Shrap Drakers Fishing - Forum
Muchowanie nad Wkrą - Wersja do druku

+- Shrap Drakers Fishing - Forum (https://shrap-drakers.pl/forum)
+-- Dział: Wędkarstwo - metody połowu (https://shrap-drakers.pl/forum/forum-26.html)
+--- Dział: Wędkarstwo Muchowe (https://shrap-drakers.pl/forum/forum-54.html)
+--- Wątek: Muchowanie nad Wkrą (/thread-2998.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


Muchowanie nad Wkrą - wisnia - 24-06-2013

Witam was serdecznie.
Chciał bym od razu przejść do sedna czy ktoś łapiący na muszkę wybiera się może w najbliższy weekend nad Wkrę, dołączył bym chętnie i podpatrzył jakie tam sekrety skrywacie.
Posiadam muchówkę w klasie 5/6 taka samą linkę pływającą do tego kołowrotek czarny Usmiech kawałek przyponu konicznego do którego dowiązuję żyłkę 0.12 jako końcowy odcinek. No i mam troszkę muszek, podobno są odpowiednie.
Ale właśnie podobno Usmiech))) ktoś kiedyś pokazywał mi jak się rzuca, ktoś kiedyś (forum sharp Pfftt ) umieścił temat z filmami muchowymi i tam podpatrzyłem co i jak. I naprawdę z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że staram się sumiennie małymi kroczkami, naprawdę małymi nauczyć się tej sztuki, mam nawet kilka kleników po 30 -35 cm na swoim koncie.

Dlatego jak by ktoś był tak miły i przy okazji wybrania się na muchowanko przygarnął mnie i udzielił kilku rad i powiedział co źle robię to był bym super wdzięczny.
Czekam na info Usmiech i propozycję Usmiech
pozdrawiam


RE: Muchowanie nad Wkrą - jalek - 25-06-2013

Planuję wypad w sobotę na Narew w okolicy ujścia Wkry więc mógłbym zahaczyć o Wkrę. Nie wiem tylko, czy Ci pasuje ten odcinek. Z opisu miejsca zamieszkania wygląda, że niekoniecznie Usmiech Nie jestem też specem od nizinnego muchowania, wolę to "górskie" a zwłaszcza "pomorskie" ale macha się linką tak samo więc może w pierwszych Twoich krokach byłbym pomocny.

pozdrawiam


RE: Muchowanie nad Wkrą - wisnia - 25-06-2013

No w sumie do Nowego Dworu jeżeli o te okolice Ci chodzi nie mam daleko bo 60 km więc w sumie był bym chyba bardzo chętny Usmiech
Byłem dziś od 17 do 20 w Bolęcinie troszkę pomachać złapałem 2 małe Bolki.
Poza tym okolica piękna a i widziałem kilka ładnych ryb, niestety nie mogłem ich przechytrzyć.


RE: Muchowanie nad Wkrą - jalek - 26-06-2013

Dokladnie te okolice. Miałem co prawda w planach Narew po drugiej stronie niż ujście Wkry, ale plany mogę zmienić.
Może ktoś jeszcze do nas dolączy ? Przydalby sie przewodnik po tym odcinku bo szczerze mówiąc nie znam go za dobrze.


RE: Muchowanie nad Wkrą - wisnia - 27-06-2013

No i niestety sobotę muszę sobie odpuścić Smutny dostałem ultimatum Usmiech od swojej Pani Usmiech albo w sobotę albo na Puchar no i oczywiście zbytniego wyboru nie miałem Smutny bo w domu tyle pracy jest a ja jak zwykle nad wodą.
Tak więc do zobaczenia na pucharze.


RE: Muchowanie nad Wkrą - jalek - 27-06-2013

OK - będa jeszcze inne okazje.


RE: Muchowanie nad Wkrą - wisnia - 03-03-2014

Siemanko
ze względu na względnie już dobrą pogodę i dobrą prognozę na przyszły weekend
mam pytanie i prośbę
czy znalazły by się osoby chętne i mające troszkę czasu
żeby się wybrać w sobotę 08.03.2014 r. np. do Bolęcina, Płaciszewa (miejsce względnie do ustalenia)
żeby pokazać wskazać jak łowić na mokrą muszkę, na nimfe itd.
podejrzewam że by się paru chętnych znalazło do nauki
troszkę zimna woda i rybki jeszcze nie biorą
ale na naukę czas jest właśnie dla tego chyba właściwy.
Z góry dzięki jeżeli ktoś troszkę czasu znajdzie Usmiech


RE: Muchowanie nad Wkrą - Bucek - 03-03-2014

Jak się znajdzie nauczyciel to i ja postaram się zjawić o ile zdrowie dopisze Oczko


RE: Muchowanie nad Wkrą - marcist - 03-03-2014

I ja bym się pojawił jak by ktoś chciał nauczać :buziak:


RE: Muchowanie nad Wkrą - petso - 03-03-2014

A może by tak na 9 marca to i ja byłbym chętny, 8.03 niestety nie mogę.