Shrap Drakers Fishing - Forum
Rzeka Jeziorka - Wersja do druku

+- Shrap Drakers Fishing - Forum (http://shrap-drakers.pl/forum)
+-- Dział: Wędkarstwo - Nasze Łowiska (http://shrap-drakers.pl/forum/wedkarskie-Wedkarstwo-Nasze-Lowiska)
+--- Dział: Polskie Łowiska (http://shrap-drakers.pl/forum/wedkarskie-Polskie-Lowiska)
+--- Wątek: Rzeka Jeziorka (/wedkarstwo-Rzeka-Jeziorka)

Strony: 1 2 3 4 5 6


Rzeka Jeziorka - andrew - 11-04-2010

Poniewaz wczoraj z inicjatywy Krzyka mielismy mini-spotkanie nad Jeziorka a takze poniewaz nie ma watku dotyczacego tej urokliwej rzeczki nad ktora czasami lowie zakladam nowy watek.

Wiedzac o tym ze na Wisle woda szybko podnosi sie wyskoczylismy z Krzykiem, i Galienim nad Jeziorke w okolicach Jazgarzewa pobiegac za kleniojaziami. Lowilismy juz poprzednio na roznych odcinkach rzeki ale ta czesc rzeki byla dla nas dziewicza.

Czekajac na przyjazd Tymona na pierwszej miejscowce tuz za mostem zacinam pierwszego klenia w sezonie na Invadera 4S BGH. Ryba niewymairowa ale jak kazda pierwsza w sezonie cieszy.

Kolo 8.00 dojechal Tymon i w czworke skierowalismy sie w dol rzeki obrzucajac co ciekawsze miejscowki, cieszac oczy oznakami wiosny, planujac kolejne wypady, dyskutujac o przynetach, rybach i zyciu. Jeziorka w Jazgarzewie jest duzo ciekawsza niz ta z uregulowanego ujscia do Wisly. Jak widac mam nadzieje na zalaczonych zdjeciach Jeziorka na tym odcinku jest bystra, meandrujaca, pelna zwalonych drzew, prostek, rynienek i oberwanych burt. Ryby nie byly zainteresowane naszymi przynetami ale ten odcinek Jeziorki jest wprost stworzony do lowienia klenia na smuzaki w cieplejszych miesiacach. Gdy dostalismy informacje o katastrofie przeszla nam ochota na lowienie i wkrotece zaczal siapic deszcz.

Milo bylo spotkac sie nad woda i poznac kolejnego Shrap Drakera.


RE: Rzeka Jeziorka - Wozik77 - 11-04-2010

Fajnie, że się spotkaliście. Jak widać na załączonych zdjęciach jeziorka w tych miejscach pięknie meandruje i zachwyca swoim urokiem. Ja łowiłem na Jeziorce tylko w dwóch miejscach - powyżej Głuchowa gdzie próbowałem złowić pstrąga oraz poniżej miejscowości Zawodne, gdzie z powodzeniem polowałem na kaczodzioby. Co więcej ich liczebność mnie zaskoczyła a kolega trafił nawet dwójkę, co w takiej niewielkiej rzeczce robi wrażenie


RE: Rzeka Jeziorka - tymon - 11-04-2010

Muszę przyznać. Rzeczka wygląda super. Widać było, że woda się obniżyła dość sporo( pięknie widoczne ślady na brzegu). Być może jeszcze się sporo obniży. Nie wiem. Nie znam tej rzeczki, ale wiem, że jeszcze tam zawitam. Wracając z pracy będę miał, gdzie wykąpać wobki.
Dzięki za wspaniałe spotkanko i przepraszam za spore spóźnienie Smutny


RE: Rzeka Jeziorka - Krystek - 11-04-2010

@andrew

super foty

łowiłem w tym sezonie na Jeziorce w okolicy Grójca.
Niestety ale z rybkami nie mieliśmy kontaktu ale sama rzeczka ma swój urok.
Kilka fotek mam :
[attachment=2570] Bliskie spotkanie przyziemne Usmiech

[attachment=2571]
[attachment=2573]
[attachment=2576]
[attachment=2578]
[attachment=2583]
BARDZO PRZEPRASZAM ALE OMYŁKOWO DODAŁEM TEŻ FOTKI Z RAWKI które już zostały usunięteOkok


RE: Rzeka Jeziorka - andrew - 11-04-2010

bardzo fajne foty Krystek. Ganiales taam za pstragiem?


