Shrap Drakers Fishing - Forum
Jeziorko Czerniakowskie - Wersja do druku

+- Shrap Drakers Fishing - Forum (https://shrap-drakers.pl/forum)
+-- Dział: Wędkarstwo Moją Pasją! (https://shrap-drakers.pl/forum/forum-8.html)
+--- Dział: Wieści znad wody (https://shrap-drakers.pl/forum/forum-61.html)
+---- Dział: Sezon wędkarski 2014 (https://shrap-drakers.pl/forum/forum-100.html)
+---- Wątek: Jeziorko Czerniakowskie (/thread-3624.html)

Strony: 1 2 3 4


Jeziorko Czerniakowskie - rapa - 27-05-2014

Korzystając z pogody a właściwie jej braku o 7 rano zameldowałem się nad wodą. Było duszo i miałem wrażenie że za chwilę zacznie się burza. Jednak do 10 nie padało a nawet zaczęło się przejaśniać by koło 12 grzało jak na solarium. W ciągu 3h wyholowałem 7 szczupaków i 4 okonie. Szczupaki w rozmiarze okoni. Okonie w rozmiarze woblera... Po wyjściu słońca brania ustały jak ręką odjął. Nie było czemu zdjęć robić ale co się ubawiłem to moje. Praktycznie w każdym stanowisku w kilku rzutach siedział pistolet. Chyba się tam jeszcze wybiorę ROTFL

   

Zdjęć rybek nie będzie... na razie Zly


RE: Jeziorko Czerniakowskie - rybakaw - 04-07-2014

Dzisiaj kilka godzin popływaliśmy na Jeziorze Czerniakowskim. Z racji okrojonego czasu na ryby wybraliśmy na to dosyć bliskie łowisko. Byliśmy tam po raz pierwszy a wypad wyszedł typowo rekonesansowy. Opłyneliśmy na elektryku całe jeziorko. Wyniki: niestety mizerne. Setki rzutów, tony wyjętego zielska i nic.Bezradny Dopiero pod sam koniec łowienia, koło mostu, na Predatora Manns'a 7cm na 6 g główce miałem lekki strzał w opadzie. Zacięcie, 5 sek. holu i luz na plecionce. Rybka się wypięła. Beczy Ciekaw jestem co to było bo Diaflex Jigger na prawdę ładnie pracował. Po za tym niezłe wrażenia z tego łowiska. Mimo bliskości centrum miasta cicho (nie licząc tłumów na kompielisku w południowej części jeziora), dobry dojazd, czyste, ładnie utrzymane łódki. Na pewno tam jeszcze wrócę. Muszę tylko rozgryźć gdzie szukać tam drapieżników Oczko


RE: Jeziorko Czerniakowskie - km73 - 14-07-2014

Szanowni,
nie mogę się dodzwonić do koła 54. Czy w 2014 można wędkować na całym zbiorniku?, czy z wyłączeniem północnej części?

Będę wdzięczny za info.
Dzięki i pozdrawiam,
Maniek, km73


RE: Jeziorko Czerniakowskie - michaln - 14-07-2014

Informacje są, lekko mówiąc sprzeczne i sam do końca nie jestem przekonany jak jest. Był temat na forum o jeziorku, z zeszłego sezonu, w którym też ta kwestia była poruszana.
A jak jest: z moich obserwacji wynika, że wypożyczają ze stanicy łodzie i wędkują na całym akwenie:

fotka z maja, widok z mostu, w kierunku trasy siekierkowskiej:

[Obrazek: P5040033.jpg]


RE: Jeziorko Czerniakowskie - rybakaw - 14-07-2014

Generalnie wolno łowić tylko w części południowej, ograniczonej mostem. Wynika to z dwóch kwestii: 1) plan ochrony dla Rezerwatu Jezioro Czerniakowskie dopuszcza połów tylko w części południowej 2) most nad jeziorem jest w remoncie i są znaki zakazujące przepływania pod mostem. W praktyce nikt tego nie przestrzega i wszyscy wędkują z łódek na całym jeziorku. Nikt właściwie nie egzekwuje tych przepisów.

Jeżeli się wybierzesz tam na ryby to napisz kilka słów o wynikach. Ostatnio zaciekawiło mnie to łowisko i z chęcią poczytam conieco o wynikach. Kwadr


RE: Jeziorko Czerniakowskie - michaln - 14-07-2014

To wspomniany temat z zeszłego sezonu: http://shrap-drakers.pl/forum/thread-2753.html
Od strony trasy siekierkowskiej jest znak, że rezerwat, i co ciekawe obejmuj cały akwen:

[Obrazek: tablica.JPG]

Poza tym, na zdjęciu z poprzedniego postu widać, że wschodni brzeg jest ostro porośnięty trzcinowiskiem i są tam dosłownie dwa miejsca, gdzie można by było porzucać (przy każdym hałda śmieci w workach i luzem).
Ot taki rezerwat.


RE: Jeziorko Czerniakowskie - bzooora - 14-07-2014

Jesienią można na jeziorku połowić i to grubo (szczupak, okoń) W takie ciepłe dni jak dzisiaj jest kompletna bryndza. Woda gorąca i kwitnąca. W weekendy, to już istny koszmar. Nad Czerniakowskim bywam bardzo często, ale to co się dzieje w tym sezonie, to przechodzi ludzkie pojęcie. W przeciągu tygodnia widziałem robotnika szarpiącego z mostu, łódkę na której było 2 "spinningistów" i 2 szarpakowców. W ubiegłym tygodniu wyłowiłem na spinning 1 szarpaka i 1 pupę. A to tak na dobitkę. Foto z grudnia 2013. Widać jak sk***n dokładnie wycinał mięcho... [Obrazek: 20131229_130426.jpg]


RE: Jeziorko Czerniakowskie - km73 - 18-07-2014

Chłopaki,
dzięki za info.
W takim razie chyba poczekam do jesieni.

Pozdro,
Maniek


RE: Jeziorko Czerniakowskie - bzooora - 15-11-2014

Ostrzeżenie dla ludzi wybierających się na Czerniakowskie, na północ od mostu. Dzisiaj Straż Rybacka urządziła sobie polowanie. Każdy, kto łowi za mostem dostaje mandat 200zł. Wygląda na to, że weszło w życie rozporządzenie, o którym było wiadomo od dawna. Czyli zakaz pływania łódkami i wędkowania za mostem (północna część jeziorka) Może ktoś z forumowiczów wie coś więcej na ten temat?


RE: Jeziorko Czerniakowskie - malcz - 15-11-2014

hmmm ja nic nie wiem, ale byłem dzisiaj po drugiej stronie od plaży - sporo osób kręciło się ze spiningami po stronie stadniny. Widać było poruszenie i rozmowy w grupach - także już wiem co było tematemDokuczacz

Jeśli chodzi o wyniki to słabiutko, 3 przezroczyste okonki, sporo skubnięć i odprowadzek równie wielkich perczy.....do tego strrrrasznie zimno....

Pozdrawiam,
malcz