Shrap-Drakers Fishing Forum
Okresy tarła ryb
#21
Heh, chronią tarliska ryb, które potem według operatu muszą odławiać w sezonie... Polen!

Pozdrawiam

Salmo
Odpowiedz
#22
(24-05-2012, 21:00)grisha napisał(a): he ... nie wydaje mi się bym napisał, że mam zamiar łowić rybki podczas ich tarła Mysli no ale jak widać fajnie jest oceniać i nawracać kogoś, kogo się zupełnie nie zna ... tak trzymajcie panowie Okok zachęcacie do dalszego udzielania się na WASZYM forum, nie ma co ...

@Grisha nikt Ciebie nie ocenia i nie odbieraj tego jak ataku. Przecież jeśli zamierzałeś poczekać aż skończą tarło wystarczy to napisać.
Wiadomo, że po tarle każda ryba intensywnie żeruje i w tym okresie są największe szanse na spotkanie z okazową sztuką. Według mnie nie ma w tym nic złego.
---
Pozdrawiam,
Grzesiek
Odpowiedz
#23
To czemu służył Twój wpis jeżeli nic złego nie miałeś na myśli? Mysli Każdy ma swoją etykę, a przez neta to możemy jedynie słodko sobie popisać.

Pozdrawiam

Salmo
Odpowiedz
#24
(25-05-2012, 06:02)Salmo_Salar napisał(a): To czemu służył Twój wpis jeżeli nic złego nie miałeś na myśli? Mysli Każdy ma swoją etykę, a przez neta to możemy jedynie słodko sobie popisać.


Mój wpis służył zwróceniu uwagi na to, żeby nie przeszkadzać rybom w tarle. Chyba się zgodzisz, że pisząc o obserwacji tarła i w tej samej linijce o nadziei na to, że ryby zaczną współpracować, można odnieść dość jednoznaczne wrażenie co do zamysłów autora(jak się później okazało było to mylne wrażenie).
Słowo pisane ma to do siebie, że potrafi zafałszować rzeczywisty obraz danej sytuacji, dlatego często wymaga dodatkowych wyjaśnień.
W momencie gdy @Grisha napisał, że nie będzie łowił w tarle, moje wątpliwości zostały rozwiane i ja nie mam mu nic do zarzucenia. Mam nadzieję, że nie będzie miał mi tego za złe, a korzyścią z tej dyskusji może być to, że ktoś kto trzyma się tylko zapisów RAPR(według którego lin nie ma okresu ochronnego) zastanowi się przez chwilę nad odpuszczeniem rybom chronionym w mniejszym stopniu przynajmniej na okres tarła.
Myślę, że warto promować takie postępowanie.
---
Pozdrawiam,
Grzesiek
Odpowiedz
#25
[youtube]X-4uVkUkEHY[/youtube]

Pozdrawiam

Salmo
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Rzadkie/ciekawe gatunki ryb spotkane w Warszawie night_walker 15 26.423 26-02-2015, 18:04
Ostatni post: sacha
  Co to za ryb? kamil-a 9 12.758 25-09-2014, 13:47
Ostatni post: kamil-a
  BUG zakaz połowu ryb odwołany zibi 5 8.769 29-07-2009, 22:02
Ostatni post: Szwagierek
  Obce gatunki ryb w naszych wodach rapa 30 33.040 13-07-2009, 13:18
Ostatni post: maselinho


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.