Shrap Drakers Fishing - Forum
Rzeka Jeziorka - Wersja do druku

+- Shrap Drakers Fishing - Forum (https://shrap-drakers.pl/forum)
+-- Dział: Wędkarstwo - Nasze Łowiska (https://shrap-drakers.pl/forum/forum-66.html)
+--- Dział: Polskie Łowiska (https://shrap-drakers.pl/forum/forum-31.html)
+--- Wątek: Rzeka Jeziorka (/thread-512.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: Rzeka Jeziorka - benjam87 - 27-03-2011

(27-03-2011, 21:32)andrew napisał(a): Tak sie przewietrzylem nad ta rzeka dzisiaj, ze padlem na twarsz po powrocie do domu. Cztery kilosy ma nogach po hgrzaskim terenie to niezla zaprawa Oczko. Milo by znowu spotkac Drakersow. Blazej wypas widoki na tych forkach.

Panowie a jak wyniki, udało się coś oszukać?


RE: Rzeka Jeziorka - andrew - 27-03-2011

Wynikow nie bylo ale kropki maja ciezko na tej rzece. Rzadzi czerwony robak Bezradny


RE: Rzeka Jeziorka - damian_ - 27-03-2011

tak rzeka piękna ale i jak na moje umiejętności trudna parę przynęt zostało w wodzieBezradnyale przez to warta dalszego poznawaniaCwaniak

drakers w akcji
   

   

nad woda to powalone drzewo wygladalo niesamowicie
   

   

Fajnie było się spotkać na d tą mała rzeczką przypomnieć sobie ze sa inne rzeki a nie tylko Wisla Cwaniak


RE: Rzeka Jeziorka - krzyko - 28-03-2011

Tak rzeczka jest bardzo urocza ale i ciężka do rozgryzienia.Byliście gdzieś w okolicach Grójca skoro Andrew wspomina pstrągi?
Foty rewelacyjne, aż jestem ciekaw czy to umiejętności fotografa czy sprawa sprzętu i korzystnego oświetlenia? Fajny wypad chłopaki Okok


RE: Rzeka Jeziorka - andrew - 28-03-2011

Tak bylismy na gorskim odcinku niedaleko Grojec City. Ogolnie raczej niski stan wody jak na marzec.
Ten lesny odcinek z ostatniej foty moglby byc matecznikiem pstraga. Zwalone drzewo lezy tam mniej wiecej co 30 metrow i jest pare dolkow. Ale dotarlismy tam na samym końcu, już padaliśmy na twarz po paru kilometrach marszruty ciezkim brzegiem i musielismy sie zawijac. Niestety pudelka po robakach to widok nader czesty nawet na tym odcinku.


RE: Rzeka Jeziorka - Krystek - 28-03-2011

Witam

A to moja dawka zdjęć z wyprawy nad Jeziorkę :

kolega domin

   

kolega turkućpodjadek

   

A teraz troszkę przyrody i wody bo dziką zwierzynę na pierwszych zdjęciach poznaliśmy Dokuczacz :

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

Chodząc brzegiem w mokradłach trzeba było uważać, bo pod trawą i korzeniami też płyneła rzeczka:

   

   

A to już kolejne piękne miejscówki, rzeka przyciąga jak magnes ale rybek nie widać:

   

   

   

   

Na tych dwóch zdjęciach widać dziwne formy życia w wodzie Haha

Po 15min obserwacjach na kolanach, udało mi sie zaobserwować i określić gatunek ryby, jest to strzebla potokowa.
Wnioskuje to po tym jak jedna z rybek odłączyła się od grupy i wpłyneła na wypłycenie które oświetlało słoneczko i tym sposobem zauważyłęm charakterystyczną dla tej rybki ubarwienie przy lini bocznej:

   

A wyglądała jak ta rybka z fotki podglądowej:

   

A to już powracający z dalekiej wyprawy strudzeni wędrowcy :

koledzy andrew & damian_

   

Z Dominikiem (domin) postanowiliśmy odwiedzić jeszcze Jeziorkę w miejscowości Jazgarzew. Tu już rzeczka głębsza, widać że kleniowa:

   

   

Na tym odcinku wody zakończyliśmy wczorajszą wyprawę wiosenną.

Pozdrawiam wszystkich uczestników i do zobaczenia na wodą Okok

Ps: trzeba wybrać się teraz gdzieś za kleniami Cwaniak

Wodom cześć !!!


RE: Rzeka Jeziorka - bysior - 28-03-2011

Piękne zdjęcia Krystek i super wyprawa Panowie! :oklaski: A i ryba, a nawet ryby były Oczko Haha


RE: Rzeka Jeziorka - Krystek - 28-03-2011

Domin mi ją pokazał i bardzo mi się spodobała ta rzeczka.
Szkoda tylko że rybki wygineły Bezradny , Jeziorka w tej okolocy przypomina mi pstrągową rzeczkę Mołstowa która płynie niedaleko Trzebiatowa w woj.Zachodniopomorskim na której stawiałem pierwsze kroki w łowieniu pstrągów.

Ps. szkoda mi tej rzeczki, tak pięknie meandruje, dużo naturalnych przeszkód w wodzie. Nawet pomyślałem o ty żeby zakupić troszkę narybku pstrąga i wpuścić do Jeziorki. To tylko moje myśli , a rozwiały je właśnie pudełka po robalach. Andrzej o nich wspominał, szkodaby było tych rybek, wytłukli by je spławikowcy Smutny

pozdrawiam


RE: Rzeka Jeziorka - turkućpodjadek - 28-03-2011

Panowie super zdjęcia Usmiech


RE: Rzeka Jeziorka - Kaz - 28-03-2011

Super wyprawa ,raczej foto niż rybnie , ale rybki też są i czego trzeba nam więcej .Brawo koledzy.OklaskyOklaskyOklasky