Shrap Drakers Fishing - Forum
" Umocnienia brzegowe ? " - Wersja do druku

+- Shrap Drakers Fishing - Forum (https://shrap-drakers.pl/forum)
+-- Dział: Wędkarstwo Moją Pasją! (https://shrap-drakers.pl/forum/forum-8.html)
+--- Dział: Rozmaitości (https://shrap-drakers.pl/forum/forum-13.html)
+--- Wątek: " Umocnienia brzegowe ? " (/thread-1582.html)



" Umocnienia brzegowe ? " - moczykij - 30-11-2011

Dzięki " poczcie pantoflowej " dowiedziałem się dziś że , mieszkaniec mojej miejscowości . Wystartował z inicjatywą , zainteresował tym nawet miejscowego radnego , zaczęli zbierać jakieś podpisy . Rozchodzi się o to ( w wielkim skrócie ) że rzekomo , ta " wstrętna " Narew . Podmywa burty i z tego powodu na pewno niebawem zmieni swoje koryto . Jedyne wyjście to jakieś betonowe umocnienia . Myślę że chodzi o jakoś betonowo opaskie czy tym podobny twór . Skoro zaczęli zbierać podpisy , to chyba chodzi o jakoś petycje Mysli Tu pojawiają się moje pytania , Gdzież to oni zamierzają z to petycjo uderzyć ? Czy mogą to swoją inicjatywą , realnie coś zdziałać ? No i gdzie mogą uderzyć przeciwnicy tego przedsięwzięcia tacy jak ja , żeby tym " meliorantom " pokrzyżować plany ?


RE: " Umocnienia brzegowe ? " - Marcin - 30-11-2011

Myślę że przeciwnicy tego wszystkiego mogą uderzać i w twarz, nos, szczękę ostatecznie w kolano Mysli..
Na poważnie to chyba tylko jakiś oddział ochrony środowiska.


RE: " Umocnienia brzegowe ? " - robert0304 - 30-11-2011

Narew należy pewnie do RZGW i tam trzeba zglaszac swoje ewentualne sprzeciwy. Tak sie składa, ze pracuje w melioracji i tez zdarza nam sie umacniac brzegi. Pracuje juz kilka lat i jedyne umocnienia jakie robimy to opaski faszynowe i narzut kamienny. Betonowych umocnien nie stosujemy już od dluzszego czasu.


RE: " Umocnienia brzegowe ? " - Salmo_Salar - 30-11-2011

Betonowe umocnienia mają sens jedynie w wodach górskich gdzie ochrona brzegu musi być solidna (nie raz brzegiem urwiska biegnie droga).

Petycję będą kierować (tak mi się wydaje) albo do Urzędu Gminy albo wprost do RZGW, tudzież KZGW lub WMiUW. Dopytaj się czy to plotka czy jedynie zalążek jakiegoś planu. Skąd pozyskają środki na takie coś, nie przypominam sobie teraz by Unia takie rzeczy finansowała (wątpie by to było oparte na Dyrektywie Powodziowej).

Na pewno musisz reagować szybko i zgłaszać do wszelakich instytucji zajmujących się ochroną środowiska - RDOŚ, WIOŚ i mediów. Przeglądając neta można na trafić na wiele kwiatków (czyt. inwestycji), które nie mają wykonanej ekspertyzy dot. oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko.

Moim zdaniem jeżeli jakiekolwiek plany dojdą do skutku i pieniądze zostaną przeznaczone to opaska zostanie wykonana. Chcą walczyć z tym to kwestia udowodnienia, że wjazd maszyn ciężkich na tereny zalewowe może negatywnie oddziaływać na środowisko, nie skupiając się wyłącznie na środowisku wodnym.

Pozdrawiam

Salmo


RE: " Umocnienia brzegowe ? " - moczykij - 30-11-2011

Wydaje mi się że powinno , być jakieś realne zagrożenie , żeby umacniać brzegi Mysli Czy jednak , budowę takiej opaski można załatwić , ot tak sobie Bezradny. Na podstawie tego że Narew tam płynie i ktoś sobie zażyczył taką budowle Bezradny


RE: " Umocnienia brzegowe ? " - robert0304 - 30-11-2011

Zazwyczaj brzeg umacnia sie wlasnie w miejscach gdzie powstaja różnego rodzaju wyrwy. Ten rok jest wyjatkowo obfity w tego rodzaju inwestycje(czesto w ogole niepotrzebne) ze wzgledu na powodz. Wszelkie instytucje, które zajmują sie rzekami dostały na takie cele olbrzymie pieniądze. Jeżeli beda chcieli coś tam robic to jednak na 100% w przyszlym roku, także macie jeszcze czas żeby to zatrzymać, a to wbrew pozorom nie jest takie trudne.


RE: " Umocnienia brzegowe ? " - Salmo_Salar - 30-11-2011

Chapnęli siopy w ramach RDW i heja, hulaj dusza piekła nie ma.

Pozdrawiam

Salmo


RE: " Umocnienia brzegowe ? " - moczykij - 30-11-2011

Mam nadzieje że , sprawa rozejdzie się po kościach Haha Jednak bacznie będę śledził rozwój sytuacji i zdecydowanie reagował w razie " wu " Nerwus ROTFL