Wiosenne cykady w 5 krokach

Piotr Prażmowski 2017-03-22 Metody i triki

...
Sezon spinningowy czai się tuż za zakrętem, warto więc przygotować się na wiosenne drapieżniki. Piotrek Prażmowski Love-Bait.com przedstawia jak szybko i sprawnie zrobić łowne wiosenne cykady na okonie, klenie, jazie i nie tylko!

1. Kupujesz blachę mosiężną, może być oczywiście inna ale jak masz dostęp do żelaźniaka gdzie jest mosiądz to będzie najlepsza. Grubość dobierz tak, żeby dało się ciąć nożycami krawieckimi (zwykłe większe nożyczki), ja miałem chyba 0.6mm. Gość w sklepie mówił, że za cienka ale mi się sprawdziła.

2. Dalej robisz szablon z kartonika i odrysowujesz to na blasze, najlepiej markerem do płyt CD.


3. Malujesz markerem otwory na zaczep i kotwice (ok 3 otworów na zaczep agrafki), przebijasz gwoździem i wyrównujesz otwory wkładając szpic noża i rozwiercając parę razy otwór, potem wycinasz.

4. Teraz rozwierasz kulki ołowiane, dajesz do środka kulki kropelkę cyjanopanu/super glue i ściskasz na blasze, najlepiej przez kawałek papierka, żeby nie pokaleczyć ołowiu.


Trzy otwory są po to, żeby wybrać najlepszą pracę dla przynęty - ma ona startować jak najszybciej i pracować równo. Jak już ustalisz, który jest najlepszy to na tym kartoniku z pkt 2 zaznaczasz to miejsce i następne robisz już z jednym otworem na agrafkę.

Do odrysowania najlepsza jest sztywna folia nie papier bo jak będziesz odrysowywał następne egzemplarze to nie będzie chłonęła tuszu i wymiary pozostaną niezmienne.

5. Jeśli chcesz dodatkowo malować to - zanim zaczniesz cokolwiek robić matujesz blaszkę drobnym papierem ściernym. Matowanie ma na celu lepsze przywieranie powłoki lakierniczej. A potem malujesz

Po skończonej pracy wystarczy iść nad wodę... i łowić


www.love-bait.com

Piotr Prażmowski

...

Informacje o Autorze już niebawem...

zobacz profil Autora

Komentarze (0)

Ten artukuł nie ma jeszcze komentarzy, skomentuj pierwszy!