Shrap-Drakers Fishing Forum
Żółw w żwirowni
#1
Będąc wczoraj na rybach na "swojej" żwirowni dostrzegłem żółwia...

Brodziłem po kolana i gdy próbowałem go złowić, szybko uciekł w podwodną roślinność. Obok stał kolega, który bezapelacyjnie potwierdził że był to mały (ok. 5cm średnicy) żółw.

Moje pytanie czy taki żółw (nawet nie wiem jaki to był gatunek) może naturalnie zamieszkiwać głębokie i bardzo czyste wody żwirowni, czy też był to prawdopodobnie pojedyczny przypadek wpuszczenia przez kogoś żółwika z domowej hodowli??
Odpowiedz
#2
Może Usmiech
Jak sam mówisz, brodziłeś po kolana, więc i on pewnie te partie wody uwielbia.
Życie zaczyna się nad Wisłą Oczko
Odpowiedz
#3
Miałem u siebie w stawie żółwia przez kilka lat. Został właśnie wypuszczony z domowej hodowli do stawu sąsiada oddalonego od mojego o jakieś 100m. Wyemigrował od niego i jakoś przedostał się przez ogrodzenia itp. do mnie . Obecnie już go nie widuję
Odpowiedz
#4
Pamiętasz jakieś cechy charakterystyczne tegoż zwierzaka? Może to był żółw czerwonolicy? Ostatnio widziano takiego w gocławskim jeziorku. Były swego czasu dość popularne, a że niektórzy ludzie szybką się nudzą, tacy milusińscy często lądowali w akwenach przeróżnej maści... Skoro ten miał tylko 5 cm (maleństwo) raczej nie zdążył się znudzić, ale... Może w pobliżu są mniej klarowne akweny i gość wyemigrował? Oczko
Odpowiedz
#5
Nie ma innych akwenów mniej klarownych. Na pewno nie był czerwonolicy. Patrząc na zdjęcia żółwia błotnego, to prawdopodobnie był ten. Miał raczej jednolitą czarno-brązową barwę.

Może warto by tym kogoś zainteresować? Z tego co wiem jest to gatunek niezwykle rzadki i występowanie naturalne w takim zbiorniku mogłoby być wydarzeniemUsmiech
Odpowiedz
#6
Rzadki i pod ochroną, choć wybrał sobie nieco dziwny (czysty) akwen Oczko Jeśli jest mały i nikt go tam nie umieścił, być może jest ich tam więcej - cała rodzinka Haha
Odpowiedz
#7
ja mam zółwia w stawie ,zółtolicy, siedzi juz od 2 lat. a co do koloru to one poprostu sie brudzą a skorupa porasta glonami, świetnie sobie radzi w srodowisku naturalnym
Odpowiedz
#8
http://www.tvn24.pl/12690,1705029,0,1,zolwie-opanowaly-miejska-fose,wiadomosc.html
Odpowiedz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.