Shrap-Drakers Fishing Forum
Muszki na klenie / jazie
#1
Jakie są wasze ulubione muszki na te rybki?

Oczywiście Red Tag, a inne?

Jeśli mogę prosić, to z krótkim opisem z czego są zrobione poszczególne elementy waszych ulubionych modeli Usmiech oraz w jakich porach dnia i roku (miesiąc) można je stosować Usmiech
Odpowiedz
#2
Mam w planach napisać taki mały poradnik ze zdjęciami jak mniej więcej wiązać muszkę i z opisem materiałów itp. Oczywiście taki ogólny bo żaden ze mnie specjalista Usmiech

Na klenia/ jazia to wszelakie chruściki, kiełże, nimfy - odcienie brązu i brunatności.
Oczywiście Royal Coachman też. Wszystko napiszę z fotkami ale kurcze nie mam chwili teraz Pfftt
C&R&Rock&Roll
Odpowiedz
#3
Na klenia to ciężkie duże suchary. Imitacje bąków i chrząszczy które robią wielkie PLUM w chwili lądowania na wodzie. To działa!!
Odpowiedz
#4
(28-11-2011, 22:35)harp napisał(a): Na klenia to ciężkie duże suchary. Imitacje bąków i chrząszczy które robią wielkie PLUM w chwili lądowania na wodzie. To działa!!

Harp żyje!! UsmiechUsmiech

no dokładnie piszesz prawdę Usmiech

mi najbardziej w tym sezonie działał taki oto brzydal zrobiony z pianki do pakowania na kolanie na szybkoUsmiech ale jak pacnął to wszystkie widoczne kleniki spływały się do niego i zawsze jakiś zaatakowałUsmiech

   
C&R&Rock&Roll
Odpowiedz
#5
Żyję jeszcze.

Korpus może być z balsy większe plum będzie.
Odpowiedz
#6
to se chłopaki załozyli temat dla samych siebie Figielek
chyba że więcej się znajdzie pozytywnych wariatów, machających nitkami, piórkami, ogonami i innymi sierściuchami FigielekFigielekFigielek
Odpowiedz
#7
Jeśli chodzi o suche muchy, to tak jak napisali poprzednicy.

Ja lubię łowić na kolorowe nimfy, przypominające ... nic.

Jeśli chodzi o streamery, to głównie pijawki z czarnego marabuta.

Bardzo skuteczna jest mokra mucha (nie ma wielkiego znaczenia jaka), ale ... strasznie dużo drobnicy się czepia.
Odpowiedz
#8
Napewno niej trochę 'wariatow' latających za tymi rybami z muchówkąHaha sam jestem takiHaha
A muszki jest ich wiele zależy co komu do głowy przyjdzie świetne są piankowce imitujące chrusty koniki mrówki i piorun wie co jeszcze. Po deszczu lubie łowić na stremery imitujące pijawki i czasem dobre wyniki sa na białe puchowce.Ogolnie mysle ze na wszystko sie da złowic te rybyHaha wystarczy tylko chciecHaha
Odpowiedz
#9
[img][Obrazek: img4506r.jpg][/img]
To moja ulubiona muszka nie tylko na jazio-klenie,ale często zagryzana przez bolenie,okonie i szczupaki robiące "obcinki". Sprawdza się praktycznie cały sezon od wiosny do jesieni-imitując wylęg. Zakładam ją też na troka do spiningu.
Jej wygląd w wodzie-przezroczystość tajemnicą skuteczności Mysli
[img][Obrazek: img4510u.jpg][/img]
Odpowiedz
#10
Na jazie, zarówno z wody lekko płynącej Oczko jak i stojącej, u mnie niezwykle skuteczne są nimfy typu Pheasant Tail czyli popularne Brązki we wszelkich odmianach.
W zależności od lokalizacji, używam takich z główkami mosiężnymi, plastikowymi, bądź bez główek (klasyczny PTN Franka Sawyera). Rozmiary kurcze różne, tutaj widzę, że nie ma reguły bo łowiłem już małe jaziki na ósemki, a największego (jak do tej pory), takiego 35cm ucapiłem na czternastkę lub nawet szesnastkę...
Jeżeli chodzi o nie-nimfy to Black Zulu w wersji suchej i mokrej.
Catch & Release - wypuść dziś, abyś mógł złowić jutro.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Moje muszki - morouk morouk 93 80.016 21-05-2018, 19:41
Ostatni post: Wozik77


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.