Shrap Drakers Fishing - Forum
Przechowywanie materiałów muchowych - Wersja do druku

+- Shrap Drakers Fishing - Forum (https://shrap-drakers.pl/forum)
+-- Dział: Wędkarstwo - metody połowu (https://shrap-drakers.pl/forum/forum-26.html)
+--- Dział: Wędkarstwo Muchowe (https://shrap-drakers.pl/forum/forum-54.html)
+--- Wątek: Przechowywanie materiałów muchowych (/thread-3069.html)

Strony: 1 2


Przechowywanie materiałów muchowych - morouk - 05-08-2013

No i stało się. Jak przepowiadał mi kiedyś Harp, z pewnością stanie się tak, że w niedługim czasie wielkie pudło na materiały muchowe zapełni się różnymi kapkami, piórkami, włóczkami, drucikami, papierkami etc, czyli całym galimatiasem muchowym.

Znaleźć w tym bałaganie cokolwiek, to jest nie lada sztuka.

Pytanie: jak przechowujecie swoje materiały muchowe, jak utrzymujecie w nich porządek, tak, by szybko znaleźć co trzeba i nie zapomnieć, że coś się ma ...

Myślałem o segregatorze z koszulkami foliowymi, może są jakieś inne sprawdzone patenty? Mysli


RE: Przechowywanie materiałów muchowych - harp - 05-08-2013

Wiem że to łatwo powiedzieć ale po pierwsze wywalić to co niepotrzebne. Ja jstem bliski tego kroku.


RE: Przechowywanie materiałów muchowych - DarekP - 05-08-2013

Świetnym segregatorem na materiały muchowe jest ...szafa ubraniowa dwudrzwiowa Haha Haha Haha
Widziałem taką u Adama @rybaraka.
Myślę że z czasem to nasze zbieractwo do tego doprowadzi Dokuczacz


RE: Przechowywanie materiałów muchowych - morouk - 05-08-2013

Czisburger ... Szafa nie wchodzi w grę Usmiech
Jakieś kompaktowe propozycje Haha
Na razie trzymam wszystko w pudle. Ale co tam poukładam jedne rodzaje piórek przy drugich, to po 2 - 3 otwarciach pudła znowu mam wszystko wymieszane i znowu szukam pół godziny a to piórka kuropatwy, a to koguta i czasami dłużej czasu zajmuje mi znalezienie właściwego piórka niż ukręcenie z niego muchy ...


RE: Przechowywanie materiałów muchowych - gabko - 05-08-2013

Ja z racji tego że często zmieniam miejsce zamieszkania a moje materiały musze być mobilne –przynajmniej 80% z nich ( no same podstawowe –takie absolutne minimum… mówię wamROTFL ) to trzymam je w 2 skrzynkach.
Imadło, narzędzia, nici, druty, lamety, haki, kleje itd. - w dużej - chyba nawet największej skrzynce na narzędzia firmy patrol (ma w środku dodatkową rozkładana tackę, w pokrywie po bokach 2 wyjmowane pudełka, idealnie mieszczą się w niej pudelka na przynęty w których trzymam materiały i jest poręczna. A materiały miękkie i pozostałe trzymam w3 grubych segregatorach. Materiały w koszulki, koszulki w segregator – a na czas podróży segregatory do plastikowego pudła z Ikei. Ważne – aby pamiętac o tym –aby segregaror zabezpieczyć tak aby się nie sciskał –ale nawet leżąc tworzył prastopodłościan. I w takim zabezpieczaniu czy 4,5 czy 450 km – materiały podróżują bezpiecznie. No i od kilku lat pomiędzy moimi materiałami zawsze leży „zapach” odstraszający mole i inne dziadostwo.
Nie ma to jak w letni ciepły wieczór gdzieś nad Sanem kręcić pupe z CDC o zapachu lawendy ..



RE: Przechowywanie materiałów muchowych - harp - 05-08-2013

Jest przechlapane z tymi molami. Staram się ustalić na co jestem uczulony i mam podejrzenia ze jakieś środki na mole. Skóra czerwienieje ,kaszlę jakbym miał płuca wypluć a potem już tylko się duszę przez noc całe. Luzik czego się nie robi dla rybek. Ta lawenda wystarcza? Właśnie wywaliłem całą kuropatwę.


RE: Przechowywanie materiałów muchowych - okonhel - 05-08-2013

Pamiętać też należy żeby nie trzymać materiałów w jakiś szopach czy zimnych piwnicach - z czasem może dostać się wilgoć a później jakieś pleśnie, grzyby itp na skórze od sierści czy kapek.


RE: Przechowywanie materiałów muchowych - harp - 05-08-2013

I klątwa faraona gotowa.


RE: Przechowywanie materiałów muchowych - kojoto - 05-08-2013

Ja mam szafę - zabudowę i część materiałów ma swoje półki - np jakieś duże paczki genetycznych piór, skrzydła itp coś co w pudłach się może pognieść.. A druga, trzecia i czwarta, piąta itd część materiałów mieszka w dużych przezroczystych zatrzaskowych pudłach na buty. Są takie do kupienia w necie. Mi najlepiej sprawdzają się takie 5,7L http://poukladanyblog.files.wordpress.com/2011/04/curver-textile-line-5-7-l.jpg

kupiłem z 7 takich i wszystko mam poukładane. Sierści w jednym , potem w innym pióra itp itd. Mniejsze prostokątne z tego rodzaju nadają się na dubbingi, syntetyki, jakieś gumki, oczy, body stretche itp.
Jest to cała seria Curver Textile Box. No i co najważniejsze, mają zatrzaski po bokach więc materialy nawet jak wystają ponad rant pudełka można ujarzmić Usmiech
Nie są drogie np tu ok 8zł http://allegro.pl/pojemnik-pudlo-plastikowe-na-zabawki-posciel-5-7lc-i3396100771.html
Lepiej sobie zamówić wtedy kilka i kilka mniejszych, które wejdą w transporcie do większych to wtedy wychodzi korzystniej z wysyłką.


RE: Przechowywanie materiałów muchowych - bastek - 09-08-2013

Czesc,

Mojim zdanie to powiniem byc mobilna historia... Ja czymam w takie podelko po narzedzi kture kupujesz w marketu za maly pieniadzy. Mialem mala, teraz mam wersja srednia ale chyba zaraz kupie jeszcze trzecia "wersja maksi" bo juz ta ostatnia jest za mala...

Zaleta jest ze na wyjazd to ladwo schowac do samochodu, i kreczyc nad woda...

Jestem mobilne...