RE: Rzeka Jeziorka - Paweł - 11-04-2010

Panowie, jak widać z Waszych fotek - śliczna rzeczka!
Ja do niej mam bardzo blisko, ale.... przez Wisłę, niestetyHaha!
Więc jedyne co z Jeziorki widziałem to spływając pontonem samo ujście!
A jak ona jest głęboka?
Czy przy niżówce na Wiśle jest tam troche wody, czy tylko wiosnąBezradny?


RE: Rzeka Jeziorka - tymon - 11-04-2010

Myślę, że na tym odcinku co byliśmy, przy tych powalonych drzewach powinny być piękne dołki. Naprawdę woda super i wiem, że przy bardziej zielonym krajobrazie będzie naprawdę wielka szansa na rybcie Usmiech


RE: Rzeka Jeziorka - Krystek - 11-04-2010

ALE WPADKA, OMYŁKOWO DODAŁEM FOTKI Z RAWKI NA KTÓREJ TEZ BYŁEM OWEGO DNIA

Co do jeziorki to nastawiony byłem z kolega na pstrąga, niestety brak kontaktu z rybą.
Woda miała różną głębokość, zakręty rzeczki były głębokie na 1,5m może więcej, na prostkach widać było wyraźnie dno i woda siegała może 0,5m.
Ogólnie woda ciekawa, dołki, przeszkody w wodzie w postaci drzew.
Nurcik daje się odczuc na kiju stosując woblerki.

@andrew
a jak woda na twoim/waszym odcinku ?
ciekawe miejsca?


RE: Rzeka Jeziorka - andrew - 11-04-2010

Przy nizowce na Wisle odcinek przyujsciowy jest plytki i zarosniety. Od mostu w Konstancinie na ulicy Mirkowskiej Jeziorka jest calkowicie uregulowana. Jedyne ciekawe miejsce to ujscie z mostem w Oborkach oraz skrzyzowanie Jeziorki i Wilanowki gdzie znajduje sie prog wodny. Teoretycznie ponizej progu powinna znajdowac sie wiosna biala ryba i nie tylko biala ryba wchodzaca z Wisly ale mi nie udaje sie jej namierzyc na spina. Przy normalnym stanie wody czyli tam 200cm na wodowskazie w Warszawie na odcinku ponizej produ w oborkach jest do max 1.5m wody.

Poniewaz na Jeziorce znajduje sie jaz w Konstancinie oraz szereg zbiornikow wodnych w okolicach Zalesia Gornego stan wody na rzece powyzej Konstancina jest niezalezny od wahan poziomu Wisly.


RE: Rzeka Jeziorka - krzyko - 11-04-2010

I ja chciałem podziękować chłopakom za wspólne wędkowanie i mile spędzony czas. niestety przerwany przez dramatyczne wieści, które odebrały nam chęci do dalszego łowienia.Jeziorka to urokliwa rzeczka z niesamowitymi ostojami dla ryb i posiadająca podobno całkiem niezłe rybki w swych odmętach.Jednak to woda dla prawdziwych twardzieli, istny poligon uczący spiningistę bezszelestnego podchodzenia do wody, metod krycia się przed wzrokiem ryby i bezgłośnego podawania przynęty.Bez zachowania daleko idącej ostrożności sukcesów nie należy się raczej spodziewać.
Popatrzyłem trochę jak łowią Drakersi i już wiem że w Bolęcinie będzie zachowany wysoki poziom lekkiego spiningu.Mam nadzieję ze w niedługim czasie spotkamy się w większym gronie nad większą rzeczką, bo Jeziorka raczej na większe zloty się nie nadaje.