Shrap Drakers Fishing - Forum
Przynęty Jaxon i Mikado - Wersja do druku

+- Shrap Drakers Fishing - Forum (https://shrap-drakers.pl/forum)
+-- Dział: Wędkarstwo - metody połowu (https://shrap-drakers.pl/forum/forum-26.html)
+--- Dział: Wędkarstwo Spinningowe (https://shrap-drakers.pl/forum/forum-28.html)
+--- Wątek: Przynęty Jaxon i Mikado (/thread-3884.html)

Strony: 1 2


Przynęty Jaxon i Mikado - namek - 10-01-2015

Witam wszystkich serdecznie na Forum!
I od razu Mam Pytania odnośnie Przynęt Mikado i Jaxon'a

Chodzi mi konkretnie o modele :
Obrotówka Jaxon Holo Select Classic Contra
Mikado Paproszki w rozmiarach 32mm i 38mm

Miał ktoś styczność z tymi przynętami jak pracują i czy są w miare skuteczne z góry dziękuje za odpowiedzi


RE: Przynęty Jaxon i Mikado - walkor - 11-01-2015

Jeśli chodzi o paprochy to nie ma zasady. Okonie są bardzo marudne i wybredne. Przynęta, która nigdy Ci się nie sprawdziła może być hitem przez 1h łowienia, da Ci super wyniki. Później będziesz mógł nią machać przez rok i efekty będą mizerne. W związku z tym uważam, że paprochy trzeba mieć bardzo różne - chodzi o kolor, kształt i wielkość. Dzięki temu możesz kombinować i dostosować się do humorów pasiaków.

Co do obrotówki - ja najlepsze efekty mam na Mepps'y. Kwestia konstrukcji (tworzenie w wodzie odpowiednio silnych wibracji), jakości wykończenia (np. bardzo skuteczne połączenie naklejek/lakieru z metalem) i umiejętności prowadzenia (zmienna szybkość prowadzenia, dostosowanie głębokości prowadzenia do metody, samej przynęty i gatunku ryb jaki chcemy złapać). Chociaż na obrotówkę Jaxon'a - chimerę - dwie łopatki (bardzo duże bydle) - brat miał świetne efekty na jednym Szwedzkim łowisku.

Jakiś czas temu napisałem, że Mikado zostało w latach 90/00 jakościowo. Niestety podtrzymuję tą opinię. Z Jaxon'em jest już trochę lepiej. Druga strona medalu jest taka, że przynęty są bardzo indywidualną sprawą i tu każda opinia może zostać podważona przez udowodnione dobre wyniki zrobione przy ich pomocy.

Moja rada:
1. paprochy gromadź i sprawdzaj - z okoniami to jest totalna loteria,
2. obrotówką pobaw się i sprawdź czy pasuje twojej preferowanej metodzie łowienia i rybom w twojej okolicy.


RE: Przynęty Jaxon i Mikado - okonhel - 15-01-2015

Jaxon sprzedaje też obrotówki Lukris: Reder, Orion. Spark, Ason - dobrze się kręcą, dobrze wyglądają, będziesz zadowolony.
http://www.jaxon.pl/Katalog/258_184_przynety/5112_obrotowe-jaxon-lukris/Produkt/20630_lukris-reder.aspx



RE: Przynęty Jaxon i Mikado - przem - 16-01-2015

Hmm... Nie miałem styczności z obrotówkami jaxona, ale jeśli są wykonane w takiej jakości jak reszta ich sprzętu to nie polecałbym. Radzę używać obrotówek renomowanych firm, z innymi różnie bywa, potrafią gasnąć przy powolnym prowadzeniu albo rdzewieć.


RE: Przynęty Jaxon i Mikado - urasenty - 17-01-2015

Przesadzasz @przem. Jaxon ma kilka modeli bardzo łownych woblerów jak i obrotówek.


RE: Przynęty Jaxon i Mikado - qbanerra - 17-01-2015

chociażby legendarnego już "świniopasa" Pfftt


RE: Przynęty Jaxon i Mikado - fryc2002 - 17-01-2015

(17-01-2015, 19:14)qbanerra napisał(a): chociażby legendarnego już "świniopasa" Pfftt

Oj tak ,jest to mój ulubiony wobler na płytkie kaczodziobyROTFL mam ich całe pudło w rożnych rozmiarach. Co prawda szybko z nich złazi okleina po braniach ryb, ale ich życie też jest krótkie i kończą w zaczepach.
Cena bardzo odpowiednia Okok



RE: Przynęty Jaxon i Mikado - urasenty - 18-01-2015

(17-01-2015, 19:14)qbanerra napisał(a): chociażby legendarnego już "świniopasa" Pfftt

"swiniopas" to klasyka. Nie wychodzę na szczupaki bez tego wobka Okok


RE: Przynęty Jaxon i Mikado - cnk - 18-01-2015

Który to ten świniopas ? Haha


RE: Przynęty Jaxon i Mikado - przem - 18-01-2015

Na woblera jaxona złowiłem mój pierwszy pb w okoniu więc chyba nie są takie najgorsze Usmiech Ale miałem wędkę jaxona, która pękła na zaczepie, a nie zdarzyło mi się to ani wcześniej ani później z żadnym innym kijkiem. Mam też kołowrotek tej firmy i go nie używam bo jest totalnie do d... Może poprostu miałem pecha do wyrobów jaxona ale uraz pozostał.