Shrap Drakers Fishing - Forum
Pułtuska zimowa Narew - Wersja do druku

+- Shrap Drakers Fishing - Forum (https://shrap-drakers.pl/forum)
+-- Dział: Wędkarstwo Moją Pasją! (https://shrap-drakers.pl/forum/forum-8.html)
+--- Dział: Fotografia wędkarska (https://shrap-drakers.pl/forum/forum-69.html)
+--- Wątek: Pułtuska zimowa Narew (/thread-158.html)

Strony: 1 2


Pułtuska zimowa Narew - bysior - 21-02-2009

Byłem dzisiaj nad swoją rodzinną wodą, niestety nie miałem aparatu, ale za to Krzysiek miał więc wrzucam kilka jego zdjęć z centrum Pułtuska, a wyjątkowo pięknie dzisiaj było! Wszystko białe po przymrozku i piękne słońce!


RE: Pułtuska zimowa Narew - Paweł - 21-02-2009

Piękne ptaszki, świetne fotki!!!
A i powietrza świeżego trochę mozna było zaczerpnąć.
Super!!!


RE: Pułtuska zimowa Narew - Kaz - 22-02-2009

Czy to Ci o których mówiłes że łowią wszystko co im się podczepi?- Bysiorku!!!


RE: Pułtuska zimowa Narew - Wozik77 - 22-02-2009

Bysior.Jakbyś określił stan wody ( masz porównanie do lat poprzednich) średni, średnio- wysoki, wysoki?
Czy myślisz że woda po tych ostatnich sniegach jeszcze sie sporo podniesie?
Pytam bo tak mnie zastanawia czy Narew wyleje na różne możliwe niższe partie terenu ( od kilku lat chyba był z tym problem) dając miejsca do rozrodu szczupakowi i innym gatunkom?


RE: Pułtuska zimowa Narew - mario - 22-02-2009

Mandarynka śliczna.TYLKO SZKODA ŻE WIOSNY NIE WIDAĆ


RE: Pułtuska zimowa Narew - rapa - 22-02-2009

Ciekawe kiedy zamiast krajobrazów rybki pojawia się na fotografiach Mysli
Piękne plenery w tym Pułtusku chyba się przeprowadzę Jezyk


RE: Pułtuska zimowa Narew - bysior - 22-02-2009

Piotrek ze stanem wody generalnie w ostatnich latach jest coraz gorzej - jest raczej niski. Na wiosnę, gdy opadną śniegi na pewno trochę podskoczy, ale nie tak jak kiedyś, gdy jeszcze mój dziadek opowiadał, jak wysoka woda podchodziła pod same wały i tam, na zalanych łąkach tarły się ogromne ilości ryb. Osobiście nie pamiętam takiej sytuacji, gdy woda była pod wałem... Teraz jak widać główki nawet nie są zalane.... Smutny

Poza tym Narew ogólnie się wypłyca i zamula. Z opowiadań dużo starszych ode mnie wędkarzy, wynika że woda teraz praktycznie "stoi". Dno rzeki nie zmienia się wcale, jedyną zmianą, powolną jest zasypywanie mułem kamiennych raf i zatopionych drzew. Smutny W lato, na dołku 6 metrowym, 10 gramowa główka z gumą to już ostry opad... A i na jesieni wcale dużo gram nie trzeba dokładać...

A to most, który widać na zdjęciach Krzyśka...

   


RE: Pułtuska zimowa Narew - Peter - 23-02-2009

Z chęcią obejrzałbym więcej archiwalnych zdjęc. Może jakiś wątek w katalogu głównym??


RE: Pułtuska zimowa Narew - Bondarenki - 23-02-2009

Fajne te fotki.


RE: Pułtuska zimowa Narew - bysior - 23-02-2009

Bardzo chętnie - jak ktoś ma archiwalne zdjęcia pułtuska to niech zakłada, jak nie ma to ja założę jak dostanę się do swojego kompa ze zdjęciami (pewnie dopiero jutro wieczorem), mam ich około 90 z tego co pamiętam, najstarsze chyba z '39 roku...