Shrap Drakers Fishing - Forum
wytrzymałość plecionki - Wersja do druku

+- Shrap Drakers Fishing - Forum (https://shrap-drakers.pl/forum)
+-- Dział: Sprzęt wędkarski (https://shrap-drakers.pl/forum/forum-14.html)
+--- Dział: Akcesoria (https://shrap-drakers.pl/forum/forum-18.html)
+--- Wątek: wytrzymałość plecionki (/thread-3063.html)



wytrzymałość plecionki - sacha - 01-08-2013

Nie wiem czy już nie było ale tak nie bardzo pamiętam, przychodzi z wiekiem Bezradny
Power Pro sprzedawana po drugiej stronie Atlantyku o grubości 0,36mm
ma wytrzymałość 50lbs czyli 22,7kg a sprzedawana u nas o takiej samej średnicy ma wytrzymałość podaną 30kg . Nawet jeśli u nich podają "na węźle" to byłaby aż taka różnica? Toć to coś ok. 30% Mysli
Czy lepiej sobie kupić tańszą ale słabszą tam czy mocniejszą ale sporo droższą u nas ?


RE: wytrzymałość plecionki - niszczu - 01-08-2013

A może pletka Daiwa Tournament?
Dla mnie zdecydowanie lepsza od PowerPro.


RE: wytrzymałość plecionki - kaczy - 01-08-2013

(01-08-2013, 14:56)sacha napisał(a): Nie wiem czy już nie było ale tak nie bardzo pamiętam, przychodzi z wiekiem Bezradny
Power Pro sprzedawana po drugiej stronie Atlantyku o grubości 0,36mm
ma wytrzymałość 50lbs czyli 22,7kg a sprzedawana u nas o takiej samej średnicy ma wytrzymałość podaną 30kg . Nawet jeśli u nich podają "na węźle" to byłaby aż taka różnica? Toć to coś ok. 30% Mysli
Czy lepiej sobie kupić tańszą ale słabszą tam czy mocniejszą ale sporo droższą u nas ?

Tylko i wyłącznie marketing, coś jak z przebiegami używanych aut- w Niemczech nikt się nie krzywi na diesela z przebiegiem 200k km - u nas prawie nikt takiego nie kupiOczko
Tak samo jest z plecionkami no jak to 0,36 może mieć tylko 22,7kg wytrzymałości- to musi być jakaś lipa, skoro tani Jaxon przy deklarowanej grubości 0,20mm wytrzymuje(według producenta) 26kg?
W praktyce Power Pro z USA jest mocniejsza od tej kupowanej u naszego dystrybutora o takiej samej średnicy(choć to dyskusyjna kwestia, czy można podawać średnicę czegoś co nie ma okrągłego przekroju).


RE: wytrzymałość plecionki - krzyko - 01-08-2013

(01-08-2013, 15:17)kaczy napisał(a): skoro tani Jaxon przy deklarowanej grubości 0,20mm wytrzymuje(według producenta) 26kg?
To nie jest tak do końca.Na opakowaniu Jaxona jest napisane że plecionka o danej srednicy jest przeznaczona do połowu ryb o wadze np. 26 kg co nie jest równoznaczne z wytrzymałością liniową podawaną przez innych producentów.



RE: wytrzymałość plecionki - sacha - 01-08-2013

(01-08-2013, 15:04)niszczu napisał(a): A może pletka Daiwa Tournament? Dla mnie zdecydowanie lepsza od PowerPro.
Przyznaję że raczej skłaniam się do kupowania plecionki "tam" a czy dostanę Daiwę? Sprawdzę.
Myślę już o przyszłorocznej Norwegii Hura, co prawda ekipa może zebrana w połowie ale mam taką potrzebę pojechania tam że dłużej czekać nie mogę, nawet nie chcę.
Na morze używałem Tuff Line, Mikado i właśnie PP z przewagą TL jednak i zawodziły wędki, rozginały się kółka łącznikowe w pilkerach, łamały kotwice i wędki ale nie te plecionki. No dobra, nie zawsze a rybach ale szarpanie z dnem też wytrzymywały.
Masz rację Grzesiek, pewnie marketing-trzeba pozostać przy sprawdzonym źródle.





RE: wytrzymałość plecionki - kaczy - 01-08-2013

Tuff line xp 50lbs używam do trolla i bardzo sobie chwalę. Ale ona też z za wielkiej wody do mnie dotarłaOczko