Shrap-Drakers Fishing Forum
Parki narodowe i obszary chronione
#11
[Obrazek: 20110608253800x600.jpg]

[Obrazek: 20110608254800x600.jpg]
Odpowiedz
#12
Z tych pism zrozumiałem, że w planach masz zamiar zrobić sobie łowisko specjalne, z domkami letniskowymi nad brzegiem przebudowanych starorzeczy.
Nie chodzi tu tylko o dobro ryb, którym to brakuje tlenu zimą i wiosną, a o inwestycję, której planem jest stworzenie, że tak powiem ośrodka wczasowego, z dostępem do przerobionych starorzeczy. Dobrze zrozumiałem?
Życie zaczyna się nad Wisłą Oczko
Odpowiedz
#13
(08-06-2011, 18:56)tymon napisał(a): Z tych pism zrozumiałem, że w planach masz zamiar zrobić sobie łowisko specjalne, z domkami letniskowymi nad brzegiem przebudowanych starorzeczy.
Nie chodzi tu tylko o dobro ryb, którym to brakuje tlenu zimą i wiosną, a o inwestycję, której planem jest stworzenie, że tak powiem ośrodka wczasowego, z dostępem do przerobionych starorzeczy. Dobrze zrozumiałem?
źle, już tłumaczyłem że nie wolno tam robić nic "od tak sobie" na wszystyko musi być projekt, projekt ma mieć nazwe itd.
Odpowiedz
#14
To, że od tak sobie, to jasne.
No ale wg. pism, to cel jest jasny. Chcesz zrobić ośrodek wczasowy na terenach zalewowych Bugu, które są niejako Twoją własnością, przy czym, by tego dokonać, musisz ingerować w środowisko, które de facto stało się w między czasie obszarem Natura 2000. Przy okazji zrobienia "ekologicznego" ośrodka wczasowego należy przekształcić naturalnie wyglądające starorzecza, gdyż w innym przypadku będzie wszystko zalane.
Życie zaczyna się nad Wisłą Oczko
Odpowiedz
#15
Maniek, po co owijasz w bawełne?? Osobiście mówiłeś mi, że chcesz tam usypać groble, pogłębić starorzecza i nawet postawić jakieś ogrodzenia wokół własnych włości. Od nie jednej osoby słyszałem, że chcesz zrobić tam komerche czyli domek i zmienione starorzecze. Na innym forum pytałeś mnie czy możesz odławiać siatami starorzecze połączone z Bugiem i zarybiać swoją prywate mając własne gospodarstwo i chwaląc się, że sztuczne tarło to dla ciebie żadna trudność. Chciałeś by WŚ zareklamowało twoje tereny, ciekawi mnie po co?? Hmmm, zastanówmy się...

W innym wątku martwisz się, że szczupaki wyjadają piskorze z oczek, a tutaj plujesz na PN, rezerwaty i Naturę 2000. Maniek, maniek...

Pozdrawiam

Salmo
Odpowiedz
#16
Z tym ogrodzeniem to wymysliłeś, z tym że chce zrobić sobie fajne łowisko to prawda, że komerche- nieprawda, że chce tam postawić 2-3 domki holenderskie dla siebie i ewentualnych zaproszonych przyjaciół to też prawda, ośrodek wczasowy- nieprawda, zresztą pewne rzeczy są tam nie do przeskoczenia, tak jak np ogrodzenie czy jakakolwiek budowa na stałe umocowana z gruntem, jedyna obcja to domki kempingowe- takie które w razie czego w każdej chwili można z działki wywieść. To że hoduje ryby w recyrkulacie i rozradzam też prawda, to że mam świra na punkcie ryb to podstawa, i wszystko temu podporządkowuje. Poza tym gdyby ryby tam sie nie dusiły i byłoby tak super, to poco miałbym jeszcze wydawać ogromne pieniądze na pogłebianie tego??
Odpowiedz
#17
(08-06-2011, 20:02)maniek72 napisał(a): źle, już tłumaczyłem że nie wolno tam robić nic "od tak sobie" na wszystyko musi być projekt, projekt ma mieć nazwe itd.
Czyli można zamówić projekt np. 150 domków po 100m2 i nazwać "Wioska Wędkarska im. Eugeniusz Grabowskiego" Dokuczacz
Jest projekt i jest nazwa ale chyba zgody na budowę to by Maniek nie dostał a nie wiem czy też o to mu idzie.
Był moment kilka lat temu że przymierzałem się do kupna działki w Orłowie nad Narwią ale do transakcji nie dosżło ze względów na bajzel w planach geodezyjnych,kupiłem 1,5km dalej w Łachach Włościańskich.
Wracając do działki w Orłowie,położona na terenach objętych Naturą 2000 ale dowiadywałem się i w starostwie i w ministerstwie na Wawelskiej i w obydwu wypadkach usłyszałem że na terenach Natury wolno się budować jeśli budowa i późniejsze użytkowanie nie będzie zagrażało przyrodzie.
Czyli domki rekreacyjne tak ale były jakieś warunki dotyczące np. szamba.
Na Mańka terenach oprócz Natury są jeszcze dodatkowe programy i to może być przeszkodą.Dla Mańka ważniejszy będzie lin czy szczupak a dla ekologów np.błotniak stawowy i kumak nizinny a ekologów będzie więcej niż Mańków więc mniejszość ma prz..........ne.
Zresztą nawet bez żadnej budowy domków to zawsze można Mańkowi zablokować pogłębienia starorzeczy co chyba o ile pamiętam planował bo wprowadzając pogłębiarki nie da żadnej gwarancji że nie uszkodzi jakiegoś bagiennika czy widłozęba,a jeśli zachodzi podejrzenie że mógłby uszkodzić to pal licho jakieś ryby które nie są pod ochroną-prosteFigielek
Odpowiedz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.