęście u mnie nie ma dużo zaczepów na łowisku a czyściutki piaseczek i tym raczej nie muszę się martwić Haha Właśnie o to mi chodziło czy mogę przeciążyć ,,firmowy,, cw i rozwiałeś moje zmartwienie. Pozdrawiam.
Odpowiedz
#4
Mam identyczny kij zbrojony pod casta i nie masz się co martwić jeśli chodzi o ciężar wyrzutu. Nie dalej jak dziś ciskałem nim Jacka 18 pływającą (60 g), Fatso 10 F (+- 50) i o ile dusił się pod tymi przynętami to może Ci to dać pewien ogląd na temat mocy kija. Warto dodać, że ten kij ma dużo krótszy dolnik od większości dostępnych na rynku i robocza długość kija jest dłuższa od np. Okumy Black Rock 2,16.
Odpowiedz
#5
No to już całkiem rozwialiście moje wątpliwości Okok. Zamawiam kij. Jak będę miał okazję przetestować to zdam relację. Pozdrawiam.
Odpowiedz
#6
Witam, dziś miałem wspomniany kij w rękach............... panowie napiszę krótko. POEZJA KwadrKwadrKwadrKwadrKwadr. Narazie na sucho, w sobotę pierwsze testy Hura
Odpowiedz
#7
Zdaj relację z testów Usmiech
Odpowiedz
#8
Witam. Pogoda wczoraj nie dawała wiele nadzieji na testy kija ale nie odpuściłem. Łowiłem do tej pory kijami Dragona. Przerażał mnie ten krótki dolnik, bałem się że kij będzie leciał na pysk a tak nie jest. Dołożyłem do zestawu kołowortek Spro Opere 1220. Kij jest potwornie szybki i czuły. Początkowo zacinałem same roślinyGlupek Potrzebowałem czasu żeby zrozumiec ten kij i już było dużo ciekawiej. Wynik to jeden szczupak 60 cm i kilka ładnych okoni. Łowiłem 7 cm kopytami na główkach 10, 15, 20, 25 gram. Świetnie się ładuje w przedziale 10-20 gram. Bałem się tych 205 cm ale teraz mogę powiedzieć jedno: 270 cm to już tylko przy kleniach w rzece Haha a na gumy i koguty nie widzę lepszego kija jak ESMS69M-XF od Fenwick-a. Podsumowując krótko: bardzo dobrze zainwestowana kasa, bo ten kij jest stworzony do orania w opadzie Oklasky Pozdrawiam.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Fenwick - czy ktoś wie co to za kijek ? jacek2201 6 10.389 04-04-2014, 19:01
Ostatni post: bysior
  Fenwick pod szczupaka i sandacza toshi 7 9.266 20-12-2012, 23:54
Ostatni post: kojoto
  Pływadło vs łowienie z brzegu hlehle 9 10.685 30-08-2011, 20:49
Ostatni post: andrew


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.