Shrap Drakers Fishing - Forum
Muchowe łowy 2012 czyli plątanie sznura - Wersja do druku

+- Shrap Drakers Fishing - Forum (https://shrap-drakers.pl/forum)
+-- Dział: Wędkarstwo - metody połowu (https://shrap-drakers.pl/forum/forum-26.html)
+--- Dział: Wędkarstwo Muchowe (https://shrap-drakers.pl/forum/forum-54.html)
+--- Wątek: Muchowe łowy 2012 czyli plątanie sznura (/thread-2131.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


RE: Muchowe łowy 2012 czyli plątanie sznura - kaczy - 19-06-2012

Brawo Michał, świetna złota rybka!


RE: Muchowe łowy 2012 czyli plątanie sznura - morouk - 19-06-2012

Posiadanie małego bobaska wiąże się również z tym, że drastycznie kurczy się czas na wszelkie inne zajęcia poza dzieckiem, w tym również - na hobby. Po kilku tygodniach wędkarskiej posuchy postanowiłem skraść trochę czasu i ... wyskoczyłem z muchóweczką na 40 minut wracając z pracy Usmiech

Efekty - 3 klenie wyjęte oraz 1 płoteczka, 2 brania nie zacięte, z czego jedno bardzo silne, nie spodziewałem sie aż takiego brania, reakcja (zacięcie) spóżniona i zbyt gwałtowna. I tu nauczka dla wszystkich początkujących: nie zacinajcie zbyt gwałtownie, ponieważ sznur muchowy może wam zrobić przykra niespodziankę i sparzyć was w palec podczas zbyt gwałtownego posiągnięcia sznura, co zdarzyło sie mi.

Rybek nie mierzyłem, bo czas gonił Usmiech

Płoteczka:

   

Kluseczki: Pierwszy:

   

   

Drugi i największy (na oko czterdzieści kilka):

   

   

I ostatni:

   


Wszystkie na mokrą muszkę. Brania mimo, że mokra muszka - efektowne!

Chyba częściej będę kradł czas Usmiech




RE: Muchowe łowy 2012 czyli plątanie sznura - Salmo_Salar - 19-06-2012

Masz fajne miejsce na muchowanie, piękne ryby wstawiasz.

Ostatnia fotka wymowna, wiesz co masz zrobić (nie chodzi o usuwanie fotki) Oczko

Pozdrawiam

Salmo


RE: Muchowe łowy 2012 czyli plątanie sznura - morouk - 19-06-2012

Nie za bardzo zakumałem o co chodzi, ale dzieki Usmiech Fotek nie usuwałem, lecz wręcz przeciwnie, dodałem jeszcze jedno zdjęcie klenika nr 1 Usmiech


RE: Muchowe łowy 2012 czyli plątanie sznura - wojtek_b - 19-06-2012

Trochę cieknie z rybkiMilczek


RE: Muchowe łowy 2012 czyli plątanie sznura - Wozik77 - 19-06-2012

Michale - widzę, że muchowanie wciągnęło Cię bez reszty i że mega radochę z tego wędkowania czerpiesz. I o to włąśnie chodzi - o najszczersze emocje!
Ja w weekend pod pewnym mostem obserwowałem takiego KLUCHA że myślę iż mógłby konkurować o złoty medal - piękny, gruby o ciemnym prawie czarnym już grzbiecie. Kosmos. Rzucałem skórkę od chleba - jeżdzę tam w celu takiej właśnie zabawy czasem - ale nawet sie nie podniósł. Oprócz niego było kilka takich jak z Twoich fotek. Fajne takie podpatrywanie jest - tak się w tym zapomniałem ze przepłaciłem to spieczonym od słońca karkiem Kwadr

A ten ikrzak? Cóż. Dla mnie to jednak zaskoczenie w drugiej połowie czerwca Mysli Przyroda jednak nieodgadnioną jest.


RE: Muchowe łowy 2012 czyli plątanie sznura - morouk - 19-06-2012

Po tym kleniu zakonczylem łowienie w tym miejscu. Adam Gerej wspominal ze juz klenie wytarte, a tu niespodzianka. Na wszelki wypadek foteczke usuwam. Klenie natychmiast z namaszczeniem wrocily tam gdzie ich miejsce - do rynienki pod krzakiem :-)


RE: Muchowe łowy 2012 czyli plątanie sznura - czermin - 19-06-2012

W tym roku trochę się to poprzesuwało wszystko przez zimę, która zaatakowała trochę późno. Tak czy inaczej- gratuluję Michale! Od kilku wyjazdów też atakuję mokrą, niesamowita metoda Usmiech


RE: Muchowe łowy 2012 czyli plątanie sznura - morouk - 19-06-2012

Tak, jest jakas magia w muszeniu... By nie pisać zbyt wiele a sprobować jednoczesnie wyrazić piękno Tej metody powiem , że dla mnie każda wyprawa z muchówką jest jak piękny sen wędkarski tylko na jawie... :-) Polecam kazdemu... :-)


RE: Muchowe łowy 2012 czyli plątanie sznura - DarekP - 20-06-2012

Fajnie połowiłeś MichałOklaskyCoś mi się wydaje,że wiem która to rynienkaJezyk