Shrap Drakers Fishing - Forum
Muchowe łowy 2012 czyli plątanie sznura - Wersja do druku

+- Shrap Drakers Fishing - Forum (https://shrap-drakers.pl/forum)
+-- Dział: Wędkarstwo - metody połowu (https://shrap-drakers.pl/forum/forum-26.html)
+--- Dział: Wędkarstwo Muchowe (https://shrap-drakers.pl/forum/forum-54.html)
+--- Wątek: Muchowe łowy 2012 czyli plątanie sznura (/thread-2131.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


RE: Muchowe łowy 2012 czyli plątanie sznura - Robson - 12-07-2012

po wielu próbach rozpoczęcia przygody muchowej ( a dokładniej chęciach bo na nich się kończyło), życie samo napisało scenariusz . Wakacje 2012 nad Czarną Hańczą.
Sprzęt pożyczony - kij Barkley, młynek i muchy, spakowany, inauguracja w sobotę wieczorem!
   
FLY FISHING ON THE CZARNA HAŃCZA Usmiech


RE: Muchowe łowy 2012 czyli plątanie sznura - krzyko - 12-07-2012

(12-07-2012, 08:56)Robson napisał(a): po wielu próbach rozpoczęcia przygody muchowej ( a dokładniej chęciach bo na nich się kończyło), życie samo napisało scenariusz . Wakacje 2012 nad Czarną Hańczą.
Sprzęt pożyczony - kij Barkley, młynek i muchy, spakowany, inauguracja w sobotę wieczorem!

FLY FISHING ON THE CZARNA HAŃCZA Usmiech
Bardzo ciekawe te chruściki i jęteczki.




RE: Muchowe łowy 2012 czyli plątanie sznura - morouk - 12-07-2012

Fajne muchi! Uważaj na drzewa i staraj się trafiać do wody Oczko Powodzenia no i nie zrażaj się tylko walcz! Usmiech I koniecznie daj znać jak była nad Czarną ! Usmiech


RE: Muchowe łowy 2012 czyli plątanie sznura - Robson - 12-07-2012

Dzięki, za otuchę morouk Usmiech A tak na szybko coś jeszcze z much polecilibyście jako pewniaka na tą rzeczkę lub jakiegoś uniwersalka którego warto nabyć-mieć?

Drzewa hmmmm.. odcinek nad którym będę to akurat środek Puszczy AugustowskiejUsmiech Ale jak to mówią: aby się nauczyć pływać trzeba od razu na głęboką wodę Usmiech
PS biorę też delikatnego spinnaUsmiech


RE: Muchowe łowy 2012 czyli plątanie sznura - morouk - 12-07-2012

Ciężko coś doradzić, zwłaszcza, że ja tę rzekę tylko na zdjęciach widziałem Usmiech

Powiem tak: najłatwiej będzie Ci się nauczyć łowić na mokrą muchę. Po prostu rzuca się ukośnie w stosunku do nurtu, w kierunku brzegu i prowadzi się muchę po łuku. Musisz się starać, by sznur był w miarę prosto. Z much mokrych to Red Tag, brązka, Orange Tippet - te mi się sprawdzają. Podobno na nowej rzece jak nie wie się co zawiązać, to warto też sięgnąć po kiełże, które są pewniakami.

Sucha mucha to zupełnie inna metoda, moim zdaniem nieco trudniejsza, bo trudniej jest właściwie poprowadzić muszkę. Łowi się albo z prądem, albo prostopadle do nurtu, pozwalając na swobodny spływ muszki na powierzchni. Jak zaczyna smużyć i tonąć - przerzucasz muchę pod prąd i znowu spływ. I tak dalej. No i ważne jest odpowiednie ustawienie się względem żerującej rybki. Najpierw musisz zlokalizować rybkę, która oczkuje. Potem ustawiasz się względem tego miejsca tak, by optymalnie poprowadzić muchę (czyli albo poniżej miejsca żartowania rybki, albo prostopadle do niej). Rzucasz muchę tak, żeby opadła powyżej miejsca żerowania rybki i przepłynęła nad nim, jak spłynie poza miejsce żerowania - przerzucasz.

W pudełku masz i takie i takie muszki z tego co widzę (więcej sucharków). Walcz Usmiech

Efektowniejsze brania są na suchą.

Zarówno mokra jak i sucha to bardzo skuteczne metody.

Jest też streamer, który jest zbliżony do spinningu Usmiech Rzucasz ukośnie z nurtem, prowadzisz po łuku jak mokrą i jak spłynie do brzegu, to ściągasz pociągnięciami ręki wzdłuż brzegu.

Powodzenia!


RE: Muchowe łowy 2012 czyli plątanie sznura - Robson - 12-07-2012

Dzięki morouk za wskazówki!! Dzisiejszy test obsługi kija ze sznurem pokazał ze jeszcze dużo nauki przede mną! Za 2 tygodnie będę napewno mądrzejszy.
Czy muchy które wymieniłeś - te mokre, gdzieś mógłbym kupić jutro w Warszawie? Może ma ktoś do odsprzedania? PodjadęUsmiech)


RE: Muchowe łowy 2012 czyli plątanie sznura - czermin - 12-07-2012

W Warszawie możesz kupić w WMH albo w Leklerku na Popularnej, choć w tym ostatnim mocno okrojony asortyment jest.
Ja bardzo lubię goodart sedge. Ten chrust jest praktycznie niezatapialny i niesamowicie łowny.

Powodzenia na nowej drodze życia, szkoda, że spin służył Ci tak krótko. Niedługo go odsprzedasz Dokuczacz

Ja od tego weekendu zaczynam się bawić z nowym sprzętem. Czekam tylko na sznur (444 classic WF4F) i sru na kleniory i wzdręgi Usmiech


RE: Muchowe łowy 2012 czyli plątanie sznura - morouk - 12-07-2012

Czermin, nieźle Cię wzięło Usmiech


RE: Muchowe łowy 2012 czyli plątanie sznura - czermin - 12-07-2012

Czasem sam się boje co mi przyjdzie kolejnego dnia do głowy Usmiech no ale nic mnie tak nie odpręża jak kilka godzin machania, każdy wolny dzień siedzę z muchówką nad wodą, jak nie mam czasu to tylko kręcę albo przeglądam katalogi Haha tutaj nie wrzucam wszystkich zdjęć ale mam na koncie już całkiem sporą ilość krasnopiór, kleni, małych boleni i kilka jazi, płotek, jelców oraz miliard uklei oczywiście Usmiech Nie czułbym pustki gdybym w tym momencie sprzedał każdą wędkę spinningową czy gruntową Usmiech W zasadzie to sięgam po nie tylko ze względu na to że mucha nie jest metodą przy której można towarzysko połowić bark w bark z kumplem Usmiech

No i zapraszam na ryby do siebie Michale, Wkra jest piękna ale są też inne piękne rzeczki w okolicy Usmiech Bucek może potwierdzić Usmiech


RE: Muchowe łowy 2012 czyli plątanie sznura - Bucek - 12-07-2012

Potwierdzam HahaKwadrOkok