Shrap Drakers Fishing - Forum
Muchowe łowy - 2013 - Wersja do druku

+- Shrap Drakers Fishing - Forum (https://shrap-drakers.pl/forum)
+-- Dział: Wędkarstwo - metody połowu (https://shrap-drakers.pl/forum/forum-26.html)
+--- Dział: Wędkarstwo Muchowe (https://shrap-drakers.pl/forum/forum-54.html)
+--- Wątek: Muchowe łowy - 2013 (/thread-2841.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


Muchowe łowy - 2013 - szymanek69 - 07-04-2013

Po długiej zimowej hibernacji ktoś musi otworzyć wątek - padło na mnie :oczko:
Podpiołem się wczoraj do spiningowej ekipy, zaliczając fajny wypad.
Rzeczka budządza się z odrętwienia
[Obrazek: img0301pm.jpg]

[Obrazek: img0308tg.jpg]

[Obrazek: img0298jy.jpg][/img]

Jej mieszkańcy
[Obrazek: img0302um.jpg]

[Obrazek: img0303af.jpg]
Rybki zgrupowane na miejscówkach, głównie okonie i klenie do 25 cm, w grupach po kilkanaście sztuk. Przytrafiło mi się parę dubletów kleni i kleni z okoniami. Skusiły się na małe czarne mokre uwieszone na skoczku i modyfikacje brązki jako mucha kierunkowa. Wypadzik udany i pozwolił naładowac akumulatorki na cały tydzień pracy.


RE: Muchowe łowy - 2013 - czermin - 20-04-2013

[Obrazek: P4200179.jpg]

Ja też już poławiam, póki co stillwater, ale ilościowo jest niesamowicie dobrze!


RE: Muchowe łowy - 2013 - harp - 21-04-2013

biorą , biorą !!! Ja w zeszłym tygodniu trafiłem kilka wzdręg , płotkę okonia i leszcza.


RE: Muchowe łowy - 2013 - czermin - 21-04-2013

(21-04-2013, 00:11)harp napisał(a): biorą , biorą !!! Ja w zeszłym tygodniu trafiłem kilka wzdręg , płotkę okonia i leszcza.

No ja mam już z 70 niewielkich krasnopiórek i ze 20 płotek :-) Nic ponad to nie przyłowiłem, ale jutro będę na miejscu kolejny dzień z rzędu i może uda się coś oszukać. Ekstra sprawa takie łowienie. Dziś nawet uwieczniłem na fotce dublecik krasnopiórek :-)


RE: Muchowe łowy - 2013 - krzyko - 22-04-2013

Ja jako muchowy "lejek" znaczy się laik Prosi proszę o przybliżenie chociaż ogólnikowe tematu łowienia wczesno wiosennego na muszkę w małych płytkich stawikach.Jest w Warszawie kilka takich zbiorników w których Drakersi łowią fajny białoryb.Najważniejsze co mnie interesuje to jakie muchy stosować (tonące raczej ciemne kolory?) i jak ściągać sznur (wolno z przerwami ?).


RE: Muchowe łowy - 2013 - szymanek69 - 23-04-2013

Do takiego łowienia najlepiej delikatny kijek #3 - #4 pływający sznur, przypon zakończony 0,12mm ( póki nie ma zielska ) Przykładowy zestaw nimfek ( imitacje ochotek, buzzerów ) bez obciążenia,główki plastikowe i metalowe. Co do prowadzenia to generalnie stosuję wolno, spokojny opad muszek, choć czasami agresywne prowadzenie jest skuteczniejsze ( trzeba wstrzelić się w gusta rybek danego dnia )
[Obrazek: img0229iz.jpg]
Można też ćwiczyć suchą muchą, jeżeli trafimy na sprzyjące warunki jak zbierają sieczkę z powierzchni


RE: Muchowe łowy - 2013 - krzyko - 23-04-2013

(23-04-2013, 00:13)szymanek69 napisał(a): Do takiego łowienia najlepiej delikatny kijek #3 - #4 pływający sznur, przypon zakończony 0,12mm ( póki nie ma zielska ) Przykładowy zestaw nimfek ( imitacje ochotek, buzzerów ) bez obciążenia,główki plastikowe i metalowe. Co do prowadzenia to generalnie stosuję wolno, spokojny opad muszek, choć czasami agresywne prowadzenie jest skuteczniejsze ( trzeba wstrzelić się w gusta rybek danego dnia )
[Obrazek: img0229iz.jpg]
Można też ćwiczyć suchą muchą, jeżeli trafimy na sprzyjące warunki jak zbierają sieczkę z powierzchni
Dziękuję @szymanek69 za przybliżenie tajników muchowych łowów w stojącej wodzie.A jak wygląda sprawa prowadzenia nimfy w zbiorniku o głębokości przykładowo 1,5 metra? Rozumiem że wzdręga żeruje pod powierzchnią, a jak jest z płocią, karasiem czy krąpiem?.Trzeba prowadzić "owada" przy dnie czy w/w gatunki potrafią się podnieść do przynęty prowadzonej w toni? Mysli
Dzięki za podzielenie się wiedzą Okok
Pozdrawiam serdecznie Ciebie i jeszcze jednego Drakersa , który również mi pomógł.Oczko




RE: Muchowe łowy - 2013 - harp - 23-04-2013

gdzies na forum jest świetnie opisane łowienie wzdręg na muchę. Sam nawet to napisałem. No i filmik jest jak prowadzić.


RE: Muchowe łowy - 2013 - krzyko - 23-04-2013

(23-04-2013, 08:21)harp napisał(a): gdzies na forum jest świetnie opisane łowienie wzdręg na muchę. Sam nawet to napisałem. No i filmik jest jak prowadzić.

Powiem szczerze Michał że liczyłem na Ciebie Haha.Kurczę jakoś mi ten post umknął Bezradny, już szukam.
Dzięki Oczko


RE: Muchowe łowy - 2013 - harp - 23-04-2013

"Słoneczna alternatywa" to się nazywało.
Jak by co to możesz do mnie zadzwonić w celu umówienia choć przyznam że jak wychodzę na ryby to nie jest to nigdy planowane niestety.

Wiosenne muchy na wzdręgi i inne