Shrap Drakers Fishing - Forum
Muchowe łowy 2012 czyli plątanie sznura - Wersja do druku

+- Shrap Drakers Fishing - Forum (https://shrap-drakers.pl/forum)
+-- Dział: Wędkarstwo - metody połowu (https://shrap-drakers.pl/forum/forum-26.html)
+--- Dział: Wędkarstwo Muchowe (https://shrap-drakers.pl/forum/forum-54.html)
+--- Wątek: Muchowe łowy 2012 czyli plątanie sznura (/thread-2131.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


RE: Muchowe łowy 2012 czyli plątanie sznura - Robson - 13-07-2012

We wczorajszym wieczornym panelu edukacyjnym towarzyszył mi mój starszy syn Olek.
po 10 minutach stwierdził... "tato chodź pojedziemy po normalną wędkę bo tą nie umiesz zarzucić" Usmiech
Usmiech Usmiech Usmiech Usmiech Usmiech Usmiech Usmiech Usmiech Usmiech
Sam oczywiście też spróbował i powiem Wam że nie wychodziło mu to chyba gorzej ode mnieUsmiech
   
Fly Fishing - czyli próba wejścia na kolejny level....... bardzo długa drogaUsmiech


RE: Muchowe łowy 2012 czyli plątanie sznura - morouk - 13-07-2012

Łatwiej będzie przychodziła nauka rzutów, jeśli wejdziecie do wody i tym samym oddalicie się od tych gałęzi na brzegu Oczko

Poza tym należy energicznie machać kijem z raptownym zatrzymaniem na godzinie 11 i 1. Należy czekać aż sznur niemal całkowicie przeleci na drugą stronę i dopiero wówczas rozpoczynać wymach. Czas przelotu szura do przodu i do tyłu jest taki sam, więc jak trudno wyczuć ten moment na czuja, to można sobie liczyć, np. raz, dwa i wymach do przodu, raz, dwa i wymach do tyłu etc Usmiech

No i należy pamiętać, że wymachy nie mogą być za słabe, bo sznur będzie gasł w wodzie, zupełnie jak mi w zeszłym roku na wiosnę, gdy miałem pierwszy raz muchówkę w ręku Usmiech Tak to wyglądało mniej więcej onego czasu: Oczko

[youtube]nYj0Wl8tAtw[/youtube]

Gdy będziesz już chciał przestać machać i rzucić linkę na wodę to po prostu ... zatrzymujesz wędkę na 11 i nic więcej nie robisz. Sznur poleci do przodu i opadnie ładnie na wodę Usmiech

Ćwicz Usmiech


RE: Muchowe łowy 2012 czyli plątanie sznura - harp - 17-07-2012

Byłem nad Dunajcem z rodzinka. Ta górska rzeka i sprzęt muchowy w ręku to bajka. Stworzone dla siebie. Trudno to opisać to trzeba samemu poczuć. Kiedyś zastanawiałem się co ludzie widzą w tych pstrągach? Ja dalej nie wiem dokładnie ale juz tęsknię... Czemu ja mieszkam gdzie mieszkam?
Potworów nie było jednak brań było dużo. Fotki nie zawsze dobrej jakości bo i szkoda było męczyć rybkę w taki upał i wyciągać lustrzankę.
   
   
   
   
   

Były jeszcze klenie, zjawiskowo piękny lipionek, i gigantyczne dunajeckie ukleje(naprawdę ogromne).


RE: Muchowe łowy 2012 czyli plątanie sznura - Salmo_Salar - 17-07-2012

Łowiłem dosyć dawno na Czarnym Dunajcu i wiem o czym mówisz. To polowanie w górskiej rzece, te wyjścia, ten szum wody, ta przestrzeń do rzucania no i ryby...

Pozdrawiam

Salmo


RE: Muchowe łowy 2012 czyli plątanie sznura - Wozik77 - 17-07-2012

Widzę Harp w Twoim wyrazie twarzy tą pierwotną pasję, jaka w każdym z nas rodziła się na początku drogi zwanej wędkarstwem.
Życzę Ci rychłego powrotu na akweny, które tę radość na nowo w Tobie wzbudzają.
Kwadr


RE: Muchowe łowy 2012 czyli plątanie sznura - harp - 17-07-2012

Pstrąg ma jeszcze tą zaletę że walczy do końca i bez końca. Mały wojownik.
Starałem się spotkać z głowatką lecz nie dane mi było. Strimer w tych miejscach gdzie byłem nie jest odpowiednią metodą. Następnym razem będę lepiej przygotowany.


RE: Muchowe łowy 2012 czyli plątanie sznura - morouk - 17-07-2012

Ech Michu, wiem co czułeś pisząc o pstrągach ... Wprawdzie mi nie dane było doświadczyć łowów pstrągowych w tak pięknych okolicznościach przyrody, jak Tobie, lecz w mniejszym że tak napiszę - wymiarze, ale i tak klimat tych polowań, waleczność rybek i okoliczności przyrody mimo wszystko (tam gdzie byłem jest również pięknie) - są niepowtarzalne... Ja już tęsknię do kolejnych łowów... Może nawet łowów to źle powiedziane - do kolejnej wizyty i spotkania z Rzeczką Usmiech i z jej wykropkowanymi mieszkańcami Usmiech

I napiszę po raz enty - aaaaale Ci zazdroszczę tego Dunajca, o jaaaaaa ....!


RE: Muchowe łowy 2012 czyli plątanie sznura - harp - 18-07-2012

Dzisiaj udało mi się wymuszyć bolka 60cm Haha. Czekam na zdjęcia jak dostanę wstawię.


RE: Muchowe łowy 2012 czyli plątanie sznura - harp - 19-07-2012

   
   
   


RE: Muchowe łowy 2012 czyli plątanie sznura - Wozik77 - 19-07-2012

Graty Michał OklaskyOklasky Fajny muchowy Bolek Kwadr