Shrap Drakers Fishing - Forum
Muchowe łowy 2012 czyli plątanie sznura - Wersja do druku

+- Shrap Drakers Fishing - Forum (https://shrap-drakers.pl/forum)
+-- Dział: Wędkarstwo - metody połowu (https://shrap-drakers.pl/forum/forum-26.html)
+--- Dział: Wędkarstwo Muchowe (https://shrap-drakers.pl/forum/forum-54.html)
+--- Wątek: Muchowe łowy 2012 czyli plątanie sznura (/thread-2131.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


RE: Muchowe łowy 2012 czyli plątanie sznura - morouk - 20-06-2012

(19-06-2012, 20:42)Wozik77 napisał(a): Michale - widzę, że muchowanie wciągnęło Cię bez reszty i że mega radochę z tego wędkowania czerpiesz. I o to włąśnie chodzi - o najszczersze emocje!
Ja w weekend pod pewnym mostem obserwowałem takiego KLUCHA że myślę iż mógłby konkurować o złoty medal - piękny, gruby o ciemnym prawie czarnym już grzbiecie. Kosmos. Rzucałem skórkę od chleba - jeżdzę tam w celu takiej właśnie zabawy czasem - ale nawet sie nie podniósł.

Piotr mi się wydaje, że te, które stoją leniwie pod mostem, są nie do złowienia. Ignorują wszystko, jakby nie były zainteresowane konsumpcją, tylko odpoczynkiem. Czasami jednak bywa tak, że nie stoją w miejscu, ale kręcą się po łowisku, postoją chwilkę tu, spłyną tam, znów podpłyną w górę etc. Wówczas jest szansa, pod warunkiem, że cicho i celnie poda się przynętę. Jeśli nie - jest po zawodach Usmiech

Darek - tak ta rynienka ciągle ma swoich mieszkańców Oczko Przekonałeś mnie do tych nawet najkrótszych wypadów Usmiech



RE: Muchowe łowy 2012 czyli plątanie sznura - krzyko - 20-06-2012

Ale fajne ryby i fotki Muza.Myślisz trochę o mnie z Darkiem? :oczko:


RE: Muchowe łowy 2012 czyli plątanie sznura - morouk - 20-06-2012

Krzysztof, masz moje i jak mniemam - Darka - zaproszenie nieustające. Po prostu umawiamy się i śmigamy! Usmiech


RE: Muchowe łowy 2012 czyli plątanie sznura - marcist - 21-06-2012

Michale gratki pięknie połowiłeś Oklasky Oklasky
ktoś wcześniej napisał że Aparat w muchołapaniu są ładniejsze niż w spininngu i ja się zgodzę z tą teoriom Oklasky Oklasky Okok


RE: Muchowe łowy 2012 czyli plątanie sznura - Salmo_Salar - 21-06-2012

(19-06-2012, 20:42)Wozik77 napisał(a): ...

A ten ikrzak? Cóż. Dla mnie to jednak zaskoczenie w drugiej połowie czerwca Mysli Przyroda jednak nieodgadnioną jest.

Gwoli ścisłości. Nie ma czegoś takiego jak ikrzak (samiec składający ikrę?). Mówi się ikrzyca lub w tym wypadku mleczak.

Pozdrawiam

Salmo


RE: Muchowe łowy 2012 czyli plątanie sznura - Wozik77 - 21-06-2012

Słuszna uwaga. Dziękuję Salmo za sprostowanie. Fakt - miałem na myśli "mleczaka" tylko jakos tak to myślenie o płci przeciwnej spowodowało że pomieszałem i wyszło ikrzak Kwadr


RE: Muchowe łowy 2012 czyli plątanie sznura - czermin - 22-06-2012

[Obrazek: S6300255.JPG]

takie o gryzły ostatnio gifty od Darka Usmiech już przyzwoite rybki jak na ten sprzęt. Nie wiem ile mógł mieć ale gruby.


RE: Muchowe łowy 2012 czyli plątanie sznura - morouk - 23-06-2012

Taki już ładnie gnie muchóweczkę, oj ładnie...!
No Czermin, idziesz jak burza Oczko
Fajnie z tym muchowaniem, nie? Usmiech
Teraz zaczynaj kręcić muchi Usmiech To też jest super fajna sprawa. Wciągnie Cie jak muszenie Usmiech


RE: Muchowe łowy 2012 czyli plątanie sznura - szymanek69 - 24-06-2012

Panowie w jednym stali domu .... :oczko:
[img][Obrazek: img4659a.jpg][/img]
Dzisiejszy dublecik na początek wędkowania Usmiech Czasami trafiały się kleniowe czy okoniowe ale wielogatunkowe?Mysli


RE: Muchowe łowy 2012 czyli plątanie sznura - czermin - 04-07-2012

Ostatnio średnio jest u mnei z czasem, ale jak mam wolną chwilkę to łatwiej mnie znaleźć nad wodą niż w domu. Powoli mijają czasy łowienia 5-7 dni w tygodniu. No ale dziś udało się wyskoczyć na rybki Usmiech

[Obrazek: IMAG0015.jpg] takie ło x 2 + 1 mały

Niestety mój kompan złoił mi dziś tyłek spinningowymi bolkami i okoniami. No ale mucha i tak miałem więcej wyjść.

Aha, muszki mojej roboty, przeokropne piankowce ostatnio łowią wszystko. Mam nawet kilka mini bolków do jakiś 33-34 cm na nie. No i sporo krasnopiórek takich jak ta:

[Obrazek: IMAG0007.jpg]

Wkrótce zmiana wędki i sznura, być może większa finezja przełoży się na wyniki Usmiech