Shrap Drakers Fishing - Forum
Obręb Ochronny w Pomiechówku - Wersja do druku

+- Shrap Drakers Fishing - Forum (http://shrap-drakers.pl/forum)
+-- Dział: Wędkarstwo Moją Pasją! (http://shrap-drakers.pl/forum/wedkarskie-Wedkarstwo-Moja-Pasja)
+--- Dział: Polski Związek Wędkarski (http://shrap-drakers.pl/forum/wedkarskie-Polski-Zwiazek-Wedkarski)
+---- Dział: Okręg Ciechanowski (http://shrap-drakers.pl/forum/wedkarskie-Okreg-Ciechanowski)
+---- Wątek: Obręb Ochronny w Pomiechówku (/wedkarstwo-Obreb-Ochronny-w-Pomiechowku)

Strony: 1 2


Obręb Ochronny w Pomiechówku - anguiler - 30-11-2017

Przecieram oczy ze zdumienia.

15. Zakaz połowu ryb na zimowisku w miejscowości Pomiechówek w okresie od 1 października do 31 marca. Zimowisko obejmuje odcinek rzeki od 200m powyżej mostu drogowego do mostu kolejowego.

Całość zasad OC w 2018 r.

http://www.pzw.org.pl/18/wiadomosci/160934/67/regulamin_polowu_ryb_obowiazujacy_na_wodach_okregu_ciechanowiski


RE: Okręg Ochronny w Pomiechówku - bysior - 30-11-2017

Jak zwykle OC rządzi! Brawo dla Adama!  Brawo  Brawo  Brawo  Brawo


RE: Okręg Ochronny w Pomiechówku - mario - 30-11-2017

I takich miejsc powinno być więcej. A nie jakieś: tu można tylko na spławik, a gdzie indziej przynęty do 5 cm. I nikt nie jest w stanie tego tak naprawdę upilnować, a w przypadku takiego ograniczenia wszystko jest jasne, wędkujesz - KŁUSUJESZ.


RE: Okręg Ochronny w Pomiechówku - bysior - 30-11-2017

Właśnie dokładnie tak jak mówisz Mario. Mi się podoba również zakaz łowienia ze środków pływających do końca kwietnia w OM czy zakaz łowienia na Gnojnie na wiosnę - prosto zweryfikować łamanie takiego zakazu. W którymś okręgu na 2018 wprowadzili opłaty dla wędkarzy NO KILL - to dopiero przełom!


RE: Okręg Ochronny w Pomiechówku - anguiler - 30-11-2017

(30-11-2017, 19:30)bysior napisał(a): Właśnie dokładnie tak jak mówisz Mario. Mi się podoba również zakaz łowienia ze środków pływających do końca kwietnia w OM czy zakaz łowienia na Gnojnie na wiosnę - prosto zweryfikować łamanie takiego zakazu. W którymś okręgu na 2018 wprowadzili opłaty dla wędkarzy NO KILL - to dopiero przełom!

Okręg w Zamościu. Ja akurat jestem nieco sceptycznie nastawiony, bo za tym muszą iść kontrole, inaczej nagle wszyscy wykupią tańsze opłaty No Kill a zabierać będą dalej tak samo.


RE: Obręb Ochronny w Pomiechówku - bysior - 30-11-2017

Oczywiste jest, przynajmniej w moim mniemaniu, że każdy zakaz musi za sobą pociągnąć wzmożone kontrole, inaczej po co te zakazy? Szczerze mówiąc, to tak jak myślę o tym aktualnie, to ciekawe jak chcą to kontrolować? PSR jak złapie takiego NO KILL co jednak jest WSZYSTKO KILL jak już coś złapie - to co wtedy? Wydalenie ze związku?


RE: Obręb Ochronny w Pomiechówku - anguiler - 30-11-2017

(30-11-2017, 19:47)bysior napisał(a): Oczywiste jest, przynajmniej w moim mniemaniu, że każdy zakaz musi za sobą pociągnąć wzmożone kontrole, inaczej po co te zakazy? Szczerze mówiąc, to tak jak myślę o tym aktualnie, to ciekawe jak chcą to kontrolować? PSR jak złapie takiego NO KILL co jednak jest WSZYSTKO KILL jak już coś złapie - to co wtedy? Wydalenie ze związku?

Nie mam pojęcia. Przejrzałem pobieżnie stronę Okręgu Zamość, ale żadnych szczegółów w temacie kar nie znalazłem.


RE: Obręb Ochronny w Pomiechówku - wsumierybak - 30-11-2017

Ten punkt w regulaminie OC na 2018 rok (miejmy nadzieję, że już po wsze czasy) jest pokłosiem złożonego przeze mnie (niejako na odchodne z ZO) wniosku na tegorocznym, okręgowym zjeździe. Był to jedyny wniosek na tym zebraniu, w dodatku przegłosowany przy tylko jednym głosie wstrzymującym się. Prawdopodobnie wniosek ten może by nie przeszedł, gdyby pół roku wcześniej poproszony przeze mnie Adam (pozdrawiam) - jako ichtiolog - nie wypowiedział się co do pochodzenia zimujących tam ryb (jakby to miało jakieś większe znaczenie, czy są z Narwi czy Wkry, ehh..). Ale w ten sposób udało mi się przekonać wielu wędkarzy (w tym prezesów kół), że są to właśnie wkrzańskie ryby, które zeszły po prostu na zimowisko. Wiosną szacowałem, że z tego ok. 400 metrowego odcinka co roku od października do kwietnia wywożonych/wynoszonych było w sumie co najmniej 9 ton! wkrzańskich płoci, kleni, świnek, jazi, cert, boleni, a nawet jelców, które każdego następnego roku by się wytarły zasilając górny, i tak umęczony MEW-kami bieg tej pięknej rzeki. 
A decyzję ZO w Zamościu popieram całym sercem.
pzdr


RE: Obręb Ochronny w Pomiechówku - andrzej_b - 01-12-2017

Super sprawa, wiosną co tam się wyprawiało - masakra, nawet z mostów łowili, bo na dole wędkarz koło wędkarza - czy tam mięsiarz raczej.
Jedyne czego mi brakuje nadal w OC to zbiornik NO KILL, np jakieś jezioro w okolicach Lidzbarka Welskiego.


RE: Obręb Ochronny w Pomiechówku - bysior - 01-12-2017

Powstał taki pomysł, żeby takie łowisko powstało m. innymi na Żwirowni w Pułtusku. Ale skończy się raczej na niczym.