Shrap-Drakers Fishing Forum
Przypon Plecionowa lub "Tresowana"
#1
(Uwaga ten watek, nie poszada snaki polski i nawet czasami trudno go zrozumiec, bo wylowilem go z mojego Francuzkym mozgem i pysze go z mojym kiepskym polskym jezykiem)


Czesc Wam,

Obiecalem wam ze opowiem o moje dziwne przyponki plecionowe...

Najpierw pokaze jak zbudowac (tania) lawka do pleciowania tych pzyponki...

Mozna tez to zrobic na ciane waszym domu/mieszkania... No ale, mam nadzieje ze waszy zony/dziewczyny nic nie powiedzia... (moja troche narzekala i dlatego zrobilem taka z drewna...)

1- Brac jedna deszka z 2m40-30. Mialem nadziej zrobic z dwoma (dwie sztafetki z 1m20 i 1m60), jedna dluga ale w konczu zmienilem zdanie... No to polaczilem ich razem i dobrze dziala...
Dobra przyponka to, w mojim zdaniem, okolo 2m20 dlugosci, potem jeszcze 1m z 0,14 - 0,16... To juz 3m20! Jezeli sie che dlusza... to mozna jeszcze dolaczyc dwa lub trzy zylki razem. Ile sie chce...


Bastek
Odpowiedz
#2
2- Potem zaznaczamy z dwoma gwozdzami, poczatek dwoma rownolegle rzad dziurki...

Odleglosci od siebie, na pierszy rzad: 40cm - 60cm - 50cm - 40cm - 30cm
Drugi rzad 70cm - 60cm - 50cm - 40cm

Ostatnia dziurka jest spolna na 40cm i 30cm... Poczatek to sa gwozdzie

Bastek
Odpowiedz
#3
3- Mocowamy takiej historie metalowy, nie wiem jak sie to nazywa, ale to nam daje mozlywosci postawic zdejmowalny gruby gwozdzie/prety kturej bede nam bardzo poczebny...

Lawka gotowa...

Niebawem opowiem jak sie robi przyponka...
Bastek
Odpowiedz
#4
A no i... Cena okolo 45 zeta... i troche potu.
Nie jestem dobrym masterkowicza ale swietnie dziala...
Bastek
Odpowiedz
#5
Podaje pary strone na poczekania...


http://opff.org/furled-leader/furled_leader.html

http://globalflyfisher.com/fishbetter/henk/henk2.htm

http://i238.photobucket.com/albums/ff302/kershaw_scott/FurlingJig.jpg

lub google "Furled leader"


Wiem, to nie jest do kazdy lowienia, ale swietnie sie nadaje do "Suche" i do "mokre" muche. Streamer, tak sobie ale i tak to urzywam na streamer tez...
Bref pozoru jest to bardzo dyskretne typ przypon, i swietnie sie "polozy" jak sie rzucza... Az nieprawdopodobnie.
Bastek
Odpowiedz
#6
Sebastian, da się to odczytać, spokojnie! Usmiech Super, że nie zapomniałeś! Teraz czekam na pokaz zaplatania krok po kroku Usmiech

Okok
Odpowiedz
#7
Mala zmiana...


Zmodyfikowalem dziszaj lawka, mojim zdaniem nawet lepiej to wyglada...

   

Lepiej bo, kazda przerwa jest dokladnie w srodku kazdego odcynka "Plecionki". Matematycznie i wyzualnie jest udoskonalona.

----40----o-----50-----o------60------o-------70-------o
o
--20--o----45----o-----55-----o------65------o---35---o


Bastek
Odpowiedz
#8
Drodzy...

Oto kontynuacja przygoda z Przyponki Plecionowe...

Ostatnio napisalem ze zmodyfikowalem "lawka" na plecionki, teraz kazdy laczy jest na dobra odlegosci od drugiego, co w mojim zdanie jest bardziej "matematycznie".
Ale jeszcze dodawalem prze startu pleciowania jeden metalowe pret, co daje ze mozna zrobic dwa rozne typu przyponki...

Jedna ktura nazywalbym "normalna" = Koniczna degresywna. Odczynki maleja z grubosci i w dlugoczi.

Druga nazywana "wolna" = koniczna progresywna. Kazdy odczynek maleje grubosca ale takze sie przydlurzaja. (Do daje jeszcze bardzej delikatne ladowania muchy. To znacze, tak mi sie wydaje!)

   
   

No dobra zaczynamy...

Bierzemy zylka 0,10 lub 0,12, ale nawet zobilem ostatnio z 0,14... Ale tutaj bierzemy 0,12...
   

Robimy petla (taka podwojna zeby sie dobrze czymalo)
   

Zamontujemy na pierwsze gwozd z lewej.
   

I zaczynamy zawijac miedzi gwozd i pierwszej pret 5 razy.
   
   
   
   

Potem 6 raz PRZYDLURZYMY do drugiego preta i wraczajac do pierwszego PRZYJEZDZAMY z bobinka zylki MIEDZI pierwszy krag zrobione z 5 petelki... Jasne... Dobra... Zdjeciach...
   
   
   

To jest najtrudnieszy do zrozumienia potem bedzie ladwie...

Operacja powtarzamy jeszcze raz i czymamy sie taka procedura...

Miedzi pierwsze gwozd i pierwsze pret = 5 razy
Miedzi pierwsze Pret i drugi = 4 razy
Miedzi drugi i trzeci = 3 razy

Potem od trzeciego, ZAWIJAMY sie na ostatnym pret zeby wraczac na druga strone = 2 razy

i z powrotem do gore 3 razy, potem 4, i 5 ina ostatnie pret do prawe gwozd 6 razy...






Bastek
Odpowiedz
#9
Jeszcze raz...

-------o-----3-----o------4------o-------5-------o
2
o
2
o-----3-----o-----4-----o------5------o----6----o



Na koniec, obczynamy zylka i znowu robimy taki podwojne wezel zeby sie czymalo...
   

Dobra tak to ma wygladac...
   

Maly szemat zeby zrozumiec...
   
na ten rysunek przyponka jest krocza o jeden pret ale procedura jest ta sama.

   



Bastek
Odpowiedz
#10
Dzięki Bastek!Super,że Ci się chciałoOklaskyOklaskyOklasky
Myślę,że to może być naprawdę bardzo przydatneOkok
Pozdrawiam
Odpowiedz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.