Shrap-Drakers Fishing Forum
Moje muszki - morouk
#61
(20-01-2012, 12:56)kojoto napisał(a): Gratki wielkieUsmiechUsmiech Będą razem z wózkami na ryby chodzić PffttUsmiechOklaskyOklaskyOklasky

Kojoto jest to możliwe. Wiem z autopsji Usmiech
Dwa lata temu wędrowałem wałem wzdłuż Rządzy z (obecnie z prawie trzyletnim starszym synem) i co jakiś czas wykonywałem rzuty w co ciekawszych miejscach Usmiech
A więc wcale bym się nie zdziwił jak by tak robili Oczko
Odpowiedz
#62
Dzięki Panowie, zapewniam, że to całkowity zbieg okoliczności z Wozikiem i jego ojcostwem a moim Usmiech Oczko

PS. Czy ktoś podpowie dobry patent na owijanie kiełży żyłką albo drucikiem? Niektórzy robią to na końcu, tzn. dopiero przywiązują żyłkę do muchy na końcu i owijają, inni na początku mocują żyłkę nicią wiodącą. Który jest lepszy, jak to zrobić dobrze i ładnie. To cholernie trudne dla mnie w kręceniu kiełżyków. Dziękuwa za pomoc Usmiech
Odpowiedz
#63
Moja przygoda z muchą zaczęła sie w podobnym momęcie. Kobita w ciąży była. Podobało jej się to wędkarstwo muchowe. Siedziałem w domu robiłem bałagan i kręciłem muchy. Problem pojawił się dopiero jak chwyciłem za wędkę i chciałem wyjść z domu na rybki. Haha

Co do żyłki to ja przywiązywałem jako pierwszą. Gdy skończyłem muchę leciałem z oplotem i wiązałem główkę. Ale kiełży nie robię prawie wcale.
Odpowiedz
#64
Morouk ja robie tak:

Główka jeśli chcesz mieć kiełża z główką, podkład z ołowiu jak ma być nieco cięższe ( zawsze wczesniej jakimś lakierkiem smaruje delikatnie haczyk i dzięki temu ołów lepiej się trzyma). Dzięki temu bede tez miał kształt przez pogrubienie haka ołowiem.
Jadę nicią i owijam ołów tak żeby go nie było widać i formuję już pierwszy kształt. Ołów daję tak na środku haka.
dojeżdżam nicią do końca na zakręt haka i tam mocuję np body stretch'a i żyłkę. Potem na nić daję dubbing. Tam przy końcu oczywiście cieniej żeby wyszedł ładny kształt. owijam haczyk aż do główki i naciągam wcześniej przywiązane body. Szerokość jak masz jedną to możesz sobie ją regulować naciąganiem. Mocuje je przy główce mocno żeby naciągnięte nie wyleciało spod nici. i na koniec jadę segmentacje żyłką. Im ładniejszy i chudszy ogonek zrobisz tym łatwiej Ci będzie nawinąć pierwszy nawój ten na końcu. Rozumiem,że tam na końcu Ci to zjeżdża i owija się o goły haczykUsmiech
Czasami trzeba sobie pomóc palcem i przytrzymać to tam.

tu masz np efekt jakie mi wyszły bez ołowiu na takim specyficznie wygiętym haku. Tu też można dojechać do zakrętu ale tu był zamysł takiego wyprostowanego ogonowo kiełżaUsmiech Kończy się na linii prostej z zadziorem. Szkoła Davie'a Usmiech Ale widzisz,ze im cieniej na końcu tym łatwiej zacząć nawijać żyłkę.
Acha i mimo,że jest pakunek to jedź w odwrotną stronę żyłką niż nawijałeś nić z dubbingiem.

   


C&R&Rock&Roll
Odpowiedz
#65
Morouk - powtórne gratki i ode mnie !!! Kwadr Brawo OklaskyOklasky A co do tego wózka i wędkowania to juz mam w głowie plan i za rok, dwa lub trzy jak się uda go zrealizowac to dzieci będą się bawić z mamami na pięknej soczystej zielonej trawce (wiesz której), a my będziemy się kołysać na dużej zielonej krypie wpatrując się w spławiki zarzucone na lina w pewnej zatoce :oczko: Muza Cwaniak Okok Okok

A póki co kręć te muszki bo przepięknie Ci to wychodzi Okok OklaskyOklaskyOklasky
"...mam swoją pasję, która pozwala mi na świat patrzeć jaśniej..."

http://biebrzanskieikampinoskie.blogspot.com/ - czyli moje spotkania z Przyrodą
Odpowiedz
#66
Morouk w takim razie jeszcze raz tym razem oficjalnie gratuluję ojcostwa. Pozdrowienia dla przyszłej mamy Oklasky

Kiedyś muszę się z Tobą wybrać i pooglądać jak wędkarstwo muchowe wygląda w realu. Słowa uznania za cierpliwość przy robieniu muszek Okok
"Czasem więcej uczy cudza głupota niż własny rozsądek"
Odpowiedz
#67
(20-01-2012, 12:56)kojoto napisał(a): Gratki wielkieUsmiechUsmiech Będą razem z wózkami na ryby chodzić PffttUsmiechOklaskyOklaskyOklasky

strasznie płodna ta WKRA w tym roku była Pfftt
gratulacje panowie Oklasky Oklasky Oklasky
przed wami najszczęśliwsze chwile w życiu Muza
Odpowiedz
#68
(20-01-2012, 13:01)Krystek napisał(a):
(20-01-2012, 12:38)spining napisał(a):
(20-01-2012, 11:01)morouk napisał(a): Teraz będę miałcoraz mniej czasu na muszkowanie i woblerkowanie, ponieważ już niebawem powidamy nowego członka naszej rodzinki.

Morouk Gratulacje!!!!! Widzę, że zgraliście się w czasie z Wozikiem Usmiech

Nie doczytałem Prosi sorrki


Moje gratulacje OklaskyOklaskyOklasky

Przyjmij odemnie również gratulacje OklaskyOklaskyOklasky
Miłość to karpie , fascynacja spining .Lubię też wypady na nasze piękne morze .
Odpowiedz
#69
(20-01-2012, 16:39)Wozik77 napisał(a): Morouk - powtórne gratki i ode mnie !!! Kwadr Brawo OklaskyOklasky A co do tego wózka i wędkowania to juz mam w głowie plan i za rok, dwa lub trzy jak się uda go zrealizowac to dzieci będą się bawić z mamami na pięknej soczystej zielonej trawce (wiesz której), a my będziemy się kołysać na dużej zielonej krypie wpatrując się w spławiki zarzucone na lina w pewnej zatoce :oczko: Muza Cwaniak Okok Okok

A póki co kręć te muszki bo przepięknie Ci to wychodzi Okok OklaskyOklaskyOklasky

Piotr plan jest zaiste genialny. Ech trzymam kciuki za jego realizację tego planu! Okok Usmiech
Odpowiedz
#70
Michale WIELKIE OklaskyOklaskyOklaskyOklaskyOklasky
jak będziesz robił takie postępy w tej dziedzinie to już nie długo będziesz kręcił takie cuda że żaden kleń z Wkry się im nie oprze Okok
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Muszki na klenie / jazie morouk 49 59.084 25-02-2014, 17:55
Ostatni post: STRUS


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.