Shrap Drakers Fishing - Forum
Wieści z mazowieckich rzeczek - Wersja do druku

+- Shrap Drakers Fishing - Forum (https://shrap-drakers.pl/forum)
+-- Dział: Wędkarstwo Moją Pasją! (https://shrap-drakers.pl/forum/forum-8.html)
+--- Dział: Wieści znad wody (https://shrap-drakers.pl/forum/forum-61.html)
+---- Dział: Sezon wędkarski 2014 (https://shrap-drakers.pl/forum/forum-100.html)
+---- Wątek: Wieści z mazowieckich rzeczek (/thread-3420.html)

Strony: 1 2


Wieści z mazowieckich rzeczek - pawcio - 23-02-2014

W tym wątku chciałbym przekazywać wieści z nad rzeczek gdzie wędkuję :) szkoda zakładać temat dla każdej osobno :)
dziś ładowałem akumulatory nad Iłżanką :) polowałem na jazio-klenie, ale rzeka ukryła przede mną swoich mieszkańców :bezradny: miłym widokiem był 5 cm szczupaczek pośród podwodnych traw :)
poniżej kilka fot :D            


RE: Wieści z mazowieckich rzeczek - morouk - 23-02-2014

Fajne klimaty Usmiech Idzie Wiosna Usmiech


RE: Wieści z mazowieckich rzeczek - petso - 23-02-2014

Ja i Wiśnia dziś też odwiedziliśmy jedna z mazowieckich rzek w poszukiwaniu klenio- jazi. Wiśnia z muchówką, ja z lekkim spinem niestety rybek nie zobaczyliśmy, ale rzeka budzi się do życia. Wiosna tuż tużCwaniak


RE: Wieści z mazowieckich rzeczek - Marcin - 23-02-2014

Ile ta rzeczka ma szerokości i głębokości, znam kilka tego typu rzeczek ale nigdy nawet chwili nie pomyślałem by na nich połowić.
W mojej wsi Kwadr przepływa taki strumyk co latem można go przeskoczyć, teraz ma ze 2m szerokości i pewnie z 1,5 głębokości i jedyne większe ryby to uciekinierzy ze stawów położonych nad brzegami tego strumyka. Latem jedyne żyjące rybki to chyba słonecznice o długości kilku centymetrów i nic poza tym.
W drugiej znanej mi rzeczce już trochę większej są i płotki, wzdręgi trafi się i linek w rozlanym zakolu ale nic coby można było pochwycić na spinning a ta metoda mnie interesuje.

PS: to peep?, dziwną ma jakąś atrapę Mysli.


RE: Wieści z mazowieckich rzeczek - pawcio - 23-02-2014

Szerokość rzeczki waha się w przedziale 5-15 m, głębokość 0,5 - 2 m. Co do samochodu to ford explorer mk1 Usmiech a wiosna już chyba dawno wygoniła zimę Usmiech parę dni temu, wracając z Ostródy widziałem boćki, dziś żabę całkiem chętną do życia Usmiech mam nadzieję, że wkrótce rybki się przebudzą i będą chciały lepiej współpracować Usmiech


RE: Wieści z mazowieckich rzeczek - Marcin - 23-02-2014

(23-02-2014, 21:55)pawcio napisał(a): Szerokość rzeczki waha się w przedziale 5-15 m, głębokość 0,5 - 2 m. Co do samochodu to ford explorer mk1 Usmiech a wiosna już chyba dawno wygoniła zimę Usmiech parę dni temu, wracając z Ostródy widziałem boćki, dziś żabę całkiem chętną do życia Usmiech mam nadzieję, że wkrótce rybki się przebudzą i będą chciały lepiej współpracować Usmiech

A no to rzeczka dość spora, te o których ja myślę są dużo mniejsze i raczej je sobie odpuszczę - ale wiem że białoryb poławiają z wiosną dość często i to ładne rybki (płocie). Pozostanę przy Narwi i na występy wpadnę kilka razy nad Wkrę i może Wisłę Okok.

A Explorer to niespotykane i ciekawe auto, ma kumpel ale sporo nowszą generację gdzie na fotelach welur ma chyba grubość kilku centymetrów. Samochód nie jedzie ale kołysze się jak łódka - dźwięk silnika bajka. U kumpla jest mała wada - RWD i nad Narwią po deszczu nie mógł się wczłapać tam gdzie przednionapędowe plaskate Oczko.


RE: Wieści z mazowieckich rzeczek - pawcio - 23-02-2014

W moim leciwym pędzidle mam dołączany przedni napęd oraz reduktor Usmiech jeszcze mnie nie zawiódł w terenie Usmiech warkot V6, rzeczywiście jest miły dla ucha Usmiech


RE: Wieści z mazowieckich rzeczek - zyla - 28-03-2014

Z okazji tego ze braciszek jechał po jakieś części do Białej Podlaski stwierdziłem ze wyskoczę sobie na Kostrzyń za Kałuszynem za kleniem i jaziem.Rzeczka piękna nic prawie się nie zmienił od 2009r szkoda tylko ze od miejscowego wędkarza się dowiedziałem że jaźa praktycznie już niema a klenik jest tylko drobnySmutny Rzeczka piękna ma potencjał tylko szkoda ze nikt sie nią nie zajmuje.Podsumowują wypad to wpadało 11 pasiaków naj większy 19 cm wędkarz z którym gadałem miał w siatce pasiaka 41 cm i ładę parę kilo płoci, a potem pan się dziwi ze ryb niema Smutny



RE: Wieści z mazowieckich rzeczek - Slavko - 29-03-2014

Stawiałem pierwsze kroki nad tą rzeczką. Dwadzieścia kilka lat temu wyprawa nad Kostrzyń to było coś. Spędzałem tam każde wakacje.



RE: Wieści z mazowieckich rzeczek - zyla - 29-03-2014

Pewno wpadnę tam w tym roku z wklejaną za pasiastym.Bardzo urokliwa rzeczka podoba mi się to ze strasznie się wije od A2 do Suchocina Usmiech