Shrap-Drakers Fishing Forum
Jaki kołowrotek jaki sznur do wędki wchf 4/5?
#1
I tutaj poprosze o jakieś podpowiedzi Pfftt
Odpowiedz
#2


A więc powiem ci z mojego dość nikłego doświadczenia Bezradny
Kołowrotek:
Z tańszej opcji to kołowrotek Okuma airframe 4/6 nowe są od 75-80zł jak poszukasz używańca to i za 50 będzie Pfftt
Ja osobiście używałem i nadal używam Team Dragon FX-400 cena już ciut wyżej bo 160-170zł ale można szpulę dokupić.
Sznur:
Używałem Cortland 444 WF4F i całkiem nieźle byłem zadowolony do póki nie wpadł mi w ręce
Rio Selective Trout II WF4F no ten to baja już jest. Co prawda tylko te dwie miałem i nic więcej nie mogę napisać.
Odpowiedz
#3
kołowrotek to tylko magazyn na linkę ale z autopsji wiem że oko musi cieszyć Bezradny.
zobacz sobie jaxon spectra, jaxon pelton i jaxon fuga. stylizowane na te droższe. lepiej dołożyć więcej do sznura ale z kolei jeżeli jesteś początkujący to może do nauki kup jakiś tani. na początku to się wszystko plącze, robią się supły itd. Stres
Odpowiedz
#4
Pampi, ja zaczynałem, to machałem Szekspirem Odyssey za 59 zł nówka do tej właśnie wędki.
Nie polecam Ci od razu jakiegoś droższego sznura ze wszględów, o których pisze kol. Sajdol. Pierwszy sznur będzie sznurem do nauki i szybko (stosunkowo) się wystrzępi, straci gładkość etc.
Dlatego nie inwestuj na początek w sznur, kup jakiś sprawdzony, budżetowy.
Ja mam akurat 2 nowe sznury, nieużywane kompletnie na rybach, rozwinięte tylko raz po to, żeby pomachać wędką w sklepie i zwinięte do pudełka spowrotem. Są to sznury w 5 klasie jeden to WF (jaxon) koloru pomarańczowego:

   

a drugi to DT (o ile dobrze pamiętam) Robinsona, również pomarańczowy:

   

Obydwa fajnie latają i na początek powinny Ci wystarczyć. Jeśli byłbyś zainteresowany, to co do kwoty odstępnego się na pewno dogadamy, tym bardziej, że to nie są towary za szokujące pieniądze Oczko.

W kołowrotek na początku nie warto inwestować. Ja miałem i używałem na początku, czyli ok 2,5 roku (w tym sezonie również - z powodzeniem) taki oko kołowrotek w klasie 5/6:

   

To Balzer Titan Fly - ładny, z szeroką szpulą i daje radę. Kupiłem jako używany od Garbusa, przesmarowałem i łowiłem. Potem na Flyfishing dokupiłem drugi, bo spodobał mi się no i chciałem mieć możliwość wymiany szpulek - również w doskonałym stanie. Obecnie chcę je również sprzedać, bo kupiłem inny, ale pierwokup ma Darek P Usmiech

Mam również nówkę, kompletnie przeze mnie nieśmiganą, zakupioną tu na Shrapie tj. aluminiową Daiwę Wilderness idealną do sznura w 4 - 5 klasie, z papierami, która wygląda tak:

   

Oddam również za uzgodnione odstępne Oczko

Jakbyś miał pytania jeszcze, to wal śmiało.

PS. Foteczki są poglądowe, jeśli się zdecydujesz, to wszystko pomacasz sobie na żywo, bo chyba moglibyśmy się złapać gdzieś w Ciechanowie.
Odpowiedz
#5
(02-10-2013, 04:55)marcist napisał(a): A więc powiem ci z mojego dość nikłego doświadczenia Bezradny
Kołowrotek:
Z tańszej opcji to kołowrotek Okuma airframe 4/6 nowe są od 75-80zł jak poszukasz używańca to i za 50 będzie Pfftt
Ja osobiście używałem i nadal używam Team Dragon FX-400 cena już ciut wyżej bo 160-170zł ale można szpulę dokupić.
Sznur:
Używałem Cortland 444 WF4F i całkiem nieźle byłem zadowolony do póki nie wpadł mi w ręce
Rio Selective Trout II WF4F no ten to baja już jest. Co prawda tylko te dwie miałem i nic więcej nie mogę napisać.
Ta Okuma Airframe ciut za duża jest do tej wędeczki i słabo wchodzi w uchwyt.
Pampi.Będę brał tego Balzerka od Morouka ale tylko jednego.
Pozdro

Odpowiedz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.