Shrap Drakers Fishing - Forum
moje wlasnoreczne spławiki - Wersja do druku

+- Shrap Drakers Fishing - Forum (https://shrap-drakers.pl/forum)
+-- Dział: Wędkarstwo - metody połowu (https://shrap-drakers.pl/forum/forum-26.html)
+--- Dział: Wędkarstwo Spławikowe (https://shrap-drakers.pl/forum/forum-29.html)
+--- Wątek: moje wlasnoreczne spławiki (/thread-1418.html)

Strony: 1 2 3


RE: moje wlasnoreczne spławiki - spokojny - 25-03-2012

Z tą "matrioszką" to efekt zamierzony, tak właśnie miały wyglądać Usmiech
Teraz robię serię limitowaną spławików (7 szt) z korka na bazie stosiny piór bażanta, te pióra maja tę zaletę że są bardzo proste i cienkie, nr 1 otrzyma jeden z naszych portalowych kolegów (już mu to obiecałem Usmiech )
Ozdobnym aspektem będą piórka wklejone w korpus w kolorze zielonym i błękitnym.

Tu pióro bażanta
   

A tu mój warsztat i powstające nowe "pływaki"
   

Dzięki Panowie za miłe słowo Usmiech




RE: moje wlasnoreczne spławiki - spokojny - 28-03-2012

Dziś udało mi się zakupić 200 szt korków od wina i szampana (okazja) z tego jakieś 150 szt nadaje się na wykonanie z nich spławików.
Korek w brew pozorom jest jednym z najtrudniejszych materiałów do obróbki i wyrobu spławików, kruszy się, odkształca, ale efekt końcowy jest wg. mojej oceny, dużo lepszy niż wykonanie z balsy.
Korki od szampana
   
Korki od wina
   

Zauważyłem pewną prawidłowość, czym droższy trunek - tym lepszy korek, czym starszy korek - tym lepszy spławik.

Ostr



RE: moje wlasnoreczne spławiki - kamil14 - 28-03-2012

No jeżeli chodzi o delikatną przystaweczkę to pióro bażanta moim zdaniem nie ma sobie równych polecam spróbować wszystkim ,Wykonanie spławika na bazie pióra jest banalnie proste a wyniki łowiąc na tego typu spławik miałem zaskakujące Oczko


RE: moje wlasnoreczne spławiki - krzyko - 29-03-2012

(28-03-2012, 21:27)kamil14 napisał(a): No jeżeli chodzi o delikatną przystaweczkę to pióro bażanta moim zdaniem nie ma sobie równych polecam spróbować wszystkim ,Wykonanie spławika na bazie pióra jest banalnie proste a wyniki łowiąc na tego typu spławik miałem zaskakujące Oczko
Możesz wstawić jakieś zdjęcie takiego spławika ?




RE: moje wlasnoreczne spławiki - kamil14 - 29-03-2012

wieczorem zrobię fotkę Oczko


RE: moje wlasnoreczne spławiki - kamil14 - 29-03-2012

Zrobione na szybko można je oczywiście o wiele dokładniej wykonać nie mniej jednak spełniają swoją funkcjię Oczko


RE: moje wlasnoreczne spławiki - kamil14 - 29-03-2012

to jest spławik akurat z pióra indyka Oczko


RE: moje wlasnoreczne spławiki - Bizonik - 30-03-2012

Kiedyś dziadek z tatą robili spławiki jak bym dobrze poszukał to pewnie jeszcze coś można by znaleść w domu .


RE: moje wlasnoreczne spławiki - raf_cio - 16-06-2013

(25-03-2012, 14:18)spokojny napisał(a): Z tą "matrioszką" to efekt zamierzony, tak właśnie miały wyglądać Usmiech
Teraz robię serię limitowaną spławików (7 szt) z korka na bazie stosiny piór bażanta, te pióra maja tę zaletę że są bardzo proste i cienkie, nr 1 otrzyma jeden z naszych portalowych kolegów (już mu to obiecałem Usmiech )
Ozdobnym aspektem będą piórka wklejone w korpus w kolorze zielonym i błękitnym.

Tu pióro bażanta


A tu mój warsztat i powstające nowe "pływaki"


Dzięki Panowie za miłe słowo Usmiech

Bardzo oryginalne spławiki. Gratuluję pomysłu.
Jakich farb i lakierów używa Kolega do malowania tych spławików?