Shrap Drakers Fishing - Forum
moje wlasnoreczne spławiki - Wersja do druku

+- Shrap Drakers Fishing - Forum (https://shrap-drakers.pl/forum)
+-- Dział: Wędkarstwo - metody połowu (https://shrap-drakers.pl/forum/forum-26.html)
+--- Dział: Wędkarstwo Spławikowe (https://shrap-drakers.pl/forum/forum-29.html)
+--- Wątek: moje wlasnoreczne spławiki (/thread-1418.html)

Strony: 1 2 3


moje wlasnoreczne spławiki - linekmatch - 09-10-2011

Witam kolegow i kolezanki o kiju. Chcialbym wam opisac moja domowa metode robienia splawikow. Pewnego wieczora siedzac przy kawie i segregujac sprzet wedkarski wzialem do reki juz troszke przestarzaly splawik. Byl to wagler typu stick, zniszczony wiec postanowilem go zobaczyc w srodku - z czego taki splawik jest zrobiony, wiec zlamalem go na pol. Byl on zrobiony z plastikowej rurki i balsy. Mysle wiec: balsa jest, rurki po balonach tez sa, wiec cos sproboje samemu zrobic i zaoszczedzic troche na spalwikach...


Wzialem rurki, zeszlifowalem je (poniewaz scianka rurki jest za gruba i wplywalo by to na czulosc splawika). Natepnie papierem 2000 zeszlifowalem powierzchnie na polysk i nalozylem pierwsza warste bialej wodoodornej farby emolak. Na antenki uzywam fluorescencyjnej farby to podklad musi byc bialy w celu lepszego odblasku. Oczywiscie musialem odczekac jak sie wszystko ladnie wysuszy.

Nastepnie robilem dol spalwika. Z polstalowego druciku robilem oczka, a dolnik wypelnialem owijka z waty, ktora z polaczeniem kleju szybko schnacego cyjanopan tworzy twarde tworzywo. Po tej operacji ladnie zeszlifowalem moj twor, nadajac mu wyglad stozka. Caly splawik pomalowalem na bialo podkladem z emolaku i tak juz sie bawie w te spalwiki z 1,5 roku. Niejeden wedkarz sobie je chwali nad woda,

Pozdrawiam kolegow i zapraszam do komentowania mego artykulu.


RE: moje wlasnoreczne spławiki - linekmatch - 09-10-2011

na życzenie zrobię prawie każdy spławik


RE: moje wlasnoreczne spławiki - rapa - 09-10-2011

Super. Widać nie tylko spinningiści mają swój hand made Usmiech I to takie spławiki jakie lubię. Napewno w przyszłości coś zamówię u ciebie bo nie samym expertem człowiek żyje Usmiech

Pozdrawiam


RE: moje wlasnoreczne spławiki - krzyko - 10-10-2011

Fajne spławiki, bardzo dopieszczone i sporo serca wkładasz w ich wyrób.Dobrze że nie tylko woblery i obrotówki robimy własnoręcznie Okok


RE: moje wlasnoreczne spławiki - kojoto - 10-10-2011

no proszęUsmiech cudeńka jak się patrzy Usmiech Oklasky


RE: moje wlasnoreczne spławiki - linekmatch - 10-10-2011

Bardzo Wam dziękuję za te miłe słowa ...tak jak Piszecie bardzo dużo starań w nie wkładam żeby były jak najbardziej dopieszczone oraz miały jak najlepszą czułość ... co do zamówień to nie widzę problemu tylko musiały by być już wcześniej składane pozdrawiam


RE: moje wlasnoreczne spławiki - Wozik77 - 10-10-2011

No proszę, Nawet Misie podobają Kwadr


RE: moje wlasnoreczne spławiki - gusto - 10-10-2011

Fajowe jak orginał Oczko


RE: moje wlasnoreczne spławiki - linekmatch - 10-10-2011

Więc się bardzo cieszęze się Wam podobająUsmiech


RE: moje wlasnoreczne spławiki - Paweł - 10-10-2011

Super wyglądają te spławikiOklasky
Podobają mi się bardzo, mimo, że to nie moja bajka (ze spławikiem to tylko przepływankuję, więc bardziej mnie kręcą różnego rodzaju beczułki, baryłki i inne bombki...Haha)

P.S. @linekmatch, bardzo fajnie, że zacząłeś używać polskich znaków, dużo łatwiej się czytaUsmiech