Shrap-Drakers Fishing Forum
Nowe Zasady Wędkowania Okreg Mazowiecki
#1
Od 1 stycznia 2012 roku, zgodnie z uchwałą nr 109/ZO/2011 Zarządu Okręgu Mazowieckiego PZW, obowiązują nowe zasady wędkowania*. Oto najważniejsze z nich:

1. Wprowadzono Zakaz wędkowania ze środków pływających od 2 stycznia do 30 kwietnia na wszystkich wodach Okręgu Mazowieckiego PZW.

2. Rozszerzono zakaz połowu ryb na błystkę podlodową, który obejmuje teraz rejon Wisły od mostu drogowego w Górze Kalwarii do ujścia Narwi.

3. Wprowadzono wymiar ochronny dla okonia - 18 cm.

Ad. 1) Propozycję ograniczenia wędkowania z łodzi w okresie styczeń - kwiecień zgłosiło do Zarządu Okręgu kilka mazowieckich Kół PZW, motywując swoje wnioski tym, że wielu wędkujących z łodzi nie przestrzega przepisów dotyczących zakazu łowienia ryb będących w okresie ochronnym i nagminnie narusza spokój tarlisk. Zarząd Okręgu przychylił się do wprowadzenia proponowanych zmian.

* Zasady wędkowania w wodach Okręgu Mazowieckiego PZW znajdziecie Państwo w nowych zezwoleniach na wędkowanie, które otrzymacie po uiszczeniu składek PZW na rok 2012.
Odpowiedz
#2
Zmiany są dobre..Szkoda że tak niewielkie.Zawsze to jakieś światełko w tunelu..a raczej poświata.
Odpowiedz
#3
No to plany łowienia z łódki płoci i leszczy w kwietniu na spławik tak jakby nieaktualneBeczy
Odpowiedz
#4
(01-01-2012, 10:58)sacha napisał(a): No to plany łowienia z łódki płoci i leszczy w kwietniu na spławik tak jakby nieaktualneBeczy

Darku ale jeszcze masz do dyspozycji brzegFigielek
Miłość to karpie , fascynacja spining .Lubię też wypady na nasze piękne morze .
Odpowiedz
#5
Już widzę tych starych nad burzańskich dziadków jak łowią z brzegu Glupek nie wiem czy dźwigiem by uch z łódek wyrwał Krzyk na totalnych zadupiach będzie to martwy przepis bo niby kto to sprawdzi...
Shrap-Draker's
Odpowiedz
#6
(01-01-2012, 11:34)bandzior napisał(a): na totalnych zadupiach będzie to martwy przepis bo niby kto to sprawdzi...

Ty, ja, ogólnie my wszyscy wędkarze to jedyny sposób.
Odpowiedz
#7
Współczuje wam takich durnych przepisów. Równie dobrze mogliby wydłużyć czas zakazu pływania o maj ponieważ w ten sposób można zakłócić spokój sandaczy pilnujących gniazd. Równie dobrze można zakazać również łowienia z brzegu w tym okresie, wiadomo, ryba idzie w brzeg gdzie są najlepsze warunki.

Pozdrawiam

Salmo
Odpowiedz
#8
(01-01-2012, 13:05)Salmo_Salar napisał(a): Współczuje wam takich durnych przepisów. Równie dobrze mogliby wydłużyć czas zakazu pływania o maj ponieważ w ten sposób można zakłócić spokój sandaczy pilnujących gniazd. Równie dobrze można zakazać również łowienia z brzegu w tym okresie, wiadomo, ryba idzie w brzeg gdzie są najlepsze warunki.

Pozdrawiam

Salmo

Ja wczoraj dłuższą chwilę spędziłem ze znajomym na rozmowie w tym temacie i stwierdziliśmy że to jednak dobry przepis. Z jednej strony krzyżuje on moje plany co do wiosennych (kwietniowych) połowów klenia z łódki, ale z drugiej strony czy też nie fajnie jest zapakować się na łódkę i popływać dla samej przyjemności a nie tylko na ryby. Sam się teraz mocno zastanawiam czy nie opłacić karty dopiero w maju, żeby dać tym rybkom ze swojej strony trochę spokoju - choć szczerze wątpię że wysiedzę bez łowienia pół roku.
Ciekawi mnie jak ten przepis będzie funkcjonował, czy tylko łowienie z łodzi będzie karane, czy też i posiadanie wędek na łodzi - drugie rozwiązanie byłoby skuteczniejsze.
Tak czy inaczej wstrzymuję się z opłaceniem karty do ......... . Miałem opłacić w przyszłym tygodniu lecz teraz się wstrzymuję, dziś składam wędki w pokrowce i czekam sam nie wiem na co Haha.
Odpowiedz
#9
Dobrze że możemy w ogóle łowić...mogli i tego zakazać Foch
Marcin już to widzę jak będziesz kontrolował w kwietniu kto pływa łódką na Narwi...w samym P-sku jest pewnie z 200 łódek...upomnienie ustne jest nad wyraz w Polsce skuteczne Milczek
Shrap-Draker's
Odpowiedz
#10
(01-01-2012, 13:26)bandzior napisał(a): Dobrze że możemy w ogóle łowić...mogli i tego zakazać Foch
Marcin już to widzę jak będziesz kontrolował w kwietniu kto pływa łódką na Narwi...w samym P-sku jest pewnie z 200 łódek...upomnienie ustne jest nad wyraz w Polsce skuteczne Milczek

Żyjemy w Polsce tu nic nie skutkuje, lecz w samym Pułtusku jeden drugiego upilnuje. Wiadomo że będą łowić gdzieś dalej ale zawsze można nagrać filmik i wstawić gdzieś żeby kogoś "potępić".
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nowe zasady wędkowania w OM 2017 bysior 4 8.308 12-11-2016, 01:47
Ostatni post: bysior
  Powiększony Okręg Mazowiecki michaln 3 9.022 05-10-2013, 20:40
Ostatni post: sacha
  Nowy okręg ochronny Bizonik 52 51.196 07-11-2012, 22:42
Ostatni post: Marcin
  stanice PZW okręg mazowiecki Artur Z. 11 19.413 20-03-2012, 06:53
Ostatni post: hairy


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.