Shrap-Drakers Fishing Forum
Wyjazd do Szwecji
#1
Nie wiem czy dobry dział wybrałem ale do rzeczy. Pojawił się plan wyprawy na przyszły rok w maju/czerwcu z kolegą Lutkiem i jego szwagrem i tu pojawiają się pytanie. Jechać z jakimś biurem jak na pierwszy raz ? organizować się samemu ? może ktoś już był lub ktoś z Waszych dobrych znajomych ? Potrzebuję rady i wszystkich wskazówek które pomogą zaplanować wyjazd.
"Czasem więcej uczy cudza głupota niż własny rozsądek"
Odpowiedz
#2
Hejo,

Samemu na pewno będzie dużo taniej....ale jeśli to pierwszy raz to może lepiej na przetarcie pojechać z biurem i "niczym" się nie martwić? Sam nie wiem, ja niebawem jadę 11 raz i teraz nie wyobrażam sobie już wyjazdu z biurem - teraz za to co oszczędzę na wyjeździe na własną rękę mam nowy kijek robiony na zamówienie i kręciołek z kraju kwitnącej wiśniCwaniak

Jakbyś miał jakieś pytania - wal na priv, chętnie doradzęUsmiech

Pozdrawiam,
malcz
Odpowiedz
#3
(17-09-2014, 15:23)Bucek napisał(a): Potrzebuję rady i wszystkich wskazówek które pomogą zaplanować wyjazd.
Co prawda Szwecja mnie mało interesuje ale i poprzedni i ostatni wyjazd do Norwegii organizowałem sam.
Przykładowo : Tydzień z biurem w Norwegii kosztuje w zależności od warunków od 2500 do 3000 a mnie wyszło i poprzednio i teraz coś ok. 3500 ale za 2 tygodnie, czyli powiedzmy oszczędzam 1000plz na 2 tygodniach. Kij z pracowni pewnie bym miał ale na kołowrotek z Japonii już nie starczy Figielek
Zresztą nawet wyjazdy NIE na ryby ale wakacyjne gdzieś na płd. Europy zawsze organizowałem sam bo wtedy sam decyduję gdzie, kiedy i z kim.
Odpowiedz
#4
Wiem wiem że samemu będzie taniej ale nie wiem jak to w ogóle ugryźć stąd moje pytanie Usmiech
"Czasem więcej uczy cudza głupota niż własny rozsądek"
Odpowiedz
#5
http://www.stugsidan.se/index.php
http://www.stugnet.com/
http://www.stugknuten.com/defaulteng.asp

Tylko trzeba się dopytywać czy mają łódkę a jeśli mają to jaką , bo to nie są stricte wędkarskie ośrodki.
A jak już bardzo chcesz wędkarski to wygooglaj "fiske camp sverige" i masz całą zimę na poszukiwania.
Odpowiedz
#6
(18-09-2014, 08:09)Bucek napisał(a): Wiem wiem że samemu będzie taniej ale nie wiem jak to w ogóle ugryźć stąd moje pytanie Usmiech
Jeśli chodzi o wyjazdy do Szwecji to organizuję je sam, ale mam znajomych, którzy mają dom niedaleko Bolnas. Przygotowania i rady dla wyjeżdżających opisałem w "Pierwsza wyprawa na północ szwecji". Jak chcesz to wal na priv to dam Ci numer do Szweda, który wynajmuje domek z łódka nad samym jeziorem w środkowej (oni już to nazywają północ) Szwecji. Byliśmy na tym jeziorze już dwa razy i mamy chęć na następne.

Admin: delikatnie pogrubiłem link do Twojego artykułu Walkor
Pozdrawiam,
Walkor
Odpowiedz
#7
Dzięki chłopaki za tak szybkie odpowiedzi. Walkor świetny tekst, aż dziwne że go przeoczyłem Bezradny. Malcz wysłałem Ci PMa. Z tego co widzę coś się na 100% znajdzie Ostr
"Czasem więcej uczy cudza głupota niż własny rozsądek"
Odpowiedz
#8
@Bucek odpisałemKwadr
Odpowiedz
#9
(17-09-2014, 22:39)malcz napisał(a): Sam nie wiem, ja niebawem jadę 11 raz i teraz nie wyobrażam sobie już wyjazdu z biurem - teraz za to co oszczędzę na wyjeździe na własną rękę mam nowy kijek robiony na zamówienie i kręciołek z kraju kwitnącej wiśniCwaniak
PLN1,000 roznicy sam versus z biurem na tygodniowym wyjezdzie? Nie wierze w takie bajeczki. Musialbys sie zmiescic w PLN400-900 za prom, spanie, licencje, wypozyczenie lodki i ubezpieczenie. Samemu mozna zorganizowc wyjazd taniej o jakies 300-500 zlotych ale nie 1000. No chyba ze ktos spi w namiotach
i tacha z polski ponton z silnikiem....



Odpowiedz
#10
@Andrew czemu Ty zawsze wszystko negujesz? Powiedz mi w którym miejscu napisałem o 1000PLN? Nie śpię w namiotach. Łódkę z silnikiem wiozę z Polski.

Prom to 3500 za 5 osób, domek 1500 za 5 osób. Rachunek jest prosty: Oszczędność około 700-800 zł zależy od biura i oferty. Dobry kijek na zamówienie w cenie komponentów da się zrobić za około 500zł, młynek za 300zł używany, ale sprawdzony i niebo lepszy od tego co teraz proponują.....co Ci się nie spina w tym co napisałem?

Licencji nie liczę bo na tym biura ścinają niemiłosiernie a rzeczywisty koszt licencji w Szwecji jest po prostu śmieszny albo nie ma go wcale. Koszt benzyny w obu przypadkach jest identyczny.


Oczywiście zaraz napiszesz, że są oferty z eventura last minute za 1200....no są, ale nie w tym rzecz....

pozdrawiam,
malcz
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Lightbulb Jakie przynęty zabrać na wyjazd na szkiery? rapa 16 25.414 27-05-2010, 13:28
Ostatni post: andrew
Lightbulb Jakie wędki zabrać na wyjazd na szkiery? rapa 8 17.288 23-05-2010, 21:49
Ostatni post: bysior
Lightbulb Jakie ubrania zabrać na wyjazd na szkiery? rapa 15 23.292 25-04-2010, 15:52
Ostatni post: Paweł
Lightbulb Jaki prowiant zabrać na wyjazd na szkiery? rapa 11 23.158 25-04-2010, 15:44
Ostatni post: Paweł


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.