Shrap Drakers Fishing - Forum
Kara za wędkowanie bez uprawnień - Wersja do druku

+- Shrap Drakers Fishing - Forum (https://shrap-drakers.pl/forum)
+-- Dział: Wędkarstwo Moją Pasją! (https://shrap-drakers.pl/forum/forum-8.html)
+--- Dział: Polski Związek Wędkarski (https://shrap-drakers.pl/forum/forum-65.html)
+---- Dział: Okręg Mazowiecki (https://shrap-drakers.pl/forum/forum-74.html)
+---- Wątek: Kara za wędkowanie bez uprawnień (/thread-1800.html)

Strony: 1 2


Kara za wędkowanie bez uprawnień - Bizonik - 17-01-2012

Kara za wędkowanie bez uprawnień

Zgodnie z orzeczeniem wyroku nakazującego podaje się do publicznej wiadomości , że Pan Roman Kucharski został obwiniony o wykroczenie z art. 27a ust.1 pkt.2 a i b ustawy o rybactwie śródlądowym.


WYROK NAKAZOWY W IMIENIU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ


RE: Kara za wędkowanie bez uprawnień - maniek72 - 17-01-2012

dwie stówy to pikuś, ale wkurzyłbym się jakby mi kij zabrali, a tu widzę przepadek dowodów rzeczowych na rzecz okręgu. U nas takie rzeczy się nie zdarzają, i tam też pewnie koleś przycwaniakował, to mu pojechali z grubej rury.


RE: Kara za wędkowanie bez uprawnień - callahan - 17-01-2012

A ja czekam kiedy dowody rzeczowe zostaną wystawione przez okręg na licytację , no chyba że juz je "rozdysponowano" między sobą na Twardej Kwadr Kwadr.


RE: Kara za wędkowanie bez uprawnień - maniek72 - 17-01-2012

A ja myślę, że tego sprzętu Pana Romana nie chciałbyś za darmo. sądzę, że kogoś kogo stać na dobry sprzęt, i często łowi stać też na kartę wędkarską.


RE: Kara za wędkowanie bez uprawnień - callahan - 17-01-2012

Panie kolego .... Kogoś kogo stać na sprzęt bardzo często stać na mandat i ma w dupie kartę i opłaty . Jak byłem w SSR to kiedyś zatrzymaliśmy modela który tłumaczył się że pracuje w TESCO i ma liczną rodzinę i nie stac go . Strażnicy kazali dać mu dokumenty . Aby je wyjąć wytargał z plecaka pudełko , i powiem Ci że mnie nie było na to stać , co było w tym pudełku , a zarabiałem nieźle . Jeśli pracował w TESCO , TO MORZYŁ RODZINĘ GŁODEM ABY TO KUPIĆ !!!

Wiec nie koniecznie sprzet p.Romana to musi byc kicha !!!!


RE: Kara za wędkowanie bez uprawnień - maniek72 - 17-01-2012

Mnie też stać na mandaty, i stać na sprzęt, i gdybym nie nosił nad wodę sprzętu za kilka tysi, to bym też pewnie nie płacił, bo w ciągu ostatnich 20 lat miałem tylko dwie kontrole takie prawdziwe, i to do tego obie na lodzie, więc moglem tylko stracić podlodową wędkę i świder. Ba, nawet podczas jednej kontroli nie miałem uprawnień, bo był początek stycznia i nie mieli jeszcze znaczków, więc w ciągu 20 lat miałem tylko jedną mglistą szanse na utratę sprzętu. Ale z racji na to że czasami mój sprzęt nad wodą to około pewnie 10tysi, to nie zaryzykuje oszczędności 300zl rocznie na zezwolenie.


RE: Kara za wędkowanie bez uprawnień - callahan - 17-01-2012

maniek72 , ja bym chciał zobaczyć informację jak Okręg Mazowiecki zbywa sprzęt kłusowniczy drogą licytacji . Kiedyś od Komendy Policji w Legionowie kupiłem drogą licytacji/ przetargu dwa motocykle . Właśnie pochodziły z takich działań - krótko mówiąc przestępczych . I chodzi mi o to co się z tym sprzętem stanie a nie jaki on jest . A że masz sprzęt za grubą kasę , no cóż , masz forsę - masz sprzęt . A że nie warto ryzykować .... No cóż są jeszcze ideały , wartości , prawo , godność ludzka i pare innych rzeczy które nas obu sprowadzą do tego żeby kartę opłacić , dlatego Cię lubię Oczko .




RE: Kara za wędkowanie bez uprawnień - maniek72 - 17-01-2012

(17-01-2012, 16:35)callahan napisał(a): , masz forsę - masz sprzęt . A że nie warto ryzykować .... No cóż są jeszcze ideały , wartości , prawo , godność ludzka i pare innych rzeczy które nas obu sprowadzą do tego żeby kartę opłacić , dlatego Cię lubię Oczko .
Prosze Cię Callahan, łowię głownie na Bugu- tutaj sznury, siaty, zero, ale to całkowite zero kontroli, pilnowania, czy zarybiania, zarówno u Polaków jak i u Ukraińców, (u tych to w ogóle massakra) Więc wcale, ale to wcale nie czuję się zobligowany do opłacania składek, właściwie to mnie to wkurza, bo nie wiem za co płacę, i chętnie bym nie płacił. Ale płace regularnie od 1988roku, i wcale nie jestem z tego dumny.



RE: Kara za wędkowanie bez uprawnień - callahan - 17-01-2012

No toś mnie zmartwił , bo przeprowadzam się z W-wy w okolice Tomaszowa Lubelskiego i pomyślałem sobie że fajnie byłoby wyskoczyć nad Bug w okolice Hrubieszowa , ale jak same sznury i kłusole , to może trzeba zmienić zainteresowania ( hobby ) .


RE: Kara za wędkowanie bez uprawnień - bysior - 17-01-2012

Sprzęt sprzętem - ale jak dla mnie to bardzo dobrze, że taki wyrok, który dostał Roman Kucharski ze Starachowic został upubliczniony Oklasky Może takie rzeczy skłonią ludzi do zastanowienia się przed zabijaniem niewymiarowych ryb, łowienie i zabijanie w okresie ochronnym, w ogóle zabijanie ryb z nie przestrzeganiem panujących przepisów i regulaminów.

Tak wiem, że ten wyrok jest za łowienie bez upoważnienia do amatorskiego połowu ryb i mam tylko nadzieję, że w przypadkach takich jak powyżej będzie to coraz częściej stosowane rozwiązanie. Może to skłoni co niektórych do zastanowienia się, w końcu pulpet z ryby w cenie wstydu na całe miasto to całkiem niezła cena Haha